odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
Odgovori
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Sam sem nameraval že kritizirati neprimerno komentiranje, pa sem nekako pozabil. Bravo odbijač, nekaterim pa nekaj razumevanja za stisko drugih ljudi ne bi škodilo.

LPL
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4293
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

En majčken pa ima @Kvak, kar lepo prav. Marsikateri migranti si niti takšen vagon ne zaslužijo, pa če še tako tiščite nekateri glave v pesek.

MMG: V Nemčiji primankuje hrane za tiste Nemce, ki hodijo po hrano na rdeči križ, medmet, ko pa imajo v begunskih centrih vsega na pretek. Kdo je sedaj ubogi? #-o Bi nadaljeval... :-#
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1947
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Kako so zgledale Sirske železnice in njihovi vlaki pred to nesrečno vojno?
preglednik
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

preglednik napisal/-a:Kako so zgledale Sirske železnice in njihovi vlaki pred to nesrečno vojno?
Tole si si že ogledal:

https://en.wikipedia.org/wiki/Syrian_Railways

https://de.wikipedia.org/wiki/Schienenverkehr_in_Syrien

http://www.syrische-eisenbahn.de/Syrian ... /CFS-G.htm

Slika
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Borsig,

ko tule kažeš zemljevid Sirski železnic bi te samo en majčken popravil. Ko sem se pred 39 leti potepal ondot med Damaskom, Palmyro, Aleppom in Turčijo sem bil nemalo presenečen nad sirskimi zemljevidi. Ko sva s sopotnikom prišla v Alepp sva se nadejala vožnje z vlakom proti Istanbulu z znamenitim expresom. In na postaji sva zvečer celo ugotovila, da ga imava čez nekaj ur, nekaj po polnoči. Problem je bil samo v eni majčkeni podrobnosti, čez kakšna 2 dni..... In sva preklinjala vse svetnike, kajti zemljevid je kazal kakšnih 60-70 km do meje, to bo pa drag taksi. Pa sva hitro ugotovila, da je meja od Aleppa približno toliko oddaljena, kot Šentilj od Maribora.... In naju je taksist lepo podučil, da so njihovi zemljevidi pač tako narisani, kot bi po njihovo moralo biti, in ne tako kot je dejansko stanje po odcepitvi Sanđaka Alexandretta leta 1939, glej recimo https://en.wikipedia.org/wiki/Syria%E2% ... _relations. In tako ni bilo nič od potovanja po znani Bagdadski železnici....

Sicer sem pa takrat imel v Siriji, kamor sem prispel iz Egipta, kjer so me presenetile železnice vsaj na nivoju takratnih JŽ, občutek da sem v Evropi, skratka takrat je to bila urejena država, res da pod oblastjo samodržne družine, sicer pa v tistih krajih ne dajo kaj dosti na zahodni tip demokracije......

LPL
Uporabniški avatar
noell
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 88
Pridružen: 28.03.2014, 14:52
Kraj: Turnišče

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a noell »

pozdravljeni
mene pa zannima skakšnimi vlaki odvažajo begunce, glede na to, da v noovicah piše da so prišli 3 vlaki s 3000 ben+gunci
koliko vagonov pa imajo vlaki?
lep pozdrav. Noell
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4293
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

noell napisal/-a:pozdravljeni
mene pa zannima skakšnimi vlaki odvažajo begunce, glede na to, da v noovicah piše da so prišli 3 vlaki s 3000 ben+gunci
koliko vagonov pa imajo vlaki?
Gomulka ali klasika. Pozabi, da odpeljejo vse naenkrat. Ali jih dajo na bus, ali pa počakajo v centrih. Itak pa ne pridejo trije vlaki naenkrat. Hrvati pa jih k nam vozijo z 10-11 vagoni.
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1429
Pridružen: 13.09.2012, 14:35
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a RitterVonGhega »

Re 4/4 napisal/-a:
noell napisal/-a:pozdravljeni
mene pa zannima skakšnimi vlaki odvažajo begunce, glede na to, da v noovicah piše da so prišli 3 vlaki s 3000 ben+gunci
koliko vagonov pa imajo vlaki?
Gomulka ali klasika. Pozabi, da odpeljejo vse naenkrat. Ali jih dajo na bus, ali pa počakajo v centrih. Itak pa ne pridejo trije vlaki naenkrat. Hrvati pa jih k nam vozijo z 10-11 vagoni.
363+ 8 vagon
+
363+ 8 vagon
+
342+ 8 vagon
+
Gomulka 311/315-221/222
+
Gomulka 311/315-???/???

