Stare fotografije železnic na Koroškem

Vse o zanimivi zgodovini železne ceste skozi čas.
Odgovori
koroskanekoc
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 25.08.2016, 9:01

Stare fotografije železnic na Koroškem

Odgovor Napisal/-a koroskanekoc »

Pozdravljeni,

iščem vse možne (stare) fotografije železnic, ki so potekale skozi Koroško - Prevalje, Dravograd, Mislinjo, Slovenj Gradec, Ravne na Koroškem...itd. iščem praktično vse - posebej pa me zanimajo tudi fotografije iz druge svetovne vojne. Vidim, da je bila na tem forumu pred časom objavljena fotografija zrušenega dravograjskega mostu, ampak je ni več online. Bi lahko kdo to ponovno nalepil? Drugače pa mi jih lahko pošljete na koroskanekoc@gmail.com

Za vso pomoč se že vnaprej zahvaljujem!

Lep pozdrav,
Miha
koroskanekoc
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 25.08.2016, 9:01

Re: Stare fotografije železnic na Koroškem

Odgovor Napisal/-a koroskanekoc »

Mar nima nihče nobene? :)
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Stare fotografije železnic na Koroškem

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Miha, pozdravljen,

lepo je, da si se obrnil na člane foruma s formo, ki je ustaljena tudi po drugih urejenih EU forumih =D>

Problem pa nastane, da si zapisal, da želiš vse, kar je povezano s Koroško.

Najprej boš moral sam prebrskati forum in sam poiskati vsaj za začetek, kar se najde.
Drug problem je, ker izginjajo s foruma starejše fotke.

Potrebno je vedeti, da večina forumašev nima urejenega lastnega arhiva fotk, večina nas je takšnih, da delujemo in lepimo fotografije na forum takrat, ko najdemo kakšno zanimivo ali kupimo kakšno razglednico itd.
Tako delujem tudi jaz, fotografij in skenov imam ene 60.000, prej sem imel vsaj seznam v zvezkih, kje sem kaj posnel, pa so mi v Talinu vdrli v avto in je šel seznam rakom žvižgat....

V začetku misliš, ah, s tem se ukvarjam samo tako mimogrede, in ne urejaš zadev. Ko ugotoviš, da postaja zadeva resna, pa je že prepozno.

Tako ti tudi jaz ne morem pomagati.

Predlagam pa ti, da sedaj, ko si že odprl temo, začneš v njo nalagati fotografije , ki jih imaš ti ali jih najdeš razmetane po forumu. S tem boš dosegel, da jih boš imel na kupu, kjerkoli pač boš.

Po drugi strani bodo forumaši videli, da si resno pristopil k zadevi in bo zato marsikdo prilepil še kakšno fotko.

Torej...na potezi si ti.



pozdrav
Darko
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
grofceljski
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 306
Pridružen: 04.09.2009, 16:01

Re: Stare fotografije železnic na Koroškem

Odgovor Napisal/-a grofceljski »

Zdravo Miha-koroškanekoč :D

Da ne boš preveč razočaran, ti objavljam tukaj eno prekrasno fotko pred wwii z območja o katerem sprašuješ. :wink: Za ta hlod smo nekoč ugotavljali da meri v premer cca 140cm.
Ekskluzivno!

Slika

Sicer bi ti priporočal, da se za tvoje potrebe obrneš direktno na kakšnega zbiratelja Koroškega gradiva!!


LP
koroskanekoc
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 25.08.2016, 9:01

Re: Stare fotografije železnic na Koroškem

Odgovor Napisal/-a koroskanekoc »

Pozdravljena,

najlepša hvala za prijaznost ter seveda tudi fotografijo, ki je odlična! Bi lahko o njej dobil kakšno informacijo, letnico? Je kakšna možnost, da jo objavim na facebook strani "Stare fotografije in razglednice Koroške"? Seveda bi zraven zapisal vir in javno zahvalo. Če pa ne smem, je seveda ne bom, brez skrbi.

Pregledal celoten forum, uporabil search opcijo za skorajda vsak koroški kraj in si shranil, kar je bilo... ampak žal nisem našel veliko, ker kot rečeno se slike iz teh serverjev hitro zbrišejo.

Slika

Prilagam fotografijo ozkotirne železnice Prevalje - Žerjav, ki je bila zgrajena za potrebe rudnika. Delovala je od leta 1917 pa do 1934, dolga pa je bila 13 km. Ta fotografija je verjetno posneta na odseko med Poleno (Mežico) in Žerjavom. Je pa zanimivo, da je imel rudnik za potrebe prevoza najprej tovornjak, ampak si z njim takrat še niso mogli pomagati. Mislim, da je imel celo lesena kolesa.
Odgovori