modul -viadukt v HO velikosti

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
101 signal
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 54
Pridružen: 28.09.2005, 12:35

modul -viadukt v HO velikosti

Odgovor Napisal/-a 101 signal »

Pozdrav vsem vlakoljubcem,

imam vprašanje za vse, ki morda veste, kje se nahaja modul -viadukt, ki sem ga posodil žal pokojnemu kolegu Milanu, kot predstavitev -reklamo za modulno maketo na Jesenicah.
Ker v času žalovanja nisem hotel obremenjevati nikogar s tem vprašanjem, sem se sedaj opogumil in sprašujem vse, ki bi morda vedeli, kje naj bi ta modul stal?! Kolegi, ki so bili najbližji Milanu na maketi na Jesenicah že vedo za mojo željo, sedaj pa sprašujem še vse ostale. Ne gre zato, da bi ga rad takoj nazaj, pač pa samo zato, da vem kod se nahaja in kdo je odgovoren zanj. Ostalo je vse stvar dogovora. Modul je prepoznaven (kopija Švicarkega mostu RhB) že iz časa Boljših sejmov v Vižmarjih na OŠ in ima moje ime na stranici.
Za vse informacije se vam v naprej lepo zahvaljujem.
Matjaž Siard - 031321059 :?: :cry:
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: modul -viadukt v HO velikosti

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

@101 signal (Matjaž), mislim da bi pomagalo če objaviš kakšno aktualno sliko legendarnega modula katerega pogrešaš.

Jaz sem našel samo sledeče starejše (na Borutovi strani domačih dogodkov):

http://modelni.vlaki.com/Events/slo.htm" onclick="window.open(this.href);return false;



Slika


Slika


Slika


Slika
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
101 signal
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 54
Pridružen: 28.09.2005, 12:35

Re: modul -viadukt v HO velikosti

Odgovor Napisal/-a 101 signal »

Pozdravljen, tole je ta modul. Hvala za dodane slike modula na forum. S temi slikami se bo lažje prišlo do informacij, kje trenutno se nahaja modul, če ga je morda nekdo kje opazil.
Še enkrat lepa hvala fantje ( in dekleta ) za pomoč.

Matjaž
MMJesenice
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 118
Pridružen: 23.11.2014, 9:13

Re: modul -viadukt v HO velikosti

Odgovor Napisal/-a MMJesenice »

Matjaž zdravo!

Z pokojnim Milanom sva tvorno sodelovala vsa leta obstoja MMJ in ko smo se začeli pogovarjati o nekem pogrešanem izposojenem modulu sploh nisem vedel, da gre za ta tvoj prečudoviti modul.
Nikoli mi ni niti omenil, da si je izposodil modul. Sam ne vem ne za koga ne za kam si ga je izposodil, še manj pa kje je sedaj.
V prostorih MMJ ga sam nisem videl nikoli, niti ga ni opaziti skozi steklo v vratih v še zaklenjeni Milanovi sobi.

Stojan
101 signal
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 54
Pridružen: 28.09.2005, 12:35

Re: modul -viadukt v HO velikosti

Odgovor Napisal/-a 101 signal »

Milan si je modul prišel sposodit dober mesec - dva preden se je zgodilo to kar se je. Res je, da sem mu svoje module pred tem ponujal za vašo maketo, vendar je odgovoril, da jih imate dovolj, in da nima nobene potrebe po novih. Ker svojih modulov ne uporabljam od kar sem končal z Bolšjaki v Vižmarjih, jih imam spravljene na nad garažo. Tako sem rade volje posodil modul, ki ga je rabil za postavitev v prostor, nekje, itd., kot sem ga jaz takrat razumel v neki turistični agencij! Ne vem pa niti v kateri in ne kje in ali pri nas ali sosedih( HR, I, A,)
Nisem spraševal ne za koga, ne kam ga pelje, ker sem mu popolnoma zaupal in bi mu tudi sedaj, če bi bil še med nami.
Upam samo, da se bo nekdo javil, da je modul pri njih ali pa ga morda kdo od vas -nas nekje opazi. Rad bi vedel, kje se nahaja in kdo ga uporablja. Saj ga ne nameravam tržiti, da ne bo pomote.
Glede na situacijo sem se nato obrnil na Miloša in sedaj še na vas, ostale vlakoljubce iz vašega konca s prošnjo, da mi pomagate najti ta modul, ker ste bili Milanu bližje in se pogosteje družili.
hvala tebi in vsem ostalim za pomoč
Matjaž
101 signal
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 54
Pridružen: 28.09.2005, 12:35

