Fotografija - pomoč

Vse o zanimivi zgodovini železne ceste skozi čas.
tattenbach
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 11
Pridružen: 22.06.2006, 13:48

Fotografija - pomoč

Odgovor Napisal/-a tattenbach »

Iz zapuščine v Konjicah je prišla tale fotografija
Slika
Prepozna kdo postajo? Vlak?
Peter 5
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 609
Pridružen: 20.01.2013, 13:40
Kraj: Maribor

Re: Fotografija - pomoč

Odgovor Napisal/-a Peter 5 »

Zdravo! Lokomotivo prepoznam kot kkStB 229 7x, (x je morda 8 ali 9). Lokomotive te vrste so bile po l. 1933 preoznačene in preštevilčene v JDŽ, vrsta 116, vendar v Pospihalovi listi lokomotiv JDŽ/JŽ 116 ni take, ki bi ustrezala gornji kkStB oznaki.
Če je posnetek nastal na našem ozemlju, gre najverjetneje za lokomotivo, ki po l. 1918 ni pripadla nam.
Peter
Zadnjič spremenil Peter 5, dne 03.12.2013, 10:21, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Fotografija - pomoč

Odgovor Napisal/-a Tono »

In zakaj mora biti na sliki tista črna, računalniško dodana vijuga? Če sem objavil karkoli svojega, sem objavil, brez kakršnih koli trapastih vodnih žigov, "zaščitenih" fotografij in ostalega sranja. Ta forum je odprta scena. In če kdorkoli karkoli rabi, potem mora tudi kaj za to dati. Sicer pa, Tattenbach, na svidenje na kakem drugem forumu, kjer se greste takih igric in kšeftate s staro kramo. Sicer pa si se na našem forumu oglasil le takrat, ko si iskal kakšno informacijo ali poskušal kaj prodati, kaj ne?

Tono
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
tattenbach
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 11
Pridružen: 22.06.2006, 13:48

Re: Fotografija - pomoč

Odgovor Napisal/-a tattenbach »

Zahvaljujem se Petru za informacije,Tono tebi pa sporočam,da informacije o žel.zgodovini iščem tu,kjer ste poznavalci in navdušenci nad železnico in povsem moja volja je,na kakšen način...in če nisem žaljiv ali naspoštljiv,me nima nihče pravice preganjati iz foruma.Premisli,kaj si napisal in vedi,da si kljub tvojemu stažu na forumu ne moreš vsega dovolit. Še nekaj:Fotografija ni moja zato sem dodal črtico....
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4117
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Fotografija - pomoč

Odgovor Napisal/-a mkx »

Na fotografiji se lepo vidi, da je zaporedna številka 79. Če je pravilna ugotovitev, da gre za serijo kkStB 229, je po Pospichalovi statistiki pripadla Českim Draham: http://www.pospichal.net/lokstatistik/1 ... stb229.htm
LP, Metod
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Fotografija - pomoč

Odgovor Napisal/-a Tono »

Tattenbach, najprej si vzami čas, preberi par člankov v temi Železnica skozi čas, oglej si, kako ravnajo avtorji resnično strokovnih prispevkov, in ravnaj enako. Če fotografija ni tvoja, je itak nimaš pravice objavljati brez avtorjevega ali lastnikovega soglasja. Če pa dovoljenje imaš, ali pa si si sam vzel pravico do objave, jo pa objavi takšno, kot je. In to še posebej, ker od udeležencev foruma iščeš informacijo o objavljeni sliki. Tako mi ravnamo na tem forumu. Če pa si prišel sem zgolj biznisirati (preberi si tvojih 8 predhodnih sporočil, če si pozabil, o čem si pisal), je pa to napačno mesto. Sem bil dovolj jasen? Aja, pa razmisli, kaj dobrega si storil za forum v zameno za pridobljene informacije. In, da, le kaj groznega bi se utegnilo zgoditi tvoji sliki, če ne bi bilo vijuge na njej.

