Čakovec-Lendava

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Odgovori
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Čakovec-Lendava

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Ljubitelj napisal/-a:O tem, da bo pakirni center zdravil generiral tovore za železniški prevoz pa nekako ne verjamem, kakor tudi ne v to, da bi bila kozmetika generator tovora. Mogoče kakšna cisterna alkohola, kaj več pa. Pod slabim stanjem gospodarstva, ki generira železniški prevoz je mišljena Naftna in kemijska industrija, ki pa je nekam na poti v propad...., vsaj po poročanju osrednjih medijev, Mogoče imate kakšne drugačne informacije.
Še pivovarniška industrija ne uporablja več industrijskih tirov, pa porabi precej slada, merjeno v desettisočih ton. In so ga pred 13 leti tako rekoč tedensko dostavljali iz Strassburg-Haffen v Laško ali Union.

LPL
Pa dobro, kaj si ti predstavljaš? Ali vagon-do dva v povprečju na dan, za tebe ni promet? Kaj pa ko je na kar dosti odsekih industrijskih tirov v SLO železniškem omrežju takšna količina tedenska in ne dnevna... Pa se prav tako šteje za tovorni promet...Pa tudi malo mešaš pojme, ali pa ne prečitaš dobro kaj kdo napiše. Kozmetike Lek že dolgo več ne dela in sem jo omenil v zgodovinskem smislu. Ko je Lek kozmetika delala z polno paro, je tedensko prišlo ali odšlo v/iz Lek-a tudi 10 vagonov tedensko...Ker je politika Novartisa in s tem tudi Lek-a, da se čim manj obremenjuje okolje tudi kar se transporta tiče, je delni prehod na železnico popolnoma razumljiv...Predvsem kar se transporta v vzhodi del Evrope tiče in dejanska povezava z SLO železniškim omrežjem niti ni potrebna...
L.P.
Peter 5
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 609
Pridružen: 20.01.2013, 13:40
Kraj: Maribor

Re: Čakovec-Lendava

Odgovor Napisal/-a Peter 5 »

Ljubitelj napisal/-a:Ja porka strela, kam pa pelje železnica čez Hodoš!

LPL
V razne smeri! :D :lol:

LP - Peter
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Čakovec-Lendava

Odgovor Napisal/-a mkx »

mmatja napisal/-a:Ali vagon-do dva v povprečju na dan, za tebe ni promet?
V enem izmed prejšnjih prispevkov si napisal, da se bo tovorni promet močno povečal. Ja, z nič na nekaj je povečanje res veliko. Vprašanje pa je, če bo Novartisov pakirni center dejansko generiral dovolj prometa, da bodo vozili z vlaki. En ali dva vagona pripeljati iz Čakovca (predpostavimo, da do tja pride tovor v sklopu kakšnega obstoječega vlaka) z vlakom ni nič kaj ceneje kot enako razdaljo s tovornjakom. Morda še dražje ...

Krka ima v Novem mestu precej proizvodnih kapacitet, nekaj malega še v bližnji okolici, pa ne v eno ne v drugo smer skoraj nič ne prevaža po železnici. Farmacevtski izdelki (in surovine) so visokovreden tovor, ki zlahka prenese (morda?) nekaj dražji prevoz po cesti - ta pa prinaša precej drugih prednosti kot recimo fleksibilnost pri količini in časovnici prevoza. Prav tako so farmacevtski izdelki tovor s posebnimi zahtevami, npr. kontrolirano temperaturo - takšnih vagonov pri nas ni videti kaj dosti. Predvsem pa kot visokovredni izdelki ne morejo potovati brez stalnega nadzora, pri kamionskem prevozu to počne voznik, ki tovor pelje od vrat do vrat. Poleg tega pa so v farmaciji količine v bistvu precej majhne. Pri bolj množičnih izdelkih dovorimo o nekaj (deset) tonah izdelkov mesečno. In to je potrebno distribuirati po pol Evrope in to sproti, dnevno ali vsaj tedensko. Se pa rabi dokaj veliko skladiščnega prostora saj se izdelke izdeluje v velikih serijah in je potrebno izdelke skladiščiti par tednov preden jih odpeljejo kupcem.

