Mala vprašanja

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

V bistvu zelo neprijetna situacija za potnike EN 498/499. Ampak drugače ne gre, dvojni obvoz (preko Celovca in nato še po Bohinjki) bi vzel preveč časa, 4 ure zamude minimalno.
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 780
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a trocken »

Hvala za dodaten promet. Pravijo da bo letos Božičnica.
Lep pozdrav iz Darsa. :thumbupl
miloš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 388
Pridružen: 26.11.2008, 10:12

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a miloš »

Malo sem se sprehodil po zgornjem delu postaje.Menja se prva kretnica iz 5. na 4.tir,dela se pa tudi na železnem mostu proti Naklu in okoli njega.Od daleč se vidi nov pesek.Je pa zanimivo,da je sestavljena kretnica obrnjena proti Jesenicam.Verjetno jo bodo s tirnim dvigalom obrnili za 180° pri vgradnji.Bom opazoval granik,če se bo kaj premaknil.
LP Miloš
Uporabniški avatar
Micek_52
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 124
Pridružen: 03.09.2016, 19:59
Kraj: Miren

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Micek_52 »

Vprašanje glede oznak S na postajah in postajališčih:

Kje se meri stacionaža postaje? Pri prvi oznaki, drugi oznaki ali na polovici?
Peter 5
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 609
Pridružen: 20.01.2013, 13:40
Kraj: Maribor

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Peter 5 »

Na sredini postajnega poslopja!
Oznaka "S" ni povezana s tem. V tujini jih imajo ponekod celo več ob istem tiru - z dodatnimi oznakami za dolžino kompozicije.

LP - Peter
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

Micek_52 napisal/-a:Kje se meri stacionaža postaje? Pri prvi oznaki, drugi oznaki ali na polovici?
Sredina postajne zgradbe.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Zdravo vsem,
ne vem sicer ali bi bilo bolje, da vprašanje o označbah vagonov postavim sem ali odprem novo temo... Vprašanje se nanaša na malce starejša leta in sicer sem med slikami vagonov iz 70-tih in 80-tih zasledil vagone v režimu NE in sicer z oznako NE kot tako, NE s plusom in NE v pravokotniku. Kakšna je razlika med njimi? Bi pogledal v kak pravilnik o označevanju vagonov pa tako starih žal nimam...
Goran
gorican
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 541
Pridružen: 28.02.2013, 19:48

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a gorican »

Kaj se prenavlja oziroma gradi na ŽP Prvačina?
Sem videl temelje v gradnji med tiri na fotografiji tovornega vlaka, ki jo je nekdo objavil v skupini Bohinjska proga na facebooku
Urban91
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 365
Pridružen: 09.10.2012, 18:32

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a Urban91 »

Postavitev nove razsvetljave :idea:
gofra
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 22
Pridružen: 21.09.2013, 13:37

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a gofra »

Zdravo!

Bi mi kdo morda znal povedati točno na katerem odseku Grosuplje > Ortnek (lahko tudi v kontra smer - morda še bolje, ker je naložen) je na Kočevski progi moč najti del z največ naklona?

Obožujem Regane, ki vozijo na tej relaciji dnevno, pa bi ga enkrat rad ujel pod polno obremenitvijo!

Najlepša hvala za odgovore vnaprej!

LpF
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a mkx »

Največji vzpon je na odseku pod Čušperkom ... prvi del od Velike Račne proti Predstrugam. Ampak to je v smeri proti Kočevju, kjer zadnje čase vozi bolj praznina. S hlodovino naloženega boš videl v smeri proti Grosupljemu, tam pa ima po moje še najboljši vzpon od Ortneka do (obijih) Retij. Lahko upaš, da bo imel v Ortneku postanek, tako da mora speljati v vzpon.
LP, Metod
gofra
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 22
Pridružen: 21.09.2013, 13:37

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a gofra »

Super - najlepsa hvala!

Ja, planiral sem ga ujet polnega, ko se vrača - minus je edino to, da vem zgolj za približno uro (pričakujem, da je pri Ortneku okrog 8:30?) , tako, da bom verjetno obsojen na nekaj "sladkega" čakanja.
Sklepam, da je od Ortneka proti Retjam tudi dovoljena kaj višja hitrost kot 60 km/h?
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a mkx »

Po Prilogi 3F k Programu omrežja 2016 je na odseku izvozno kretnico postaje Dobrepolje in uvozno kretnico nakladališča Ortnek progovna hitrost enaka 60 km/h. Verjetno je to povezano z dejstvom, da je na tem delu kar nekaj NPr, najbrž marsikateri "zavarovan" samo z Andrejevim križem.

Kar je pravzaprav čisto OK, na izvozu iz Ortneka bo najverjetneje pognal s polnim gasom, torej bo Reganov motor spodobno pel, hitrost vlaka pa bo dovolj nizka da hrup vagonov ne bo preveč moteč.

Glede voznega reda ... pa bi morda @ŽAT32 poznal kakšno podrobnost? Bi pa znal biti malce bolj zgoden, pred par tedni sem en tovorni vlak s hlodovino in kamro (predpostavljam, da je z vožnjo začel v Ribnici) videl na Rudniku okoli 10h. Kar bi se lahko skladalo z 8:30 v Ortneku če od tam proti Ljubljani ne bi imel kaj dosti postankov.
LP, Metod
EG 3100
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 476
Pridružen: 16.05.2007, 12:53
Kraj: Primorska

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a EG 3100 »

Med Dobropoljem in Ortnekom je mnogo krivin z majhnim radijem...samo to...
gofra
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 22
Pridružen: 21.09.2013, 13:37

Re: Mala vprašanja

Odgovor Napisal/-a gofra »

@EG 3100

Ne, ne, govorimo o odseku Ortnek > Dolnje Retje, torej pred obcino Dobrepolje.

@mkx

Hvala za informacije!

Ja, glede ure bom moral bit iz previdnosti nekoliko bolj zgoden.

Kar se tiče vlaka na Rudniku pa je zelo odvisno - vcasih (ne vem na kateri dan) naložen Regan caka tudi polne tričetrt ure na Grosupeljski postaji, da se sprazni tir nasproti vozecih potniskih kompozicij in servisnih vlakov...

LpF
Odgovori