Canon EOS1100D vs Nikon D3000

Humor in bedarije so pol zdravja :)
Meh 362
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 321
Pridružen: 22.02.2011, 18:08

Re: Canon EOS1100D vs Nikon D3000

Odgovor Napisal/-a Meh 362 »

Ali kdo pozna ta objektiv:http://www.canon.si/For_Home/Product_Fi ... 5.6_IS_II/
Zanimajo me njegove tako dobre kot slabe lastnosti.
Lep pozdrav
Hribovc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 207
Pridružen: 24.02.2009, 1:17

Re: Canon EOS1100D vs Nikon D3000

Odgovor Napisal/-a Hribovc »

Osnovni objektiv, tako da ne pričakovat preveč. Včasih se ga dobi tudi v kitu z 18-55 in ohišjem.
Uporabniški avatar
buco trans
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 159
Pridružen: 15.02.2012, 10:37
Kraj: Cirkovce

Re: Canon EOS1100D vs Nikon D3000

Odgovor Napisal/-a buco trans »

Še ena koristna stran z veliko nasvetov kako izbrati najprimernejši fotoaparat in izboljšati fotografije.


http://www.e-fotografija.si/templates/?a=1789
Ni ga junaka , ki ne lula kadar kaka.
Uporabniški avatar
buco trans
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 159
Pridružen: 15.02.2012, 10:37
Kraj: Cirkovce

Re: Canon EOS1100D vs Nikon D3000

Odgovor Napisal/-a buco trans »

Meh 362 napisal/-a:Ali kdo pozna ta objektiv:http://www.canon.si/For_Home/Product_Fi ... 5.6_IS_II/
Zanimajo me njegove tako dobre kot slabe lastnosti.



Sem lastnik 18-55mm, kakor 50-250mm objektiva in moram povedati kar se tiče izrazitosti barv ter ostrine se nemore manjši primerjati po kvaliteti ,sem pa imel tamronovega 70-300mm (žal po dveh letih šklocanja preminil :hang ) bi ga priporočal za vstop v digitalno fotografijo samo za učenje potem pa raje priporočam več denarja za več "glasbe", posledično boljše slike(količina slik glede na nastavitve) seveda brez kakšnih lepotnih popravkov v raznoraznih programih (seveda brez njih tut ne gre).
Seveda brez vaje ne gre.Hvala bogu da lahko vsako sliko ki jo narediš pogledaš,včasih tega nisi mogel(po razvijanju slik si se držal za glavo ter se spraševal - KAJ ZA VRAGA SEM POČEL).
Glede priporočila pa sem ti že prej prilepil link od strani v kateri ti profesionalni fotografi povejo veliko zanimivega.
Ps. pa veliko sreče pri branju
Ni ga junaka , ki ne lula kadar kaka.
krt
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 14
Pridružen: 03.12.2012, 23:49
Kraj: Celje

Re: Canon EOS1100D vs Nikon D3000

Odgovor Napisal/-a krt »

Vsekakor je treba pri DSLR objektivih poudariti še eno stvar - cenovne razrede in z njimi povezano kvaliteto. Najpogosteje so najboljši in najkvalitetneješi (?!?!) objektivi priznanih proizvajalcev. Le ti so ponavadi povezani tudi z izdelavo samega fotoaparata oz. body-ja (Canon/Nikon). V nekoliko nižjih razredih se cena zniža, na ta račun pa trpi kvaliteta tako izdelave kot tudi samih fotografij. Sem spadata npr. Sigma (srednji razred) in Tamron (po mojem mnenju zaradi slabe izdelave nižji razred) in še nekaj. Treba pa je pred nakupom novega objektiva dobro pomisliti zakaj ga imaš namen uporabiti. V splošnem še vedno velja da je najbolj univerzalen objektiv v goriščnih razdaljah od 18-200, ponekod tudi do 300 (le ti so nekoliko dražji), saj ti le ti nudijo tako t.i. Wide angle kot tudi kvaliteten zoom, brez menjave objektivov. Po mojem mnenju je najslabša varianta da na osnovni 18-55 objektiv dokupiš 55-200, ki je zaradi dokaj ugodnih cen tako nižjih kot višjihrazredov dokaj mamljiv.
Sam sem slabih nekaj let nazaj "reskiral" nekaj več denarja in kupil Nikon D90, ki se je do pred nekaj dni dokaj dobro obnesel z njemu osnovnim 18-105 objektivom, ki pa je šel po gobe ob grdem padcu po snegu...

Slika
Hribovc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 207
Pridružen: 24.02.2009, 1:17

Re: Canon EOS1100D vs Nikon D3000

Odgovor Napisal/-a Hribovc »

Objektiv, ki ga prodaja Cokla, je zelooo soliden, posebno za ta denar.
Dokler fotoamater ne postane zahteven (in finančno podprt), je ta objektiv več kot dovolj dober.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Canon EOS1100D vs Nikon D3000

Odgovor Napisal/-a cokla »

Hribovc napisal/-a:Objektiv, ki ga prodaja Cokla, je zelooo soliden, posebno za ta denar.
Dokler fotoamater ne postane zahteven (in finančno podprt), je ta objektiv več kot dovolj dober.
Res je.....
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Meh 362
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 321
Pridružen: 22.02.2011, 18:08

Re: Canon EOS1100D vs Nikon D3000

Odgovor Napisal/-a Meh 362 »

Da malo oživim tole temo...
Odkar sem začel slikati z Canonovim 18-55, mi je ta postal nekoliko 'tesen', zato zdaj razmišljam o nakupu boljšega objektiva.
V ožji izbor sem vzel objektive Canon 55-250, Tamron 70-300 in Sigmo 70-300. Katerega od teh mi priporočate? Vem da je Tamron malenkost slabše izdelave, je to res? Objektiv mora biti tudi kompatibilen z Eosom 1100D.
Lep pozdrav
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Canon EOS1100D vs Nikon D3000

Odgovor Napisal/-a cokla »

Meh 362 napisal/-a:Da malo oživim tole temo...
Odkar sem začel slikati z Canonovim 18-55, mi je ta postal nekoliko 'tesen', zato zdaj razmišljam o nakupu boljšega objektiva.
V ožji izbor sem vzel objektive Canon 55-250, Tamron 70-300 in Sigmo 70-300. Katerega od teh mi priporočate? Vem da je Tamron malenkost slabše izdelave, je to res? Objektiv mora biti tudi kompatibilen z Eosom 1100D.
Sigma 18 - 250 HSM OS Macro....
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
buco trans
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 159
Pridružen: 15.02.2012, 10:37
Kraj: Cirkovce

Re: Canon EOS1100D vs Nikon D3000

Odgovor Napisal/-a buco trans »

Se strinjam z "coklo".
Sam sem si namreč pred kratkim kupil nov objektiv od Canona in sicer 18-135mm.
Sem zelo navdušen nad širokim spektrom uporabe ,z njim lahko slikam od blizu kakor od daleč pa mi ni treba vsakič menjavati objektivov,seveda kdaj pa kdaj dam tut 55-250mm-skega gor,ampak v zelo redkih primerih ,skratka ti priporočam coklin nasvet boš videl da ti nebo žal,vsaj meni ni.
Ni ga junaka , ki ne lula kadar kaka.
Odgovori