Še Revoz, katerega proizvodi so precej voluminoznejši in (na enoto prostornine in teže) manj vredni, veliko (če že ne večino) prevozov opravi po cesti, le manjši del pa po železnici.
LP, Metod
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Čakovec-Lendava

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Branko napisal/-a:Vožnja muzejskega vlaka na relaciji Celje-Podčetrtek-Celje. Muzejski vlak bo vozil v sezoni ob sobotah od 25.4. do 26.9.2015.
Vlak bo potem podaljšal do Imenega, kjer bodo lokomotivo dali na drugo stran?
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: Čakovec-Lendava

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

Brižitka 363 napisal/-a:
Branko napisal/-a:Vožnja muzejskega vlaka na relaciji Celje-Podčetrtek-Celje. Muzejski vlak bo vozil v sezoni ob sobotah od 25.4. do 26.9.2015.
Vlak bo potem podaljšal do Imenega, kjer bodo lokomotivo dali na drugo stran?
Odgovor je pravilen. :D
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Čakovec-Lendava

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Pzdravljeni,
Se opravičujem že vnaprej, da ne bi zopet kdo mislil, da se delam pametnega... :oops: Ampak ta dva zadnja posta in še nekaj prejšnjih nimajo nobene zveze z samim naslovom teme... :wink: Po mojem bi bilo smiselno, da se odpre samostojna tema z naslovom npr.: Muzejski vlak 2015, in se vse poste v zvezi z muzejskim vlakom in njegovim voznim redom iz te teme premesti tja.
L.P.
Sini
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 242
Pridružen: 28.01.2010, 22:07

Re: Čakovec-Lendava

Odgovor Napisal/-a Sini »

En video od danes

Povezava na video

pa še eden

Povezava na video

LP
miloš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 388
Pridružen: 26.11.2008, 10:12

Re: Čakovec-Lendava

Odgovor Napisal/-a miloš »

Kot obljubljeno,sem se odpravil na izlet v Lendavo s kombinacijo avto,kolo in vlak.Štartal sem ob 5h30 iz Kranja direkt v Ormož.Tam sem parkiral na postaji,kolesa dol in preko Zasavcev,Razkrižja,Lendave v Lenti.Ob 10h sem ravno prav ujel odhod ozkotirnega vlaka za Comoder.Nato sem se podal za njim s kolesom in veselo zgrešil ter napravil še nekaj dodatnih km.V Comoderju smo se dobili skupaj:z avtom so prišli Brate,Sini in Veno,Kovačeva družina z vlakom,jaz s kolegom pa s kolesom.Ogledali smo si kratek program,vrtno železnico vozil te gozdne železnice (M1:10),popili Soprona ali dva in potem nataj v Lendavo.Ob 17h svašla s prijateljem na vlak za Čakovec in tam prestopila za Ormož,kamor smo prispeli ob 18h35.Moram povedati,da sva bila midva telebajska s kolesom edina potnika tako na enem kot na drugem vlaku.Zato sem vesel,da sem izkoristil to možnost potovanja,dokler bo obstajala,saj se bojim,da pri taki zasedenosti ne bo šlo dolgo.Užival sem tudi zato,ker sem se prvič peljal s Švedom in po dolgih letih s 711 (nazadnje v Koper tovorna,ker potniške še ni bilo).Hotel sem tudi obiskati bar Grivec,pa v Lendavskih goricah ni šlo,v Ormožu pa ne dela več,čeprav so mize še zunaj.Škoda,sediš zunaj,mimo pa 664 vsake toliko.
LP Miloš
Sini
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 242
Pridružen: 28.01.2010, 22:07

Re: Čakovec-Lendava

Odgovor Napisal/-a Sini »

Pozdrav,

to soboto

Slika

obenem pa tudi tradicionalni Bogračfest

Slika

LP Sini
Sini
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 242
Pridružen: 28.01.2010, 22:07

Re: Čakovec-Lendava

Odgovor Napisal/-a Sini »

Nekaj slik na tej povezavi z otvoritve

http://lendavainfo.com/foto-125-let-zel ... eLc8fntlBc

LP
Sini
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 242
Pridružen: 28.01.2010, 22:07

Re: Čakovec-Lendava

Odgovor Napisal/-a Sini »

Od včeraj naprej je Lendava nazaj povezana vsak dan razen nedelje in praznikov na Hrvaškem

Več tukaj:http://lendavainfo.com/foto-vlak-iz-cak ... nB2XkrhBdg

pa tukaj:http://muralist.hr/zivot/hz-uvodi-putni ... e-lendava/

LP Sini
Sini
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 242
Pridružen: 28.01.2010, 22:07

Re: Čakovec-Lendava

Odgovor Napisal/-a Sini »

V Ljubljani odprli razstavo “125 let železnice v Lendavi”

link na Lendava info:

http://lendavainfo.com/foto-v-ljubljani ... v-lendavi/
Sini
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 242
Pridružen: 28.01.2010, 22:07

Re: Čakovec-Lendava

Odgovor Napisal/-a Sini »

Sini
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 242
Pridružen: 28.01.2010, 22:07

Re: Čakovec-Lendava

Odgovor Napisal/-a Sini »

Pa še link do slik otvoritve:

https://www.flickr.com/photos/sini-leo/ ... 4055312890

LP Sini
Sini
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 242
Pridružen: 28.01.2010, 22:07

Re: Čakovec-Lendava

Odgovor Napisal/-a Sini »

En članek o obnovi leta 1971

http://lendava-on.net/proslava-ob-preno ... xcxkoEaKgY

LP Sini
Odgovori