Vozni red 2016/17

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Vozni red 2016/17

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

TGV Lyria napisal/-a: Nehaj me strašit. Ker pri nas se bo pojavil na IC vlaku Desiro. Potem pa lahko Leota in PKP IC samo sanjaš.
Btw. Romuni ne vem če so kupovali ÖBB vagone. Oni imajo svoje (made by ASTRA Arad).
Zakaj strašit? Vse gre v to smer. 30 desirojev + 20 novih elektro. Sedaj pa ne rečt, da bodo vse garnitre na lokalcih.

No z Romuni sem mislil modernizacijo. Kar nekaj Evropskih kvalitetnih vagonov je šlo dol. So jih prenovili in na glavnih progah vidiš to, kar se tudi mi ne bi sramovali.
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Vozni red 2016/17

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Re 4/4 napisal/-a:
TGV Lyria napisal/-a: Nehaj me strašit. Ker pri nas se bo pojavil na IC vlaku Desiro. Potem pa lahko Leota in PKP IC samo sanjaš.
Btw. Romuni ne vem če so kupovali ÖBB vagone. Oni imajo svoje (made by ASTRA Arad).
Zakaj strašit? Vse gre v to smer. 30 desirojev + 20 novih elektro. Sedaj pa ne rečt, da bodo vse garnitre na lokalcih.

No z Romuni sem mislil modernizacijo. Kar nekaj Evropskih kvalitetnih vagonov je šlo dol. So jih prenovili in na glavnih progah vidiš to, kar se tudi mi ne bi sramovali.
Če je to zate IC... #-o ](*,) ](*,)
Ja Romuni delajo kar čudeže. Ne samo prenove, tudi novogradnje vagonov so pri njih :uuuaavv :uuuaavv , na čelu z novimi AVA200 spalniki. ASTRA in Grivita sta postali kar močni firmi.
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Vozni red 2016/17

Odgovor Napisal/-a mkx »

TGV Lyria napisal/-a:
ICE napisal/-a:Predvsem bi bilo treba v Sloveniji InterCity vlake popravit, da bi bili na nivoju.
Smo zamudili priložnost!
Avstrijci so sedaj kar nekaj let, zaradi množične uvedbe Railjetov, razprodajali svoje vrhunske IC/EC vagone....
Ni še vse zamujeno. Čez 10 let bodo avstrijci razprodajali RJ vagone ... :wink:
LP, Metod
Matevz96
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 197
Pridružen: 17.01.2016, 19:33

Re: Vozni red 2016/17

Odgovor Napisal/-a Matevz96 »

Ljubitelj napisal/-a:
Mogoče bi naredili kompromis, ko bi se uradni vozni redi spreminjali enako kot zdaj, na spletni strani pa bi bili začasni vozni redi z upoštevanimi počasnimi vožnjami, nadomestnimi garniturami in vsem ostalim. Da ko nek povprečni potnik planira svojo pot, ve kdaj bo prišel na cilj, razen če se zgodi nekaj nepredvidenega. Ne pa tako kot sedaj, ko vsi železničarji vedo koliko zamude bo imel določen vlak, na spletni strani pa lepo piše popolnoma nerealen vozni red.
Saj nismo v Nemčiji, kjer pogled na Zugbegleiter odkrije variacije na voznem redu vsled obvozov in ostalih motenj zaradi planiranih del na dan natančno. Problem je s tiskanimi etc na postaji. Sam sem imel lani neprijetno izkušnjo pri vračanju iz Nemčije. Iz Leipziga smo prispeli v Munchen do minute natančno, toda kaj ko je ta vozni red veljal le tisti dan in smo prišli v MU 30 minut kasneje kot normalno. Seveda je šla povezava v maloro, sicer je sprevodnik prijazno povprašal kaj bo z najino zvezo. Toda nisem hotel komplicirat, sem pač počakal na naslenji vlak proti Ljubljani. K sreči samo 2 uri, me je usoda že poučila, da je potrebno imeti rezervne variante, zlasti v primeru kratkega prestopnega časa. (se bom pohvalil, najkrajši planirani prestopni čas 1 minuta na Češkem ni delal nobenega problema, kljub zamenjavi perona). Podobno imajo urejeno tudi Avstrijci, v primeru planiranega nadomestnega prevoza so pač vozni redi ustrezno prirejeni, iz Beljaka so vlaki recimo odpeljali prej, in v Salzburgu smo bili po voznem redu.

