Čudež na kočevski progi!

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
gorican
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 541
Pridružen: 28.02.2013, 19:48

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a gorican »

Je sedaj pod novo vlado in novimi ministri, kaj več upanja ali obljub za dokončanje/prenove proge od Ribnice do Kočevja in izvedba vseh naprav na celotni trasi, da bo lahko stekel redni potniški promet?
Je realno pričakovati, da bo za dokončanje tega projekta, denar namenjen že v letih 2015 ali 2016?

Vsaka novica o tem projektu je dobrodošla :)

pozz
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Bom zelo presenečen, če bo to, kar si napisal, realizirano pred 2020.
inovak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 465
Pridružen: 22.03.2013, 10:29
Kraj: Ribnica

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a inovak »

Bojim se, da je ta datum kar optimističen, če človek bere in vidi, kaj se dogaja. Ob zadnjih volitvah je tako eden izmed kandidatov za ribniškega župana v svojem programu obljubljal, da se bo trudil ohraniti vse obstoječe železniške prehode in ne, da se jih bo zapiralo. To samo kaže na to, kaj so pripravljeni nekateri obljubiti in delati, hkrati pa da niso sposobni prebrati ali se vsaj seznaniti z dejanskim stanjem. Kot da ni na razpolago dovolj dostopnih informacij povezanih z železnico na primer za ribniško področje. Seveda, če jih hočeš dobiti. Ljudje pa potem nasedajo takim "idejam". Ampak to je slika tistih, ki se gredo politike in potem jim padejo na pamet "pametne" ideje po liniji najmanjšega odpora. Plačamo pa mi.

http://www.ribnica.si/wp-content/upload ... janje1.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
trackpan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 834
Pridružen: 18.03.2014, 11:06

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a trackpan »

Pozdravljeni .

V lepem sočnem dnevu smo se končno odpravili pogledat v 3D tehniki železniški postaji v Ribnici in Kočevju. Za poznavalce verjetno nič novega. Nekaj slik :

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika



In zakaj je slika Sv. Ane v "Čudežu ..." ? Hja, to je razlog zakaj se je vredno potruditi v te kraje. Upam, da bom še za časa mojega tlačenja slovenske zemlje imel možnost se pripeljati z vlakom. Zanamci pa bodo imeli večje možnosti (upajmo).


Slika
Uporabniški avatar
trackpan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 834
Pridružen: 18.03.2014, 11:06

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a trackpan »

... nadaljujmo. Za "uvod" sem pripravil sliko železniške postaje v Kočevju iz "Ilustriranega Slovenca" (12.5.1929). To številko časopisa so v celoti "posvetili" Kočevju.

Slika

Še povezava do "dLib" (NUK) knjižnice, kjer si lahko ogledate vsebino :

http://www.dlib.si/?URN=URN:NBN:SI:DOC-E18F81S0


Še nekaj vtisov iz sedanjosti:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

....
Uporabniški avatar
trackpan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 834
Pridružen: 18.03.2014, 11:06

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a trackpan »

.... Zanimalo me je ali se 22-092 še "skriva" v "kurilnici".


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Okretnica se kar dobro skriva v travi.


Slika


Slika


Slika


Upam, da ne bomo ( bodo ) pozabili na te "malenkosti" (lokomotiva, kurilnica, okretnica). Vse prevečkrat se dogaja, da zmečejo vse to na odpad, pokrijejo z betonom, asfaltom. In kaj bomo zanamcem pokazali. Nič :oops: :^o . Prazen nič. Ostanejo samo slike #-o .

LP Igor
fresher
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 113
Pridružen: 27.07.2008, 18:23

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a fresher »

Odlično, le kje je 3D?
Uporabniški avatar
trackpan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 834
Pridružen: 18.03.2014, 11:06

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a trackpan »

fresher napisal/-a:Odlično, le kje je 3D?
Pozdravljeni.

No, pa sem z omembo "3D-ja" ustvaril zmedo v gledalnem občestvu :^o . Ideja je sicer zanimiva in bi jo bilo v bodoče veljalo uporabiti. Sprejemam tehnične predloge (snemanje, prikaz). Ampak, mislil sem samo na to, da se odpelješ na mesto ogleda in "3D je tu" :wink: . Nikoli še nisem bil na teh dveh postajah in spodobilo se je, da si jih tudi ogledam. Ne bo zadnjič.

