Kondukter/sprevodnik

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a cokla »

Nurmi napisal/-a:...bodo nočne naredile svoje,nč bat.Moški postanemo šarmantni,ženske pa stare. :lol:
S tem se tolažimo..... :wink:

MMG - kašne nočne ?
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4115
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a mkx »

cokla napisal/-a:MMG - kašne nočne ?
To je tisto, ko si v službi med tem ko je tèma. Pa ne tega zamešati s stanjem, ko ti pade mrak na oči :mrgreen:
LP, Metod
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

@Blaž: k se že tolk spoznaš na železnice bi lahko vedel, da se za službo sprevodnike/ce ne hodi spraševat v prometno pisarno #-o Osebnih podatkov se pa sloh ne daje, kar tko anim k mal pridejo spraševat.

P.S.: sicer ne vem kaj tretiraš za zadnje čase, ampak jaz nobene frišne nisem vidu že vsaj 2 leti :hmm

Vseh ostalih okol znucanih, ohranjeni, nočnih, se bo pa zadržov 8)
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
vselic
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 80
Pridružen: 17.08.2009, 22:57

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a vselic »

Ojej železniški forum, pa ni enega poštenega železničarja, ki bi pošteno povedal, da v SŽ že dolgo ne moreš, če nimaš vez. Blaž tudi js si želim postat strojevodja pa so to samo sanje, ker je nemogoče pridit zraven in točno zato ti je on ''stric'' rekel, da ti o tem ne sme govoriti, pa bi si najverjetneje želel povedati...
Tomy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 842
Pridružen: 22.03.2008, 12:06

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Tomy »

Če bi kdo z odprtimi očmi bral, bi že vedel, da že vrabci čivkajo, da SŽ ne zaposluje, da se potrebe pokrivajo z notranjimi prerazporeditvami. Kolikokrat že omenjeno in napisno na forumu.

Pa lep dan
Tomaž
vselic
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 80
Pridružen: 17.08.2009, 22:57

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a vselic »

Potem imam pa res srečo, da sem naletel ravno na 3 naključne strojevodje, ki so se ob dejstvu, da bi rad postal strojevodja tudi jaz samo nasmejali in povedali, da so veze ključne... če je pa zraven še dejstvo, da novega kadra niti ne potrebujejo, potem nam je vsem jasno da v SŽ pač ne bomo delali
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

....ne vem kaj si tako začuden.A je to kaj drugače kot na kaki drugi firmi,fakulteti,občini,gasilskem društvu...a ni cela država taka!?
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
vselic
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 80
Pridružen: 17.08.2009, 22:57

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a vselic »

Saj se ne čudim... pač tako je dandanes in tako bo še lep čas in očitno bomo prišli v sisteme, kot npr. v ameriki, kjer če si rojen v nižjem sloju boš tam tudi ostal neglede na tvoj uspeh, če pa si v višjem pa zelo verjetno ne boš padel v nižjega in tako ti tudi danes pri nas izobrazba ne pomeni nič dost, če nimaš ''žlahte'' na kakem višjem položaju oz. dokler res nisi tako ''dober'', da nekoga ''spodbiješ'' s položaja.
Pa da ne bomo zdaj zašli s teme, ker bi bilo nefer do Blaža, ki je izrazil željo katerega poklica si želi opravljati, bom s tem nehal, ker konca tako ni
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

...na žalost kot predstavniku mlajše generacije,ti ne morem dati nobenih spodbudnih besed.Smo skorumpirana Banana republika,pa ni važno ali se dotaknemo politike,gospodarstva,ajzenpona,.... :roll:
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

no da bom pošten pa še enkrat povedal:

- trenutno ni junaka zunaj SŽ, ki bi se lahko zaposlu kot strojevodja/sprevodnik kljub nevem kakšnim zvezam, ker se ne zaposljuje

- OK razn če na cilja na mesto generalnega direktorja, tam ima vse šanse z temi zvezami

- v kolikor bi bil, kakršnkoli razpis za zunanje zaposlovanje, pa seveda v tej banana republiki pride kakšna dobra beseda zlo prov

A je zdej dost jasno, al rabi kdo še kakšno obrazložitev!
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4115
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a mkx »

Evo, problem rešen: kot zunanji se uvališ za generalnega direktorja. Ko si enkrat generalni direktor, si notranji in se prekomandiraš za sprevodnika. Pa še generalni lahko kakšno dobro besedo zate reče ker ga ravno poznaš :mrgreen:
LP, Metod
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

:pc1 mogoče pa koga konkurenca vzame.Glede na to,da vsi premalo izobraženi in preplačani smo že zaposleni in je vsa dodana vrednost ostala pred vrati.Kot vzor zapadnega tržnega pristopa pri nas,verjetno bolj cenijo čine iz Ping-pong fakultet kot pa SŽ.
..... :hmm ali pa tudi oni bolj rabijo,pridne brezkompromisne delavce.Ki so pripravljeni delati dneve in noči,za službo postaviti na stran družino......!?

....dilema,dilema,dilema! :hmm
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
napajalc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 339
Pridružen: 14.03.2008, 15:54

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a napajalc »

Kar se zaposlovanja na železnici tiče ...včasih ( generacija '80 in prej in naprej ) si moral kasirati razne manjvredne opazke od svojih paralelnih sošolcev ( vegova, gimnazijcev, strojnikov itd...) v današjem času pa je dobro, če si član SDS - pol se bo sigurno našlo kakšo delovno mesto zate ( če imaš ustezno izobrazbo pa sploh ...)
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

No konca teh 80 let se spomnim tudi jaz.Verjetno je res dobro,da si SDS-ovec,čeprav jaz kot zagrizen komunist (pa še velika večina Primorcev) v tej firmi nisem nikoli imel problemov.Niti z prerazporeditvijo,niti na delavnem mestu.Tako da jim ne bi dajal upanja,da je to pravilo.Predvsem pa nočem,da se na tak način veča Janševa volilna baza. :mrgreen:
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Blaž
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 120
Pridružen: 19.02.2013, 22:34

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Blaž »

Včeraj sem se peljal v Dobovo in nazaj in naj povem, da me je imelo, da vprašam enega od sprevodnikov, če sta morebiti že sita tega poklica, pač tako nekako v tem smislu hehe, da če recimo ne bi hotela več delati, da lahko računata name, vem da se tole mal noro bere hehe, pa vendar :D. Pa tudi nasplošno, ko se vozim z vlakom na kateri drugi relaciji po Sloveniji, me ima, da kakšnemu starejšemu sprevodniku ali sprevodnici rečem, če bi zamenjal/a z menoj, ne vem kaj pravite, ali bi šlo? Jaz sem mnenja, da se vse da dogovoriti.

Goreča želja, da postanem sprevodnik še vedno ostaja. Ne vem no, a zahtevam preveč? Pa če bi bil samo 200-300 evrov plačan, men je bolj važno to, da opravljam takšen poklic, ki me veseli, pa lahk mam dve diplomi in tri magisterije.

Hvala in lep pozdrav.
Spoštovani potniki, Slovenske železnice Vas pozdravljajo na vlaku InterCity Slovenija, naš vlak bo imel postanek v Zidanem Mostu, Celju, na Pragerskem in v Mariboru. Vse ostale informacije dobite pri vodji vlaka. Želimo Vam prijetno potovanje.
Odgovori