Dela na koprski progi.

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
draganm
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 171
Pridružen: 08.02.2011, 17:41
Kraj: primorska

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a draganm »

EG 3100 napisal/-a:
holding napisal/-a:... :?: .... :shock: ...
Tri pomisleke. 1.Ne vem, če obstaja ponavljalnik predsignaliziranja predkritnega signala, sprašujem se zgolj na nivoju pravilne formulacije.
2. Ponavljalnik predsignaliziranja se postavljajo na tisti strani, na kateri stoji glavni signal, najmanj na takšni razdalji, kot je predpisana vidna razdalja za glavni
signal. Vprašanje je ali je, konkretno za ta primer, sploh možna ta pozicija.
3. Nikjer ni rečeno, koliko bližje predhodnemu signalu je lahko ponavljalnik.

Malo sem zakompliciral... :?
Malo???? #-o Ponavljanik predsignaliziranja predkritnega signala .... #- obstajajo SAMO ponavljaniki predsignaliziranja glavnih signalov.
Toliko bližje če je potrebno, da je tudi pri njemu dosežena vidnostana razdalja.
EG 3100
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 476
Pridružen: 16.05.2007, 12:53
Kraj: Primorska

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a EG 3100 »

draganm napisal/-a:
Malo???? #-o Ponavljanik predsignaliziranja predkritnega signala .... #- obstajajo SAMO ponavljaniki predsignaliziranja glavnih signalov.
Tukaj je predkritni hkrati glavni signal,torej...
draganm napisal/-a:Toliko bližje če je potrebno, da je tudi pri njemu dosežena vidnostana razdalja.
Lahko je ta postavitev npr. 800m prej, če upoštevaš, da je prejšnji prostorni signal lahko oddaljen največ 3000m...

Sami problemi z luknjami v pravu... :mrgreen:
draganm
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 171
Pridružen: 08.02.2011, 17:41
Kraj: primorska

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a draganm »

EG 3100 napisal/-a:
Signal napisal/-a:
cokla napisal/-a:...
Omejena hitrost ni zaradi prehoda....temveč zaradi prekratke vidnostne razdalje prostornega signala...
Ponavljalnik predsignaliziranja ne pride v poštev :?:
Ne.
Naslednji signal je hkrati predsignal kritnega signala cepišča Prešnica.
#-o Ti trdiš da ne pride v poštev ker je "predsignal kritnega signala",zdej pa ugotoviš da je glavni signal.Zakaj bi bila formulacija pomembna če je glavni.
EG 3100
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 476
Pridružen: 16.05.2007, 12:53
Kraj: Primorska

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a EG 3100 »

draganm napisal/-a: #-o Ti trdiš da ne pride v poštev ker je "predsignal kritnega signala",zdej pa ugotoviš da je glavni signal.Zakaj bi bila formulacija pomembna če je glavni.

Predsignal nima ponavljalnika, glavni pa ima. Zatakne se, ko je nek glavni signal hkrati predsignal nekega drugega signala...in tako kot sem že zapisal prej. Kdor je razumel, je razumel... Amen. :|
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a cokla »

EG 3100 napisal/-a:
draganm napisal/-a: #-o Ti trdiš da ne pride v poštev ker je "predsignal kritnega signala",zdej pa ugotoviš da je glavni signal.Zakaj bi bila formulacija pomembna če je glavni.

Predsignal nima ponavljalnika, glavni pa ima. Zatakne se, ko je nek glavni signal hkrati predsignal nekega drugega signala...in tako kot sem že zapisal prej. Kdor je razumel, je razumel... Amen. :|

Martin....vsak glavni signal lahko ima ponavljalnik.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
EG 3100
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 476
Pridružen: 16.05.2007, 12:53
Kraj: Primorska

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a EG 3100 »

O tem ni dvoma... 8)
draganm
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 171
Pridružen: 08.02.2011, 17:41
Kraj: primorska

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a draganm »

cokla napisal/-a:
EG 3100 napisal/-a:
draganm napisal/-a: #-o Ti trdiš da ne pride v poštev ker je "predsignal kritnega signala",zdej pa ugotoviš da je glavni signal.Zakaj bi bila formulacija pomembna če je glavni.