Tono
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
tattenbach
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 11
Pridružen: 22.06.2006, 13:48

Re: Fotografija - pomoč

Odgovor Napisal/-a tattenbach »

Da zaključim Tono...Med seznami forumov je tudi Prodam-Kupim-Iščem-Imam zato se brigaj za sebe in se ne obremenjuj, če sem v par letih poskusil prodati par žel.predmetov.Čeprav ne objavljam na forumu,ga rad spremljam in tudi v bodoče bom tu iskal kakšne informacije..če ti je prav ali ne...Idi raje na sonce in uživaj... 8)
Peter 5
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 609
Pridružen: 20.01.2013, 13:40
Kraj: Maribor

Re: Fotografija - pomoč

Odgovor Napisal/-a Peter 5 »

mkx napisal/-a:Na fotografiji se lepo vidi, da je zaporedna številka 79. Če je pravilna ugotovitev, da gre za serijo kkStB 229, je po Pospichalovi statistiki pripadla Českim Draham: http://www.pospichal.net/lokstatistik/1 ... stb229.htm
Bravo! V to Pospichalovo tabelo pa nisem bil pogledal, sem pa sedaj. Lokomotiva je zagotovo vrste kkStB 229. Ne samo, da je pripadla ČSD, tudi zgrajena je bila na Češkem pri BMMF (= Češko-moravska strojna tovarna!) leta 1908 in s tovarniško številko 262 .

Morda ta lokomotiva tudi nikoli ni vozila po naših tirih in tedaj tudi postaja na posnetku ni iz naših logov.
Peter
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Fotografija - pomoč

Odgovor Napisal/-a Tono »

tattenbach napisal/-a:Da zaključim Tono...Med seznami forumov je tudi Prodam-Kupim-Iščem-Imam zato se brigaj za sebe in se ne obremenjuj, če sem v par letih poskusil prodati par žel.predmetov.Čeprav ne objavljam na forumu,ga rad spremljam in tudi v bodoče bom tu iskal kakšne informacije..če ti je prav ali ne...Idi raje na sonce in uživaj... 8)
Glede na to, kar si napisal, se drži trgovine s kramo in ustreznih forumov. V "Železnici skozi čas" se zbirajo resni avtorji, ki tudi kaj prispevajo, pa tudi nivo je drugačen. Ko pa boš prispeval kaj koristnega, četudi nek drobec informacije, pa se bomo lahko pogovarjali drugače.
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Fotografija - pomoč

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Pozdravljeni,

kolikor vem, ima samo Tono doma knjige o lokomotivah kkStB (nekaj kil :wink: ) in lahko v njih pogleda za vsako, kje je služila :train2

Kolikor pa vidim iz dopisovanja, bo zahteval za uslugo najmanj to, da se zbriše kraca s fotke :lol:


Pozdrav
Darko
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Peter 5
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 609
Pridružen: 20.01.2013, 13:40
Kraj: Maribor

Re: Fotografija - pomoč

Odgovor Napisal/-a Peter 5 »

Zdravo!
Ni samo kraca, tudi križec na strojevodski hišici je moteč! :(
Peter
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Fotografija - pomoč

Odgovor Napisal/-a Tono »

Peter, tisti križec pa je izgleda zgodovinski. Sam imam nekaj fotografij, kjer so bili ljudje označeni s križci.
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
tattenbach
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 11
Pridružen: 22.06.2006, 13:48

Re: Fotografija - pomoč

Odgovor Napisal/-a tattenbach »

S križcem se je nekdo označil na fotografiji in ni računalniško dodan.
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Fotografija - pomoč

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Včasih so s križcem označevali pokojne na fotografiji. Dokler ni zmanjkalo oseb na fotki :pope
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 812
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Fotografija - pomoč

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Madona ste si zakompliciral zivljenje vsi skupej :)

Evo slike brez krizca, brez crte, s popravljenimi kontrasti in odrezanim ozadjem :^o :twisted:

Slika
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Odgovori