Mehanotehnika

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
Uporabniški avatar
raziskovalec
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 03.10.2012, 15:56
Kraj: včasih na dolejnski, včasih na kraški progi

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a raziskovalec »

00 vozi na rednih šinah za HO, samo merilo tirnih vozil je drugačno.
Lep pozdrav, raziskovalec.
Luč na koncu tunela ni nujno rešitev, lahko je vlak
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a mmatja »

SandiP napisal/-a:mmatja, v tem ebay oglasu piše 00 gauge...
Kako pa to paše na Mehano, ki je H0?
Konkretno, ti je že @raziskovalec odgovoril.... Angleži kot angleži, morajo biti zmeraj nekaj posebnega...00 ali H0 je razlika samo v modelih, dočim tirni material je pa isti. Sam sem teh sponk že ničkoliko porabil in moram reči, da so 1.liga...
L.P.
matejmm
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 448
Pridružen: 08.12.2012, 0:32
Kraj: Ljubljana

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a matejmm »

mmatja napisal/-a:Za prehod iz Piko-A gleise na Mehano, pa tako ali tako rabiš prehodne spojke, ki pa jih sigurno dobiš pr MOKO. Še kat. štev. teh: 55294
Jaz sem za prehod iz Piko-A gleis na Mehano uporabil kar mehano spojke (največkrat tiste starejše), ki sem jih na eni strani (kjer pride Piko tir) malo bolj stisnil. Glede na moje izkušnje je delovalo čisto OK in nisem čutil potrebe po namenskih spojkah.
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

matejmm imaš mogoče kaj teh peco spojk viška? Probal bom te pikotove ozke spojke nekako naforsirati gor na tire, ostalo bom pa zgleda res uporabil peco.
matejmm
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 448
Pridružen: 08.12.2012, 0:32
Kraj: Ljubljana

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a matejmm »

1107 napisal/-a:matejmm imaš mogoče kaj teh peco spojk viška? Probal bom te pikotove ozke spojke nekako naforsirati gor na tire, ostalo bom pa zgleda res uporabil peco.
Na žalost viška spojk nimam.
Pikotove boš težko spravil gor, poskusi raje z mehano spojkami na spoju Mehano-Piko.

lp, M
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Nimam piko tirov. Samo mehano in na žalost za 1x še zelo malo spojk. A se mi ne splača forsirati pikotovih na mehano tire? Jihbom verjetno samo uničil...
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a yyure »

Meni je uspelo s piko spojkami sestavit Mehano-Piko , Lima-Piko, Fleischmann - Piko (še ni dokončno fiksirano!) kot je vidno na slikah: http://www.mojalbum.com/yyure/piko-mehano
Malo potrpljenja, vztrajnosti, moči in sile z občutkom, pa gre :ups !
Sini
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 242
Pridružen: 28.01.2010, 22:07

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a Sini »

Pozdrav,

najbolj ugodna cena sponk:

http://www.ebay.de/itm/100-Gleisverbind ... 4ac00116cd

pošiljajo pa tudi k nam v slo.

LP
jule
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 132
Pridružen: 15.01.2007, 16:48
Kraj: Velenje

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a jule »

Zdravo !

Spojke, ki jih je omenil Sini, so stran metanje denarja. Za poizkušnjo sem jih kupil v obeh merilih: H0 in N, pa niso za nobeno rabo. So premehke in kar "lajajo" na tirnicah, če jih hočeš stisniti, jih pa nepopravljivo zmečkaš. Mogoče ima kdo drugačne izkušnje z njimi, a jaz jih odsvetujem.

Pozdrav vsem, Jule
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Kupil se te sponke, ki jule pravi da so za en drek. Moram rečt da res niso nevem kaj, samo za mojo uporabo so popolnoma dovolj, saj sem jih pomešal z 30 let starimi spojkami in opravijo svojo nalogo.

Pred kratkim sem zopet sestavil en novi layout, ki moram rečt, da je bil najbolj sofisticiran do sedaj. Lahko bi vse skupaj nadgradil še v drugo sobo in se spravil delat most, samo ni bilo ne časa ne volje. Z nekaj predelanimi tiri mi je use uspelo sestavit z izključno mehanotehnika tirnim materialom. Vse je delovalo brez problema dokler nisem hotel voziti dveh lokomotiv na 1x. Takrat je moj stari napajalnik začelo pobirat, zato ga nisem nekaj silil in vozil samo po en vlak na 1x.

Slike:
samo tiri

Slika

Dokončna postavitev z vagoni in nekaj zgradbami

Slika

Do naslednjič lep poletni pozdrav
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Da ne odpiram nove teme, kako vi delate tovor za vagone? recimo razsuti tovor?
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a mmatja »

1107 napisal/-a:Da ne odpiram nove teme, kako vi delate tovor za vagone? recimo razsuti tovor?
Za razsuti tovor naprimer, enostavno odrežeš stiropor ali stirodur po meri vagona, in na vrh zalepiš material, ki ga želiš prevažati, in potem vse skupaj vstaviš v vagon.
L.P.
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Po dolgem času imam zopet eno vprašanje :)

Dobil sem nekaj starih plastičnih mostov in hišk, ki so v obupnem stanju. Počasi jih obnavljam, popravljam in sedaj so na vrsti mostovi. Imam nekaj starih Mehanotehnika mostov in me zanima kako naj na njih prinazorim starost. To pomeni kako vi prikazujete rjo na mostovih. Najprej vse pobarvate v željeno barvo in nato mažete, ali uporabljate metode soli, spreja za lase, drgnenje z zobno ščetko, ...

Tudi za barvo me zanima, kaktera je najprimernejša? temno zelena ?
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Dobil sem tudi dva pra stara objekta firme Faller, zapakirana še v original embalažo. Prvega sem sestavil. Gre za hiško ob kretnicah, z zaporedno številko B-121.

Slika

Plastika za sestavljanje je obupna. Trda kot hudič in slabo se sprime skupaj z lepilom. Hiške me nislim nič barvati, mogoče samo kak detajl, ker je tako stara in hočem, da izgleda originalno. Uporabil bom samo tehniko staranja in mazanja, da ne bo izgledala tako zelo plastična.
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Nekaj novih slik vagonov, ki jih še nisem objavil. Nekateri so zelo stari, nekateri imajo napravljen weathering, nekaj pa je čisto novih, nikoli voženih. Prvi je predelan mehanotehnika star, polomljen vagon za prevoz avtomobilov.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Sedaj obnavljam tudi stare Faller hiške, ki sem jih dobil v dar. Ker so v zelo bogem stanju, bo potrebnega kar nekaj predelovanja in reciklaže, preden jih objavim na forumu.
Odgovori