Predsignal nima ponavljalnika, glavni pa ima. Zatakne se, ko je nek glavni signal hkrati predsignal nekega drugega signala...in tako kot sem že zapisal prej. Kdor je razumel, je razumel... Amen. :|

Martin....vsak glavni signal lahko ima ponavljalnik.
No,vsaj poznavalec da steka,ker jaz sem samo ljubitelj.Amen.
stjepan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.02.2009, 21:17

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a stjepan »

draganm napisal/-a:No,vsaj poznavalec da steka,ker jaz sem samo ljubitelj.Amen.
A s kim ja radim ovaj saobraćaj #-o
EG 3100
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 476
Pridružen: 16.05.2007, 12:53
Kraj: Primorska

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a EG 3100 »

Še en majhen poseg. Menjana kretnica...
Slika
zigc0601
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 167
Pridružen: 25.08.2011, 17:48

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a zigc0601 »

Danes sem v Financah zasledil samo kratko omembo, da je zunaj razpis za modernizacijo proge Koper-Divača (članek o bančnih garancijah). Morda kdo kaj več ve o tem in predvsem za katera dela naj bi šlo?
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Ma ta odsek mrcvarijo že leta in leta in v vsaki normalni državi bi bilo to narejeno v največ dveh letih. Pri nas pa to predrkavajo že nešteto let in še vedno ni videti konca. V tem času, ko to delajo, bi morala biti že nova proga fertik.
stjepan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.02.2009, 21:17

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a stjepan »

V ponedeljek se začne zadnje gradbeno dejanje na postaji Hrpelje Kozina. Remont tira 3.


Slika

Danes so končani začasni prehodi

Slika

Slika

Slika

Slika
stjepan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.02.2009, 21:17

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a stjepan »

stjepan napisal/-a:V ponedeljek se začne zadnje gradbeno dejanje na postaji Hrpelje Kozina. Remont tira 3....
In se je začelo

Slika

Slika

Slika

Danes je to tako:

Slika

Slika

Slika

Slika

pred tem pa tako:

Slika

Slika
mladika
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 50
Pridružen: 27.01.2011, 18:36

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a mladika »

Omejena hitrost ni zaradi prehoda....temveč zaradi prekratke vidnostne razdalje prostornega signala...[/quote]

Naslednji signal je hkrati predsignal kritnega signala cepišča Prešnica.[/quote]
#-o Ti trdiš da ne pride v poštev ker je "predsignal kritnega signala",zdej pa ugotoviš da je glavni signal.Zakaj bi bila formulacija pomembna če je glavni.[/quote]

Al ste zakomplicirali...na progi Divača - Koper so vsi signali glavni signali, hkrati tudi vsi predsignalizirajo signalne znake naslednjega glavnega signala. V kolikor ne bi bila dosežena predpisana vidnostna razdalja, se vgradijo ponavljalniki predsignaliziranja, ki jih je po postajah kar nekaj. Kar pa se "omejene hitrosti" tiče...domnevam, da je govora o rumenih tablah, ki označujejo največjo dovoljeno progovno hitrost. V kolikor se motim, me prosim popravite. Na določitev največje dovoljene progovne hitrosti vpliva več dejavnikov in glede na to, da so hitrosti v obeh smereh enake (program omrežja), ni problem v vidnostni daljavi.
draganm
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 171
Pridružen: 08.02.2011, 17:41
Kraj: primorska

Re: Dela na koprski progi.

Odgovor Napisal/-a draganm »

mladika napisal/-a:Omejena hitrost ni zaradi prehoda....temveč zaradi prekratke vidnostne razdalje prostornega signala...
Naslednji signal je hkrati predsignal kritnega signala cepišča Prešnica.[/quote]
#-o Ti trdiš da ne pride v poštev ker je "predsignal kritnega signala",zdej pa ugotoviš da je glavni signal.Zakaj bi bila formulacija pomembna če je glavni.[/quote]

Al ste zakomplicirali...na progi Divača - Koper so vsi signali glavni signali, hkrati tudi vsi predsignalizirajo signalne znake naslednjega glavnega signala. V kolikor ne bi bila dosežena predpisana vidnostna razdalja, se vgradijo ponavljalniki predsignaliziranja, ki jih je po postajah kar nekaj. Kar pa se "omejene hitrosti" tiče...domnevam, da je govora o rumenih tablah, ki označujejo največjo dovoljeno progovno hitrost. V kolikor se motim, me prosim popravite. Na določitev največje dovoljene progovne hitrosti vpliva več dejavnikov in glede na to, da so hitrosti v obeh smereh enake (program omrežja), ni problem v vidnostni daljavi.[/quote]





:D ha ha,da ne smetimo teme,moji posti so se nanašali na trditev ,da ne pride v poštev ponavljalnik in ne na omejeno hitrost,zato sem pa tudi komentiral, da je zakompliciral. :D
Odgovori