Kaj vse ne vidiš na vlaku.... :D

Humor in bedarije so pol zdravja :)
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

BoBi19 napisal/-a:
Brižitka 363 napisal/-a:Na katerem vlaku našega voznega parka se je to dogajalo?
Številke ne vem, mogoče bo kondukter vedel, kateri vlaki tja vozijo, ko je delal včeraj na tej progi. Ampak vem , da e bil en izmed 813-1xx. :D
Saj nikomur ne povejo številke vlaka, samo na keri progi verjetno zanima Petra! :wink:
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Prav serijska številka vlaka me zanima. In je nekdo napisal da gre za 813. Zdaj me samo še zanima ali je bil tisti z originalno karoserijo ali z karoserijo od kanarčka.
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Brižitka 363 napisal/-a:Prav serijska številka vlaka me zanima. In je nekdo napisal da gre za 813. Zdaj me samo še zanima ali je bil tisti z originalno karoserijo ali z karoserijo od kanarčka.

Peter jaz sem imel v mislih številko vlaka, kot na primer 503, 3516, 2277, itd.

Zagotovo gre na posnetku za "novejšega" Fiata in ne rdečega z ravnim nosom.

P.S. Noben Fiat nima karoserije od Kanarčka!! ;) To so dve popolnoma različni karoseriji!
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Nejc napisal/-a:Peter jaz sem imel v mislih številko vlaka, kot na primer 503, 3516, 2277, itd.

Zagotovo gre na posnetku za Fiata podserije 000.
Očitno se nisva razumela. Zanimala me je serijska številka. Podserija 000, to so potem Fiati z originalno karoserijo.
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Brižitka 363 napisal/-a:
Nejc napisal/-a:Peter jaz sem imel v mislih številko vlaka, kot na primer 503, 3516, 2277, itd.

Zagotovo gre na posnetku za Fiata podserije 000.
Očitno se nisva razumela. Zanimala me je serijska številka. Podserija 000, to so potem Fiati z originalno karoserijo.
Vidim da si hitro ugriznil v vabo, še preden sem uspel popraviti post! :D Prepričal sem se, tako da sem se zmotil, tako da gre za Fiata podserijo 100 in ne 000.

mmg: kakšna serijska?
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

813/814-000 je stari in zelo mini strojevodje
813/814-100 je nekaj boljši za prosto strojevodje na kabino

11-28 je InterCitySlovenija (bivši št. je 901-918 od 2000 leta do 2002)
501-519 je InterCity
151-159 je EuroCity
601-619 je RegioVlak
2001-2753 je Potniški Vlaki
4000-8000 je Tovorni Vlaki
9001-9320 je posebni vlaki!

Lp
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a N€jc »

No bom pa še jest povedov eno "prigodo". Vračal sem se proti domu en petek, prbližno mesec pa pol nazaj, na petk z vlakom 2404 (Lj-Js), ki ob petkih vozi v sestavi gomuljke. Sedel sem na prvih sedežih ko prideš v kupe (tam ko je manjše okno in tudi sedež je nekoliko krajši zaradi vrat). Nasproti mene se usede en fant nekje 20-ih let. Razkomotu se je čez 2 prostora. Med tem časom se je vlak ornk napolnu, on je pa šekr zasedal 2 sedeža in kao spau. Pol pa pride en starejši gospod, tm nek okrog 50, unga mulca nahruli kako sedi, da ni sam pa da naj se skrči da se bo še on usedu. Seveda je to cel vagon slišov. Tamau se brez besed normalno usede (ob okno), gospod ga je pa dobesedno stisnu ke ob "steno" :lol: . Nakar mulo z vso jezo vs penast ustane, pobaše reči in gre stat :lol:.
Dam prov gospodu, če je gužva, nima kej dveh sedežev zasedat...
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
Uporabniški avatar
darko novák
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 122
Pridružen: 11.04.2007, 20:56
Kraj: češka

nič hudo

Odgovor Napisal/-a darko novák »

:lol: :lol: če vzamem kot turista, če bi se v tem vlaku vozil turista bi mislil da je to domači folklor :lol: če se bo vozil rojak iz kraja tega človeka bo povedal da to je pri njem normalno in da nije hud :lol: če bo vozil stari dedi reče da že videl takšnih stotine v vlaku :lol: če bo vozil inšpektor bo poklical policijo :cry: če bo vozil dobr sprevodnik nebo vedel kaj naredit , da nebi so ga eni skregali da ga pusti dedija na miru , in drugi na njega bojo poslali pismo na železnice da ta sprevodnik nedela redno svoje poslo :cry:
Kakšni smo pol? jaz sem že dost stari in spominam kako smo hodili s vlakom iz Zagreba za Prosinac, tam je bilo vse dozvoljeno in se popevalo celo cesto in tudi demižone vina so spile vsi :lol:
Bodite radi da je veselo in FOLKLOR :lol: na češkem tega ni. Tukaj so vsi ledeni :? :? in neč se neznajo ni ti v vlaku zgovarjat med sabo ne še da bi so popevali. :cry: :cry: :cry: Lepa naša domovina :lol:
LP darko - iz cz
kondukter
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 931
Pridružen: 15.11.2005, 0:04
Kraj: Celje

