IC BUS

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: IC BUS

Odgovor Napisal/-a andre85 »

Dober dan in lep pozdrav v slovenijo. Na ic bus liniji izvaja prevoze arriva stajerska, 6 avtobusov je z ptuja 3 nemski in 3 hrvaski. Cena bo ostala taksna kot je :) tako da brez skrbi :) no busi pa busi so vsi predelani vec prostora za kolena strom in wifi. No nastal pa je drug problem na avtobusni za računavajo veselo rezervacije 3,5 ceprav je ta ze v ceni. Se opravicujem pisem z pametnega( za moje pojme norega fona)
Uporabniški avatar
odbijac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 366
Pridružen: 18.02.2011, 11:37
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: IC BUS

Odgovor Napisal/-a odbijac »

Avtobus ima brezplačno wi-fi povezavo, na par sedežev pa je na voljo ena vtičnica za elektriko. Sedeži imajo kar udobno prostora pred seboj, dovolj, da se pozna vsaj malo tudi pri kom višjem. Menda je možno naslonjalo kar konkretno nagniti nazaj v primeru počitka. Prtljago naklada in razklada voznik, s tem da potnik dobi listek ("baggage tag"), da je jasno komu pripada kateri kos. Nad sedeži je polica, ki sprejme nahrbtnik ali potovalko, če sprejme carry-on kovček pa ne vem. Pri vstopu v Munchnu karte in dokumente preverja uslužbenec/ka od DB, sicer pa je med samo vožnjo na avtobusu poleg potnikov le še voznik. Na avtobusu ni prigrizkov, kljub temu, da so na spletni strani napisani. Na vožnji do Ljubljane je bil vmes en 10-minutni postanek. Menda dobim še kakšno sliko notranjosti. Podatki so iz druge roke.

Enosmerna karta iz Munchna je stala 19-20 evrov, rezervirana in kupljena brez težav po spletu. Kot zanimivost, na SŽ v info centru v času nakupa povratne karte za Nemčijo dva tedna pred koncem aprila o tem avtobusu niso vedeli nič. Karta za Hannover je bila tako kupljena povratna v Sloveniji, s tem da smo naknadno kupili še karto za bus (skupaj ceneje kot zabavanje s kombinacijami na DB strani). Po uvedbi busa je možno v Slovenijo z vlakom le z veliko prestopi in vmesno bus vožnjo (ali nočnimi vlaki), vsaj tako se mi zdi.
LP, odbijac
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: IC BUS

Odgovor Napisal/-a andre85 »

Odbijac karte za ta bus se kupi na ap lj, sz nimajo z tem nic. Prigrizki bodo uvedeni kmalu:), ta prestopanja ko jih laze na db strani pa so samo do 15.5 takrat se v avstriji zakljucojo dela
Uporabniški avatar
odbijac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 366
Pridružen: 18.02.2011, 11:37
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: IC BUS

Odgovor Napisal/-a odbijac »

Seveda, na dela pa nisem pomislil. Mislil sem tudi, da je bus bolj nadomestilo vlaka (pa še DB je), zato se mi je zdelo presenetljivo, da info center tega ni vedel.
LP, odbijac
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: IC BUS

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Če greš iz Ljubljane do Münchna, se torej še kje ustavi ali je direkt? V Münchnu se vožnja zaključi na glavni železniški postaji?
Goran
Ajznponar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 858
Pridružen: 09.07.2009, 22:24

Re: IC BUS

Odgovor Napisal/-a Ajznponar »

Uradno ni postankov (če si torej namenjen npr. v Salzburg, ti je ta bus popolnoma neuporaben), najbrž pa je že kakšen na počivališču, ker šofer tudi ne sme voziti 5 ur v enem kosu.