Še to. Predno dokončno "uničijo" železniško postajo v Kočevju, bi morali "trajno" shraniti, dokumentirati v takšni ali drugačni obliki sedanje "naprave". Potem bo prepozno. To ni obveza nekaterih, ki jih zanima železnica, temveč predvem SŽ, občine Kočevje in končno tudi države Slovenije.


LP Igor
inovak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 465
Pridružen: 22.03.2013, 10:29
Kraj: Ribnica

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a inovak »

Danes je bila v Ribnici madžarska merilna garnitura. Pa me res zanima, če bi šla do Kočevja, kaj bi bilo. Pred 12. uro se je že vračala proti Ljubljani.
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4118
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a mkx »

inovak napisal/-a:Pa me res zanima, če bi šla do Kočevja, kaj bi bilo.
Oni inženirji, ki delajo meritve, bi se čudili :twisted:
LP, Metod
inovak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 465
Pridružen: 22.03.2013, 10:29
Kraj: Ribnica

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a inovak »

Danes zvečer sem ob prehodu pri Riku videl tovornjak, bager ter delavce. Ker je bil že mrak, si bom zjutraj ogledal njihovo delo. Izgleda, da je bilo potrebno znižati kup ob prehodu.
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a sikos »

inovak napisal/-a:Danes zvečer sem ob prehodu pri Riku videl tovornjak, bager ter delavce. Ker je bil že mrak, si bom zjutraj ogledal njihovo delo. Izgleda, da je bilo potrebno znižati kup ob prehodu.
In kaj se je delalo?
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
inovak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 465
Pridružen: 22.03.2013, 10:29
Kraj: Ribnica

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a inovak »

Prehod in okolica izgledata bolj urejena. V bližini je tudi nova upravna zgradba Rika poleg novozgrajene proizvodne hale, staro je zrušil sneg. Na rampi so poravnali oziroma odpeljali uskladiščeno zemljo ter na drugi strani znižali zemeljski kup. Pripombe marsikaterega voznika, ki je prepeljal prehod in želel nadaljevati vožnjo naravnost proti centru Ribnice je bila, da je pogled na desno ovirala zemlja. Zdaj je to križišče preglednejše. Prav tako je izboljšana vidljivost za tiste, ki pripeljejo iz smeri Rika do prehoda. Seveda je varnost na prvem mestu, vedno bo treba pred prehodom preveriti, ali ni slučajno na progi vlak.


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

Že kar nekaj časa ni bilo nobenega apdejta z naših koncev, pa si malce poglejmo, kako se drži naša predraga (v € ) proga

Kot vemo, so prvih pet kilometrov vgrajevali rabljene tirnice.

Slika

Verjetno so bile zaračunane kot nove

Slika

Proga je že malce zašvenkala

Slika

Na obeh straneh

Slika

Pragi pa so bili takrat, leta 2008 res novi. Očitno so zelo ekološki. Gobe rastejo brez težav

Slika

Slika

Ko pa najdeš takega, pa vidiš, kaj pomeni naravi prijazno

Slika

Z roko brez težav uničuješ državno infrastrukturo

Slika

Slika

Da ne bo kdo rekel, da je to z neke druge proge

Slika
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: Čudež na kočevski progi!

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

Stari km kamni so imeli številko vklesano. Novi pa le narisano. Rezultat...

Slika

Kljub temu, da je listje že odpadlo z drevja, so tirnice še vedno nekako sluzaste. In to kljub temu, da po njih vsak dan peljeta vlaka s 15 do 30 vagoni.

Slika

Pesek je vsepovsod

Slika

Slika

Pa sledi drsanja tudi. Malce v razmislek tistim, ki teoretično računajo vozne čase za Kanarčke [-X

Slika

Slika

Postajališče v Velikih Laščah počasi prerašča rastje

Slika

Da la nebi vseskupaj zgnilo, preden bo sploh služilo. MMG, kaj ko bi tole strešico raje preselili na Vodmat.....

Slika

Dokler niso praskali po temle hribu, je stal čisto pri miru. Danes pa ga je po vsakem dežju spet malo na progi

Slika

Tudi tale bo kmalu brez podlage

Slika

Za nadaljevanje mi je zmanjkalo časa. Mogoče bo kdo rekel, da samo kritiziram, vendar se mi zdi, da za toliko denarja in v tako dolgem času tole ni ravno neko vrhunsko delo.

Ali pa se spet motim :hmm
Odgovori