Re: nič hudo

Odgovor Napisal/-a kondukter »

darko novák napisal/-a::lol: :lol: če vzamem kot turista, če bi se v tem vlaku vozil turista bi mislil da je to domači folklor :lol: če se bo vozil rojak iz kraja tega človeka bo povedal da to je pri njem normalno in da nije hud :lol: če bo vozil stari dedi reče da že videl takšnih stotine v vlaku :lol: če bo vozil inšpektor bo poklical policijo :cry: če bo vozil dobr sprevodnik nebo vedel kaj naredit , da nebi so ga eni skregali da ga pusti dedija na miru , in drugi na njega bojo poslali pismo na železnice da ta sprevodnik nedela redno svoje poslo :cry:
Kakšni smo pol? jaz sem že dost stari in spominam kako smo hodili s vlakom iz Zagreba za Prosinac, tam je bilo vse dozvoljeno in se popevalo celo cesto in tudi demižone vina so spile vsi :lol:
Bodite radi da je veselo in FOLKLOR :lol: na češkem tega ni. Tukaj so vsi ledeni :? :? in neč se neznajo ni ti v vlaku zgovarjat med sabo ne še da bi so popevali. :cry: :cry: :cry: Lepa naša domovina :lol:
A tudi problemov na vlakih nimate?!? :roll:
A karte so?!? Pa tačke s sedežev......prosim!
Uporabniški avatar
darko novák
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 122
Pridružen: 11.04.2007, 20:56
Kraj: češka

JJ

Odgovor Napisal/-a darko novák »

Imaš res, problem je v filosofiji pristopanja k takšnim ljudjem. Za radi tega da na češkem je vse zelo strogo , in ljudje so ledeni , tudi zbog tega da nije dozvoljeno velik veselja ,- nemislim po predpisi ampak to je dano ljudmi , ker če bi bilo kdo popeval pijan, ali bi se bol glasno ponašal takoj bi so ga grdo gledali. za radi tega potem tistih malih prekrškov ni , ampak se pol dogajajo veče prekrške in napadanje ljudi, in rozbijanje vagonov , tudi se zgodilo da so šli Raudiis s vlakom iz fotbala in so ubili žensko. Ja to znači da če nedozvolijo teh malih prekrškov , potem tisti budali morajo naredit nekaj takšno da majo vsi straha in so potih , in ni noben nič nereši. Potem se reši pred sodnijo in policijo. Sedaj je prašanje če nije boljš da dozvolim teh majhnih prekrškov in bol hitro tirat teh večih. Samo jaz ne bi delal konduktera , ker potem je vse vinovat on , če naredi tako ali tako. In ni ti en mu nebo iz ljudi pomagal.
Še nekaj na konc v Avstriji sem niti enkrat nevidel nikakšnih budalov v vlakih, in enkrat sem mel straha ker so po noči pristopili v vlak u Grazu za Dunaj tisti naci , kovani , v černih ledrah , to je bilo v času kdaj so boili problemi na koroškem. To sem mel straha samo niso si nič dozvoljili in samo so šli mim kuoeja in pogledali. So bili bol glasni ampak nič nerozbijali nič se nekregali. To znači da majo disciplino na železnicah strogo.
LP darko - iz cz
kondukter
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 931
Pridružen: 15.11.2005, 0:04
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a kondukter »

No vidiš Darko, kako dobro si napisal, da ne bi opravljal dela sprevodnika...Kot si prebral iz kakšne druge teme na foromu, je biti sprevodnik na SŽ eden izmed najmanj privlačnih poklicev, ker si ob določenih situacijah dolžan reagirati na način, ki se ti zdi najbolj primeren. Žal včasih tudi tako, da se umakneš, ampak s tem dejansko prepustiš ostale potnike na milost ali nemislost kršiteljev... :cry:
Pa pri nas lahko pozabiš na kolektivno pomoč sprevodniku... :oops:
A karte so?!? Pa tačke s sedežev......prosim!
Uporabniški avatar
darko novák
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 122
Pridružen: 11.04.2007, 20:56
Kraj: češka

JJ

Odgovor Napisal/-a darko novák »

Na žalost je tako . Vozil sem tudi v živlenju avtobusi in sem že probal tole, tak da vem za kaj se v takšnih slučajih gre. Kdo probal ve, kdo neve nebo varjel. Eno srečo sem mel 180 cm in 115 kg - budala so morali biti pridni :wink:
LP darko - iz cz
Odgovori