Postajo v Münchnu pa ima v neposredni bližini Hbf.
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: IC BUS

Odgovor Napisal/-a andre85 »

Bus naredi pavzo na Ebnu 15 min da se zamenjata soferja. V muenchenu stoji na zob hackenbrucken eno postajo voznje z s bahnom do hbf. Saj tudi touring ne stoji nikjer ceprav bi movel stat v trausteinu in bad reichenhallu ga pici dorekt za muenchen
Uporabniški avatar
odbijac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 366
Pridružen: 18.02.2011, 11:37
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: IC BUS

Odgovor Napisal/-a odbijac »

Gorchi napisal/-a:Če greš iz Ljubljane do Münchna, se torej še kje ustavi ali je direkt? V Münchnu se vožnja zaključi na glavni železniški postaji?
Kot so rekli drugi, v Munchnu je postaja glavna avtobusna postaja (ZOB), tja se da tudi peš v manj kot 15 minutah z glavne železniške. Uradnih postankov na poti do Ljubljane ni, bus pa gre potem do Zagreba. Karto lahko kupiš preko DB strani tako kot za vlake.

Na konkreten dan je bus v odhodu imel kar pol ure zamude, menda zaradi dveh potnikov, ki sta z veliko zamudo prišla s kombijem in res ogromno prtljage. Ne vem ali je prišlo do izrednega dogodka, da so čakali ta dva gospoda pri prestopu s kakšnega vlaka in so jima nudili še prevoz do postaje, ali pa je šlo za kakšne VIP :-)
LP, odbijac
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4293
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: IC BUS

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

trance0 napisal/-a:Ne, ta luksuz pa je le na vlaku. :)
Pa še to samo pri nas. :P Marsikje niti placa ni več za sedet, kaj šele za "zalegnat" :?
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: IC BUS

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Upam, da pri nas ohranijo kupeje v vagonih, ker se super obnesejo še posebej na daljših vožnjah. Jih pa verjetno povsod ukinjajo, ker je v njih težje in dražje urediti učinkovito klimatizacijo, hkrati pa je seveda tudi prostor slabše izkoriščen. Poleg tega je trend v sodobnih vlakih ustrezno ozvočenje, LCD informativni zasloni itd., kar je vse težje in dražje zagotoviti v vagonih s kupeji kot v večjih 'odprtih' prostorih...
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: IC BUS

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Upam, da pri nas ohranijo kupeje v vagonih, ker se super obnesejo še posebej na daljših vožnjah.
Ti le upaj, saj upanje umre zadnje. Navadni potniki, pa smo nekako alergični na zavaljene pujse po sedežih, po možnostih v zaprtih/zakritih kupejih, kljub stoječim potnikom po hodnikih. Sam se že leta nisem peljal v kupeju, če to seveda ni bilo nujno zaradi odsotnosti boljše ponudb na SŽ ali ČD.

LPL
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: IC BUS

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Vsakomur svoje. Ne more biti vsakemu vse všeč. :lol:
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: IC BUS

Odgovor Napisal/-a andre85 »

Nocnemu busu, ki je odhajal iz lj 1.20 se bo do poletja spremebil cas odhoda 23.40 prav tako se bo podaljsal do letalisca in naprej do Nurnberga
Nejko24
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 257
Pridružen: 04.07.2011, 12:25

Re: IC BUS

Odgovor Napisal/-a Nejko24 »

Sem včeraj 9.5.2014 okrog 9.45 pred Kranjem poslikal, ko sem se peljal mimo po avtocesti, pa sem zasledil IC Bus od DB.
Se opravičujem za slabe kakovosti in ne lepe slike, saj sem slikal z mobitelom.

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: IC BUS

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

Nejko24 napisal/-a:Sem včeraj 9.5.2014 okrog 9.45 pred Kranjem poslikal, ko sem se peljal mimo po avtocesti, pa sem zasledil IC Bus od DB.
Se opravičujem za slabe kakovosti in ne lepe slike, saj sem slikal z mobitelom.

http://s9.postimg.org/9oi0bosmz/20140509_094939.jpg

http://s12.postimg.org/o22qn2pnt/20140509_094954.jpg

http://s22.postimg.org/bjmk27f5p/20140509_094958.jpg

Ne morem, da ne off-topiciram. Boljše bi bilo, da nebi bilo teh slik, kot pa da si se izpostavljal smrtni nevarnosti fotografiranja med vožnjo. :?
Odgovori