Labotska dolina (Lavanttal)

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Odgovori
Gusar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1349
Pridružen: 28.06.2012, 23:12

Frantschach-St. Gertraud - Twimberg

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 780
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: Labotska dolina (Lavanttal)

Odgovor Napisal/-a trocken »

Gusar!
Če bomo na tej spletni strani kdaj podeljevali Viktorje, imaš moj glas! :thumbupr
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: Labotska dolina (Lavanttal)

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

trocken napisal/-a:Gusar!
Če bomo na tej spletni strani kdaj podeljevali Viktorje, imaš moj glas! :thumbupr
PODPIŠEM!!!
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
Gusar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1349
Pridružen: 28.06.2012, 23:12

Re: Labotska dolina (Lavanttal)

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Hvala za kompliment. A ker se rado zgodi, da pohvale človeka zavedejo, bo prav, da se javno obelodanijo tudi negativne plati moje angažiranosti na forumu. Skratka, ko bo forum (pre)zasičen (morda je že?) s slikami in prispevki s sosednjih dežel, naj se to prosim tudi javno objavi.
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 780
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: Labotska dolina (Lavanttal)

Odgovor Napisal/-a trocken »

Gusar napisal/-a:Hvala za kompliment. A ker se rado zgodi, da pohvale človeka zavedejo, bo prav, da se javno obelodanijo tudi negativne plati moje angažiranosti na forumu. Skratka, ko bo forum (pre)zasičen (morda je že?) s slikami in prispevki s sosednjih dežel, naj se to prosim tudi javno objavi.
Ne ne, nikakor ne razumi napak pohvale! Ta tema in tvoje fotografije so res velika popestritev foruma. Pri ostalih temah se ponavljamo, prepucavamo, sanjarimo (saj ne da bi bilo vse to kaj narobe), tvoje reportaže pa so pogled v bližnji sosednji, a vseeno za većji del nas kar neznan svet. Predvsem pa fascinira tvoja natančnost pri podajanju vsebin. =D>
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Labotska dolina (Lavanttal)

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Forum kateremu namen je železnica in vse kar je povezano z njo, pač ne more biti zasičen s slikami. Še posebej v luči tega, ker je samo par 100 metrov od meje čisto drugačen svet, kot pri nas (na boljšem) in je zato za nas, ki nimamo časa (pač Avstrija je, in verjetno bo vedno samo tranzitna država, za mene) za ogled bljižnje okolice zelo dobrodošlo.
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: Labotska dolina (Lavanttal)

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

Gusar napisal/-a:Hvala za kompliment. A ker se rado zgodi, da pohvale človeka zavedejo, bo prav, da se javno obelodanijo tudi negativne plati moje angažiranosti na forumu. Skratka, ko bo forum (pre)zasičen (morda je že?) s slikami in prispevki s sosednjih dežel, naj se to prosim tudi javno objavi.

Javno objavljam prošnjo, da prenehaš s takšnimi mislimi! Občudujem tvoje slike iz občudovanja vrednih dežel sosednje države.

Zato še enkrat, nikar ne prenehaj z objavljanjem slik. [-o<
Gusar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1349
Pridružen: 28.06.2012, 23:12

Re: Labotska dolina (Lavanttal)

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Da ne bo pomote, s svojim zadnjim zapisom nikakor nisem želel dajati vtisa, da napačno razumem pohvalo, niti nisem želel kogar koli spraviti v slabo voljo ali celo več, prestrašiti. Gre le za samokritiko, ki bi jo znal človek v podobni situaciji izgubiti. Objavljanje prispevkov enega za drugim z moje strani bi marsikoga lahko pričelo odvračati od branja oz. udeležbe na forumu, zopet kdo drug bi smatral, da forum postaja monoton ipd.

Da še na kratko ponazorim svojo pripombo na konkretnem primeru. Od zadnjih desetih aktivnih tem v podforumu "Fotopisi" sem jih sam odprl devet. Zadnja tema, ki je bila v tem podforumu odprta od drugega uporabnika, sega v lanski december. Zadnje, kar si želim, je, da bi s svojo pogosto prisotnostjo povzročal negativni občutek tako pri aktivnih kot pasivnih uporabnikih foruma.

Zagotovo pa velja, da dokler mi bodo okoliščine dopuščale in dokler bo ob tem prisotno veselje, bom nadaljeval s potepi po in ob progah. In v kolikor bo sprejemljivo tudi za forum, bom utrinke z veseljem delil tudi z ostalimi.
topol
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 77
Pridružen: 07.02.2011, 4:33

Re: Labotska dolina (Lavanttal)

Odgovor Napisal/-a topol »

Meni se zdi bolj pomembno, da takšno delo ne bi propadlo. Menda da nuk spremlja tudi forume. Upam, da ne beležijo raznih čenč in tvitov samovšečnih posameznikov, ampak tudi kaj bolj koristnega kot so na primer vaši prispevki. Objavljeni v knjigi z nekoliko dodanega teksta, kar vam ob velikem znanju ne bi predstavljalo težave, bi to bila obsežna monografija. Tukaj pa se lahko vse skupaj zgubi in izgine v nič. Upam, da še kdo zna ceniti takšno delo, ki je zahtevalo veliko truda, da se ga ohrani za prihodnost. Predvsem lastniki foruma so pozvani, da poskušajo kaj takega tudi urediti, da se to veliko delo tudi shrani. Čez 30 let pa tile prispevki že znajo biti dober vir o preteklosti železniškega prevoza.
Le nadaljujte!
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1947
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: Labotska dolina (Lavanttal)

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Gusar, v kakšnem radiusu od meja Slovenije sega tvoj domet, česa se lahko forumaši še nadejamo s tvoje strani?
preglednik
Gusar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1349
Pridružen: 28.06.2012, 23:12

Re: Labotska dolina (Lavanttal)

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Zanimivo vprašanje. In če sem iskren, niti sam ne znam odgovoriti nanj. Želja je nadaljevati v podobnem stilu - torej prikazati železnico s soseščine z vidika njenega uporabnika oz. potnika. Skratka, od tirov, vlakov na njih, do postaj, njihove urejenosti, dostopnosti, spremljajočih objektov itd. Morda bi si sam želel, da bi se v določenem času bolj držal ene proge, a mi okoliščine tega vedno ne dopuščajo in tako skačem s "severa na jug".

Za zaključek tokratnega "intermezza" v Labotski dolini dodajam še, da so v povezavi z mojimi prispevki kakršnikoli predlogi oz. pripombe, kakor tudi vprašanja, zelo dobrodošli.
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: Labotska dolina (Lavanttal)

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

Gusar napisal/-a: ... Za zaključek tokratnega "intermezza" ... dodajam še, da so v povezavi z mojimi prispevki kakršnikoli predlogi oz. pripombe, kakor tudi vprašanja, zelo dobrodošli. ....
Moj predlog:

Nadaljuj s svojimi prispevki!!!

:wink:
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Labotska dolina (Lavanttal)

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

_Borsig_ napisal/-a:
Gusar napisal/-a:... dodajam še, da so v povezavi z mojimi prispevki kakršnikoli predlogi oz. pripombe, kakor tudi vprašanja, zelo dobrodošli.
Fino je, da se doda še kakšna zanimiva informacija, kot je bila tista, o nasprotovanju drugemu tiru, na Turski progi. Zagotovo se najde.
Gusar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1349
Pridružen: 28.06.2012, 23:12

Twimberg - Preblau-Sauerbrunn

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Gusar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1349
Pridružen: 28.06.2012, 23:12

Twimberg - Preblau-Sauerbrunn

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Odgovori