Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
Odgovori
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a cokla »

igor72 napisal/-a:Nekako imam občutek da bo ta Postojna še trajala...eno traverzo so sicer pritrdili na stavbo, kar nekaj jih pa visi še v zraku :?
http://i963.photobucket.com/albums/ae117/leechen7/Koperbahn/Sezana-Ljubljana/2016_05_0708_08_320749%20copy.jpg
Veš kaj...jaz imam občutek, da jih niti ne bodo pritrdili. Se mi zdi, da je tista, ki je pritrjena kot neka nosilna. Ostale bodo "obvisele" v zraku. Ta občutek potrjuje tud že pritrjena konzola s poligonacijsko ročico. In tudi, če pogledaš...tista, ki je pritrena na stavbo, zaradi pokritega podhoda nima opore na peronu. Po moje je zato pritrjena na stavbo...kot edina.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
gorican
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 541
Pridružen: 28.02.2013, 19:48

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a gorican »

Ampak potem prvi in drugi tir(ob postaji) ne bosta elektrificirana #-o
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a cokla »

gorican napisal/-a:Ampak potem prvi in drugi tir(ob postaji) ne bosta elektrificirana #-o

Zakaj ne ? Za drugega je konzola in poligonacijska ročica že nameščena. Za prvega je na koncu portala še vedno dovolj prostora za namestitev konzole....je pa lahko padla odločitev, da prvi tir ne bo elektrificiran; čeprav močno dvomim.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
stjepan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.02.2009, 21:17

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a stjepan »

Bo tud prvi elektrificiran ...

Slika
ledeni
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 357
Pridružen: 26.12.2011, 22:19

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a ledeni »

Tole je dovolj masivno da ubrani padec kometa in hkrati je tudi grdo. Vse sem razumel dokler nisem videl pritrjevanja nosilca na samo postajo. Tole je pa res kot iz neke banana republike. #-o
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Prvi tir se delno elektrificira iz obstoječih drogov VM pod nadstreškom, ter preko portalov. Drugi in tretji tir pa gresta na "viseče" portale. Podobni "viseči" portali so v Reki - sam tam ni takega žledu, kot pri nas :roll:
Ri Majstor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 131
Pridružen: 26.01.2016, 22:50
Kraj: Rijeka

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a Ri Majstor »

Regan 664 napisal/-a:Prvi tir se delno elektrificira iz obstoječih drogov VM pod nadstreškom, ter preko portalov. Drugi in tretji tir pa gresta na "viseče" portale. Podobni "viseči" portali so v Reki - sam tam ni takega žledu, kot pri nas :roll:
Upravo tako! Kod nas u Rijeci su isto takvi portali. Za 1. i 2. kolosijek "vise". A stupovi portala su na peronu 2 i iza 6-og kolosijeka. Vjerojatno zbog nedovoljne širine perona 1.
Uporabniški avatar
Igor T
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 320
Pridružen: 07.03.2009, 13:11
Kraj: Laze Hills, Borovnica Slovenija
Kontakt:

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a Igor T »

Ni mi čisto jasno zakaj, a očitno spet vozjo dizli.
Zjutraj je ena vlekla 3 ali 4 elektro mašine na primorsko.... Zdele je spet rohnel ...

A še niso vsega zrihtal ?
Pa en lep pozdrav ...

YT: http://www.youtube.com/user/urednik123
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Včeraj sem se vračal s kolesom čez Barje in opazil nekakšno kopanje temeljev ob progi v okolici Notranjih Goric. Ali se zamnejuje stare betonske stebre izpred 55 let in v kolikšnem obsegu?
Kakšno je pa stanje na drugih odsekih in posebej Postojni?

LPL
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Holding hvala za povezave, ampak iz linkov se ne vidi, da o zaporah na SŽ človek izvena na strani Tovornega prometa in ne na strani Infrastrukture, ki je odgovorna za izvajanje prometa. Nji8m je pač cseeno, saj so 90% plačani iz državnega proračuna......

LPL
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a holding »

...infrastruktura o zaporah obvešča prevoznike... :idea: ....stvar prevoznikov pa je, kako oni obveščajo svoje stranke....
...SŽ-TP jih (poleg ostalega) tudi na način, ki sem ga prikazal...
..SŽ Potniški Promet pa (tudi) na svoji strani v rubriki "ovire v prometu"...

...vsak prevoznik se ob zaporah prog (tirov), tako predvidenih kot nepredvidenih,.... :!: ....na podlagi obvestila infrastrukture pač organizira po svoje...

...ker pa vem, da si maher glede teorije, pa poišči ustrezen mednarodni predpis, ki to zahteva...
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

holding, hvala lepa za odgovor, vendar sem pa pričakoval da infrastruktura javno objavi dela na JŽI katere skrbnik je. Vsekakor je za potnike včasih koristno, če vedo recimo za zapore posameznih tirov in ne glede na to, da potniški promet ne objavi nobenih predvidenih posebnosti vsaj ve, da lahko pride do zamud. primer ZM-RT, po potniškem prometu brez posebnosti, v resnici pa skoraj dnevna zapora enega tira.....

LPL
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a mkx »

Če sem jaz potnik, ki pri nekem prevozniku plačam vozovnico, pričakujem da me bo o morebitnih spremembah obvestil prevoznik (način obveščanja je lahko različen, tudi javna objava na spletni strani prevoznika šteje). Mene kot potnika ne zanima, kateri vse infrastrukturni upravljavci lahko vplivajo na moje potovanje, še manj pa da za vsakega iščem morebitne objave.

Če malce karikiram: če jaz letim z Brnika do Londona, me ne zanima (in večinoma pravzaprav v naprej niti ne morem izvedeti) skozi katere zračne prostore bo konkretni let potekal, prav tako me ne zanima katera od vpletenih zračnih kontrol bo izvajala remont svojega etra :wink:
LP, Metod
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Če malce karikiram: če jaz letim z Brnika do Londona, me ne zanima (in večinoma pravzaprav v naprej niti ne morem izvedeti) skozi katere zračne prostore bo konkretni let potekal, prav tako me ne zanima katera od vpletenih zračnih kontrol bo izvajala remont svojega etra :wink:
če pa šeeee maaaaaloooo bolj karikiram pa bi pravzaprav rad vedel, če me peljejo čez Vzhodno Ukrajino in mi preti sestrelitev........ Drugače imaš pa prav. Toda poglej, med RT in ZM je v zadnjem času dnevna zapora in posledično so kakšne zamude. Potniški promet o teh potencialnih zamudah ne obvešča na svoji strani.

LPL
Odgovori