Re: modul -viadukt v HO velikosti

Odgovor Napisal/-a 101 signal »

Še eno vprašanje glede mojega nesrečnega modula. Vse tiste člane in nečlane, ki ste bližje Novi Gorici ali se morda peljete tja bi lepo prosil, če bi pogledali na goriški postaji ali tam kaj vedo o tem modulu, oz. ali se tam morda tudi nahaja. Saj se bom odpravil tudi sam poizvedovat v te konce, vendar si moram vzeti čas saj tja ne zahajam prav pogosto, če pa bi kdo šel že prej tja bi prišel do te informacije že prej. Vsem lepa hvala za pomoč.
Matjaž
101 signal
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 54
Pridružen: 28.09.2005, 12:35

Re: modul -viadukt v HO velikosti

Odgovor Napisal/-a 101 signal »

Pozdravljeni,
minilo je točno leto dni od mojega zadnjega oglašanja in iskanja mojega ˇizgubljenegaˇ HO modula, ki ga je moj pokojni kolega Milan H. dobronamerno nekomu posodil, žal pa ga ta, kljub imenu oz., naslovu, ki je na modulu, dosedaj ni vrnil.
Zanima me samo ali je morda kdo od spoštovanih kolegov na tem forumu morda slišal ali celo videl, kje naj bi se nahajal modul - SBB viadukt. Za vsako informacijo bom zelo hvaležen. Imam nekaj fotk tega modula, pa mi še ni uspelu najti
poti, kako naj jih objavim pod moje poizvedovanje.
Še enkrat lepa hvala vsem, ki bi imeli kakršno koli informacijo o modulu, ki mi zares veliko pomeni,
Moj e-mail v primeru, da je nekomu tako lažje; siard.matjaz@gmail.com
Hvala

Lep pozdrav in vsm udeleženim veliko uživanja ob pravi ali modelni železnici
Matjaž
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: modul -viadukt v HO velikosti

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

Na žalost so izginile tudi fotografije katere sem objavil v drugem postu!


@Milchy je nekajkrat obiskal Švico preko ene turistične agencije, katera je organizirala izlete na razne železnice po Švici!

Mislim (nisem pa prepričan) da je bila iz Škofje loke!


Ima kdo kakšno idejo katera agencija bi to bila?


Bilo bi nekako logično da je ta modul posodil njim.
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: modul -viadukt v HO velikosti

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

Poskušam obnoviti slike iz drugega posta.

Upam da bodo pomagale pri iskanju tega legendarnega modula!



Slika


Slika


Slika


Slika


Slika
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
101 signal
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 54
Pridružen: 28.09.2005, 12:35

Re: modul -viadukt v HO velikosti

Odgovor Napisal/-a 101 signal »

Najlešša hvala za slikovno in tudi splošno pomoč pri iskanju modula!
Hvala
Matjaž
miloš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 388
Pridružen: 26.11.2008, 10:12

Re: modul -viadukt v HO velikosti

Odgovor Napisal/-a miloš »

Jernej,bi ti malo povprašal.So štiri agencije vse v krogu 200m.Drugače grem jaz lahko jutri dopoldan.
LP Miloš
miloš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 388
Pridružen: 26.11.2008, 10:12

Re: modul -viadukt v HO velikosti

Odgovor Napisal/-a miloš »

Sem danes malo obiskal turistične agencije v Loki,pa ni bilo nobenega uspeha,tako da Loko lahko izključimo.Je pa en starejši lastnik poznal ta viadukt (pravi seveda),vendar se s Švico že desetletje ne ukvarja več.
LP Miloš
101 signal
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 54
Pridružen: 28.09.2005, 12:35

Re: modul -viadukt v HO velikosti

Odgovor Napisal/-a 101 signal »

Miloš in ostali, hvala za trud. Je pa možno tudi, da je mudul nekje v tujini, glede na to, da je Milan sodeloval tudi s tujci. Upam, da bodo saj toliko fer, da je potrbno modul vrniti, kljub temu, da Milana ni več!

Se slišimo.
Vsem skupaj lep pozdrav
Matjaž
Odgovori