skupaj pet vlak , 24 vagon
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Re 4/4 napisal/-a:
noell napisal/-a:...Hrvati pa jih k nam vozijo z 10-11 vagoni.
In zakaj jih potem naši tudi naprej ne prevažajo z takšnim številom vagonov? Razlogov je po mojem kar nekaj:
1. Ali SŽ nima toliko vagonov...
2. Ali ima mogoče preslabo "vlečno službo" za takšno število vagonov...
3. Ali pa je lobi cestnih prevoznikov (autobusarjev) toliko močnejši...
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4293
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

mmatja napisal/-a: 1. Ali SŽ nima toliko vagonov...
2. Ali ima mogoče preslabo "vlečno službo" za takšno število vagonov...
3. Ali pa je lobi cestnih prevoznikov (autobusarjev) toliko močnejši...
1) SŽ imajo na voljo omejen vozni park.
2) Hrvati bi se jih čim hitreje znebili (Kar se je lepo videlo pred dogovorom na EU vrhu)
3) Hrvati niso v šengenu, popis ni nujen. Zato lahko pošlje z enim vlakom več oseb.
4) Avstrija ne sprejema kar na lepe oči, zato je vožnja 11 vagonov v Šentilj bomba brez varnostnega zatiča.
5) Slovenija vozi migrante tako na Šentilj, kot čez Jesenice v Avstrijo.
6) Tudi avtobusni lobij nima toliko avtobusov na voljo, da bi lahko sami zvozili. Zato se migrante premešča malo v Šentilj malo v Vrhniko, malo v Prekmurje, zato z vlako ne gre vse.
7) Nič bati, v naslednjh 4 mesecih ji pride še 600.000. Tako ocenjuje ZN. Še bo veselo. #-o
Zeus
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 18
Pridružen: 05.06.2012, 11:02

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a Zeus »

Hrvaška po dogovoru na EU vrhu prevaža begunce s 5 klasičnih potniških garnitur z po 8 vagonov. Pred tem su garniture imele po 11 vagonov in ih je bilo 4.
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a grega »

pa ti vagoni krožijo naokrog ali so zdaj pač za nedoločen čas namenjeni za prevoz migrantov? ker danes sem se peljal s klasiko in je bil cel vagon tako umazan (vsi sedeži umazani), smrdeč, verjetno bilo kaj drugega, ampak sem vseeno pomislil na to možnost??
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a cokla »

grega napisal/-a:pa ti vagoni krožijo naokrog ali so zdaj pač za nedoločen čas namenjeni za prevoz migrantov? ker danes sem se peljal s klasiko in je bil cel vagon tako umazan (vsi sedeži umazani), smrdeč, verjetno bilo kaj drugega, ampak sem vseeno pomislil na to možnost??
Ne...vagoni migrantskih vlakov ne krožijo. Uporabljajo se le za prevoz beguncev.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a grega »

cokla napisal/-a:
grega napisal/-a:pa ti vagoni krožijo naokrog ali so zdaj pač za nedoločen čas namenjeni za prevoz migrantov? ker danes sem se peljal s klasiko in je bil cel vagon tako umazan (vsi sedeži umazani), smrdeč, verjetno bilo kaj drugega, ampak sem vseeno pomislil na to možnost??
Ne...vagoni migrantskih vlakov ne krožijo. Uporabljajo se le za prevoz beguncev.
pametno in pričakovano, zgleda folk še kr noge po sedežih pa umazane kovčke in potovalke :SS :) hvala za odg.
enroxil
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 21
Pridružen: 28.04.2014, 17:03

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a enroxil »

Re 4/4 napisal/-a:En majčken pa ima @Kvak, kar lepo prav. Marsikateri migranti si niti takšen vagon ne zaslužijo, pa če še tako tiščite nekateri glave v pesek.

MMG: V Nemčiji primankuje hrane za tiste Nemce, ki hodijo po hrano na rdeči križ, medmet, ko pa imajo v begunskih centrih vsega na pretek. Kdo je sedaj ubogi? #-o Bi nadaljeval... :-#
Pa ne primanjkuje hrane za delavne ljudi (ze)samo v Nemciji!
Zakaj se delamo velike dobronike,ko pa se za svoje nimamo?!
Ljudje zasluzijo okrog 600 eur(ce sploh),pokojnine -za umret malo prevec,za zivet malo premalo!
Kdor pa pri nas zaprosi za azil,med postopkom(ki se vleeecee,tudi do leta)pa stane Slovenijo(NAS DAVKOPLACEVALCE)od 1100eur navzgor!
Pa verjemi in bodi pameten.Nasi na Zale,oni v hotele(pa se bo preubogo za njih)!
Odgovori