NOVO Vozni red 2015/16

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Ljubitelj napisal/-a:Igor, se bridko motiš, vsaj glede TGV......
g.Vseved greva bolj počasi, v nianse.....
TGVji imajo osem vagonov, ena od serij (Atlantique) tudi deset, in pa DVE LOKOMOTIVI!!
LOKOMOTIVE se med seboj menjujejo, dajo pač tisto ki je najbližja, če je trenutna potrebna popravila.
Samo zate, ena slika, od neštetih, ki sem jih že pritisnil po Franciji.

Slika

Mi razložiš kako, za vraga, je prišla LOKOMOTIVA iz prejšnjega tisočletja na vagone iz tega, če se medsebojno ne menjujejo?

Pri njih ni dvoma, da je AGV (Automotrice à grande vitesse) garnitura, motornik, kateremu niti vlak ne smeš rečt, TGV (Train à grande vitesse) pa Vlak!


Sicer pa: meni je kristalno jasno, kaj je kaj, sem pa moral odgovorit, ne zaradi tebe, ampak da ne bi poneumljal še ostalega folka, tukaj gor :wink:
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4117
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a mkx »

igor72 napisal/-a:Pri njih ni dvoma, da je AGV (Automotrice à grande vitesse) garnitura, motornik, kateremu niti vlak ne smeš rečt, TGV (Train à grande vitesse) pa Vlak!
Nima smisla zapenjati okoli teh definicij. Najbrž je porazdeljenost pogona eden izmed kriterijev glede tega, ali je nekaj garnitura ali vlak. Ne pa edini. Eden izmed kriterijev bi lahko bil tudi kompliciranost postopka razpenjanja sestavnih delov (in odpenjanje pogonskega dela ni nujno najbolj relevantno) ... sem že nakazal v svojem prvem prispevku v tej temi: če se v garnituri okvari en člen, je treba "odstaviti" celotno garnituro, pri vlaku pa lahko na skoraj vsaki postaji izločijo okvarjeni vagon in ponovno sestavijo ostanek vlaka za nadaljno vožnjo. Po tem kriteriju je RJ že kar garnitura, seveda pa tudi vsi artikulirani sestavi.

Po angleški definiciji je TGV garnitura (EMU ... glej Wikipedijo o Eurostarju).
Poleg tega imata vsaj Eurostar in TGV PSE pogonske osi tudi pod potniškimi vagoni/členi in torej lokomotivi nista zgolj to.
LP, Metod
Uporabniški avatar
nejko077
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 124
Pridružen: 02.12.2012, 11:37
Kraj: Medvode

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a nejko077 »

Mi razložiš kako, za vraga, je prišla LOKOMOTIVA iz prejšnjega tisočletja na vagone iz tega, če se medsebojno ne menjujejo?
Na zgornjem postu je TGV Réseau Duplex. Lokomotive od teh duplex vagonov so zamenjali z lokomotivami TGV Réseau, ker so jih potrebovali za TGV POS. ta je sestavljen iz dveh Duplex lokomotiv in osem Réseau vagonov. To je bilo narejenih na 19 garniturah.
Se opravičujem, če se čudno razložil.

TGV Pos

Slika
http://static.panoramio.com/photos/large/77842026.jpg

LP

Nejc
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4117
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a mkx »

mkx napisal/-a:Po angleški definiciji je TGV garnitura (EMU ...
Aja, da ne bo pomote: angleži poznajo tudi vagonske vlake. Recimo, njihov IC125 imajo za vlak. Se pa malo razlikuje od TGVjev (vsaj večine) v tem, da je sestavljen iz (namenskih) lokomotiv (ki so vsaj nekaj časa vozile tudi push-pull vlake) in iz standardnih vagonov, število teh pa se je razlikovalo od vlaka do vlaka. Torej celotna "garnitura" ni bila pol-stalno (semi-permanently) speta, ampak so vlake kar pogosto prilagajali potrebam.
LP, Metod
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

mkx, igor, o tem kaj je vagonski vlak in kaj je garnitura se očevidno lahko prepiramo v neskončnost, saj enoznačne opredelitve ni. Vsekakor pa TGV ni vagonski vlak, tudi primer, ko so zamenjali pogonska vagona ni dober razlog, vlak je pač šel v "predelavo". Toda ostala je osnovna značilnost garniture, to je tehnično in oblikovni enotni sestavni elementi sicer nedeljive kompozicije. Tako daleč kot Nemci (primer moje vožnje na ICE vlaku Berlin-Jena-Munchen)namreč Francozi še niso padli, da bi na TGV priklapljali v rednem prometu običajne lokomotive s povsem drugačnimi tehničnimi in vizualnimi karakteristikami, pa je verjetno tehnično mogoče z verjetno majhno spremembo na spenjačah, mislim, da Francozi uporabljajo kaj boljšega, kot klasično spenjačo z vijakom in dvema odbijačema.