Je pa stvar vseeno neudobna, o čemer priča moj dogodek iz Nemčije. Zlasti svobodni popotniki se usedejo na vlak na dan, ki jim pač ustreza in mislim, da se nobenemu ne da preverjat, kako pa vozi vlak prav tisti dan. Se okvirno pozanima že na začetku potovanja, kako se bo vrnil.

Toda, kot sem napisal, nismo v Nemčiji ali Avstriji in šele letos se je v voznem redu Potniškega prometa SŽprvič pojavilo, da namesto ICS vozijo IC z ustreznimi voznimi časi.

LPL
Sodobni potniki pa znajo pogledat vozni red za dan ko potujejo, in kot so ostali rekli nobene težave ne bi bilo vnesti znanih zamud za nekaj dni naprej.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Vozni red 2016/17

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Sodobni potniki pa znajo pogledat vozni red za dan ko potujejo, in kot so ostali rekli nobene težave ne bi bilo vnesti znanih zamud za nekaj dni naprej.
Ti preljubi 96. Matevž, ko boš prehodil peš pot iz Jadrana do Baltika ne boš s seboj nosil nepotrebne krame. Je nujno potrebnih stvari kar precej, če hočeš pod grmom udobno spat. In roko na srce, od pametnih tulifonov ni še nihče postal bolj pameten, kvečjemo bolj neumen. In ne nazadnje, čar potepanja je namreč ravno v tem, da se odlepiš od krute tehnizirane "civilizacije" in živiš čim bolj preprosto v okviru lokalnih možnosti, kar pa recimo Nemčija v nasprotju z mnenjem vsevednežev tudi ponuja v nemajhni meri. In ne nazadnje, počitnice so tudi za to, da preživiš ta dragocen odklopljen čas s svojim partnerjem.
Za primer ti pa opišem primer mladega sodobnega para. Z ženo sediva na terasi nekega romantičnega grada (seveda iz konca XIX stoletja) in srebam svoj perfekten silvanec etc. in se pomenkujeva s preljubo mi manželko. Za sosednjo mizo pa mlad, sodoben par, vsak s svojim "pametnim" tulifonom. In hudiča, ves čas sta buljila vsak v svoj tulifon in v 45 minutah skorajda nista spregovorila besede, vsekakor pa več z natakarico kot med seboj. Pa nista gledala na vozni red, svoje lene riti sta prevažala po sodobno, v 4-kolesni kočiji z veličastno vprego vsaj 100 lipicancev.

Pa brez zamere L
Mičo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 349
Pridružen: 11.07.2011, 19:00

Re: Vozni red 2016/17

Odgovor Napisal/-a Mičo »

Kdaj se pa vrnejo desiroji iz revizije v takem številu, da bodo spet vozili tam, kjer so po novem klasike? Ker glede na vozni red do konca tega voznorednega obdobja še ne :roll:
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Vozni red 2016/17

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

bisabre napisal/-a:Zakaj takšna razlika med vlakoma, ki sta včasih vozila približno enako hitro?
Ker nekdo vozi hitreje. In ker se na Pragerskem več ne menjavajo lokomotive.
Matevz96 napisal/-a: Sodobni potniki pa znajo pogledat vozni red za dan ko potujejo, in kot so ostali rekli nobene težave ne bi bilo vnesti znanih zamud za nekaj dni naprej.
Je že bila debata. Zamudo za par dni vnaprej nihče ne ve. Da ne bomo postali Amerika, kjer bi potem tožili vsepovprek, ker zamuda ni bila pravila. In sodnik zavrne tožbo, ker droben tekst pojasnjuje, da so zamude le informativne in ne odražajo dejanskega stanja. In večina ljudi tega ne prebere. Še manj pa razume. Druga stvar pa je zakup mobilnih podatkov v tujini. Vsaka postaja nima wi-fi. In potem se izjasni, ali moraš na S8 linijo na prvi peron ali drugi.
TGV Lyria napisal/-a:
Če je to zate IC... #-o ](*,) ](*,)
Ne morem pomagati. Rajši si poglej, kam so vstavili Belgijci svojega desira. :P
zvitorepec11
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 28
Pridružen: 29.05.2016, 7:41

Re: Vozni red 2016/17

Odgovor Napisal/-a zvitorepec11 »

Drugače še ena zanimiva stvar, ki sem jo opazil v voznem redu. LJ-Koper je bilo že v prejšnjem po 5 vlakov na dan v vsako smer in 4/5 vlakov so imeli "nadomestni prevoz do nadalnjega". Z novim voznim redom ima ponovno 4/5 vlakov "nadomestni prevoz do nadalnjega". Zanima me, kakšna je logika da dajo v novi vozni red po 5 vlakov na dan v vsako smer, če že od prej vedo da bo dejansko 4/5 nadomeščenih z avtobusi? Ne bi bilo potem logično spremeniti zadevo in že v voznem redu planirati prestop v Divači?
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Vozni red 2016/17

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Mičo napisal/-a:Kdaj se pa vrnejo desiroji iz revizije v takem številu, da bodo spet vozili tam, kjer so po novem klasike? Ker glede na vozni red do konca tega voznorednega obdobja še ne :roll:
Ja hvalabogu. Upam da se sploh ne. Eni smo prav zadovoljni s klasikami.
zvitorepec11 napisal/-a:Drugače še ena zanimiva stvar, ki sem jo opazil v voznem redu. LJ-Koper je bilo že v prejšnjem po 5 vlakov na dan v vsako smer in 4/5 vlakov so imeli "nadomestni prevoz do nadalnjega". Z novim voznim redom ima ponovno 4/5 vlakov "nadomestni prevoz do nadalnjega". Zanima me, kakšna je logika da dajo v novi vozni red po 5 vlakov na dan v vsako smer, če že od prej vedo da bo dejansko 4/5 nadomeščenih z avtobusi? Ne bi bilo potem logično spremeniti zadevo in že v voznem redu planirati prestop v Divači?
Še bolj pa to, zakaj se morajo IC vlaki nadomeščati iz Ljubljane? Lahko bi vsi vozili do Divače.
Kot da je na Primorskem samo Koper, brez vseh ostalih krajev.
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Vozni red 2016/17

Odgovor Napisal/-a mkx »

TGV Lyria napisal/-a:Še bolj pa to, zakaj se morajo IC vlaki nadomeščati iz Ljubljane? Lahko bi vsi vozili do Divače.
Zato, ker IC garnitur (Desirotov) primanjkuje #-o
LP, Metod
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Vozni red 2016/17

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

mkx napisal/-a:
TGV Lyria napisal/-a:Še bolj pa to, zakaj se morajo IC vlaki nadomeščati iz Ljubljane? Lahko bi vsi vozili do Divače.
Zato, ker IC garnitur (Desirotov) primanjkuje #-o
Od kdaj pa 508/509 in 502/503 vozi Desiro?
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Vozni red 2016/17

Odgovor Napisal/-a desiro »

TGV Lyria napisal/-a:
Od kdaj pa 508/509 in 502/503 vozi Desiro?
Njih vozi Merzedez-Benz, ali MAN, če imajo srečo :roll: #-o #-o #-o :evil:
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
casio
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 192
Pridružen: 05.01.2016, 15:04
Kraj: Murska Sobota

Re: Vozni red 2016/17

Odgovor Napisal/-a casio »

desiro napisal/-a:
TGV Lyria napisal/-a:
Od kdaj pa 508/509 in 502/503 vozi Desiro?
Njih vozi Merzedez-Benz, ali MAN, če imajo srečo :roll: #-o #-o #-o :evil:
Med Ljubljano in Koprom ter nazaj, bo od 2. novembra do nadaljnjega, organiziran nadomestni prevoz z avtobusi.
Ni pa objavljeno zakaj,dela na progi :?:
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Vozni red 2016/17

Odgovor Napisal/-a mkx »

TGV Lyria napisal/-a:
mkx napisal/-a:
TGV Lyria napisal/-a:Še bolj pa to, zakaj se morajo IC vlaki nadomeščati iz Ljubljane? Lahko bi vsi vozili do Divače.
Zato, ker IC garnitur (Desirotov) primanjkuje #-o
Od kdaj pa 508/509 in 502/503 vozi Desiro?
Ja saj. Če bi bilo Desirotov dovolj, bi prej ko slej vozili navedeni vlaki v sestavi Kinder jajčk...

Ker jih pač ni dovolj, se jih nadomešča. Kjer je potnikov preveč za en avtobus, pelje klasika, če je potnikov manj kot za avtobus, imamo nadomestni prevoz po cesti.
LP, Metod
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: Vozni red 2016/17

Odgovor Napisal/-a holding »

...skratka....odprava potnikov v režimu APP...... :thumbupr ....
Odgovori