LPL
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1951
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Že push-pull vlaki niso običajna garnitura, saj morajo biti vagoni, četudi so popolnoma samostojni, opremljeni s krmilnimi kabli.
preglednik
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2567
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

nejko077 napisal/-a:
Na zgornjem postu je TGV Réseau Duplex. Lokomotive od teh duplex vagonov so zamenjali z lokomotivami TGV Réseau, ker so jih potrebovali za TGV POS. ta je sestavljen iz dveh Duplex lokomotiv in osem Réseau vagonov. To je bilo narejenih na 19 garniturah.
Se opravičujem, če se čudno razložil.
Napaka. TGV POS nima Duplex lokomotiv. Sestavljen je iz osmih Réseau vagonov in dveh na novo narejenih lokomotiv, ki sta na pogled podobni Duplexovim, a sta trisistemski in imata asinhronske motorje, ter še nekaj izboljšav. Tako je bilo ob nastanku POS, ko so vozili le stari Duplexi (serija 200). Pred nekaj leti pa so izdelali tudi nove TGV Dasy/Euroduplex (serija 700/3700), ki imajo lokomotive enake kot TGV POS ter seveda dvonadstropne vagone.
Kam pa so šle lokomotive z Duplex garnitur, ki so postale Réseau Duplex, ne vem. Možno je, da so bile POS lokomotive predelane iz njih.
Uporabniški avatar
OBB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 283
Pridružen: 10.02.2014, 20:30
Kraj: Podbrdo

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a OBB »

Nekje sem zasledil da nam novi vozni red prinaša veliko novosti, ali je to res? :?: :?:
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

OBB napisal/-a:Nekje sem zasledil...
Was, Wo, Woher, Wann, Wie...

Oprosti za napačen jezik pri vprašalnicah, lahko poveš, kje si to bral/slišal (če sploh si...) zagotovo veš..ker takšna novica zagotovo ni stara mesec ali več...
Uporabniški avatar
OBB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 283
Pridružen: 10.02.2014, 20:30
Kraj: Podbrdo

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a OBB »

Govorili so na valu 202,neka tema o železnicah in so govorili da nas decembra čakajo velike spremembe glede voznih redov na SŽ. Tako sem slišal sedaj me pa zanima katere so te spremembe?
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1431
Pridružen: 13.09.2012, 14:35
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a RitterVonGhega »

OBB napisal/-a:Govorili so na valu 202,neka tema o železnicah in so govorili da nas decembra čakajo velike spremembe glede voznih redov na SŽ. Tako sem slišal sedaj me pa zanima katere so te spremembe?
odgovori da!!

naslednji leto december 2016 za novo vozni red 2016/2017 , EC 158/159 in 150/151 oba bo ni več v Mariboru , konec je !

novo EuroRegio za Maribor-Graz Hbf-Maribor, vsak dan odhod 2 uri iz Mb za Graz tudi Maribor...

EMONA je novo drugi poti ; Dunaj-Graz Hbf-Celovec-Beljak-Jesenice-Ljubljana je največ hitri po 4H+35 min ,seveda bo vlak za RJ !

CROATIA je drugi poti; zagreb-Madžarski-Wiener N.-Wien Hbf in Nazaj.

letos novo vozni red ne, še vedno vozi... naslednji leto december 2016 za 2017! :(

lp,m.
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

RitterVonGhega napisal/-a:
OBB napisal/-a:Govorili so na valu 202,neka tema o železnicah in so govorili da nas decembra čakajo velike spremembe glede voznih redov na SŽ. Tako sem slišal sedaj me pa zanima katere so te spremembe?
odgovori da!!

naslednji leto december 2016 za novo vozni red 2016/2017...

EMONA je novo drugi poti ; Dunaj-Graz Hbf-Celovec-Beljak-Jesenice-Ljubljana je največ hitri po 4H+35 min ,seveda bo vlak za RJ !


lp,m.
Drugo leto je vozni red 2015/16, kar sprašuje @ICE, ti pa govoriš o 2016/17. In drugič, RJ čez Jesenice bo? ko bo vectron RJ začel voziti v Italijo. In tretjič povezava Gradec-Celovec RJ mi poveš kako, če je korarlmbahn še vedno gradbišče do leta 2023...


@ICE mi poveš kdaj so to govorili na valu? Namreč ga velikokrat poslušam pa nisem zasledil nič o tem...
Uporabniški avatar
OBB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 283
Pridružen: 10.02.2014, 20:30
Kraj: Podbrdo

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a OBB »

RitterVonGhega napisal/-a:
OBB napisal/-a:Govorili so na valu 202,neka tema o železnicah in so govorili da nas decembra čakajo velike spremembe glede voznih redov na SŽ. Tako sem slišal sedaj me pa zanima katere so te spremembe?
odgovori da!!

naslednji leto december 2016 za novo vozni red 2016/2017 , EC 158/159 in 150/151 oba bo ni več v Mariboru , konec je !

novo EuroRegio za Maribor-Graz Hbf-Maribor, vsak dan odhod 2 uri iz Mb za Graz tudi Maribor...

EMONA je novo drugi poti ; Dunaj-Graz Hbf-Celovec-Beljak-Jesenice-Ljubljana je največ hitri po 4H+35 min ,seveda bo vlak za RJ !

CROATIA je drugi poti; zagreb-Madžarski-Wiener N.-Wien Hbf in Nazaj.

letos novo vozni red ne, še vedno vozi... naslednji leto december 2016 za 2017! :(

lp,m.
Zdi se mi neumno da bi Emono dali da gre v krogu. In kaj bo potem pisalo na kartici za smer vlaka. In kako bi zgledalo RJ preko Jesenic, ali samo do Jesenic ali do Ljubljane. To mi ni še jasno.
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a holding »

...Ljubljana - Dunaj je v kilometrih približno enako via Jesenice ali via Maribor..... :roll: ....ne vem o kakšnem krogu govoriš....
Uporabniški avatar
OBB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 283
Pridružen: 10.02.2014, 20:30
Kraj: Podbrdo

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a OBB »

holding napisal/-a:...Ljubljana - Dunaj je v kilometrih približno enako via Jesenice ali via Maribor..... :roll: ....ne vem o kakšnem krogu govoriš....
Razumel sem da bo EMONA bila na trasi Ljubljana-Gradec-Celovec-Beljak-Jesenice-Ljubljana. Kaj pa kake druge novosti glede Slovenije (notranji promet)?
Odgovori