maketa N

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
ho in n
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 22.01.2017, 15:55

maketa N

Odgovor Napisal/-a ho in n »

Pozdravljeni,
zanima me ali se kdo trenutno ukvarja z izdelavo makete v merilu N, oz. je izdelal do sedaj že kakšno. Jaz sem te dni podrl staro maketo in nameravam narediti novo in boljšo, zato bi mi vsako sodelovanje , mnenje ali izkušnja koristila. Ker je to merilo pri nas redkost, oz. je takih maket manj, bi bilo zanimivo spoznati še koga , ki se ukvarja s tem merilom.

lep pozdrav
NacMan
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 58
Pridružen: 23.02.2016, 13:39

Re: maketa N

Odgovor Napisal/-a NacMan »

Ravnokar se pripravljam na gradnjo todi jaz. Najprej je na vrsti razrez vezane plošče z CNC-jem.
Uporabil bom Picollo N. Najbrž bom proces in napredek objavljal na tem forumu in bom vesel vseh napotkov ter mnenj.
Bo pa to moja prva maketa.

@ ho in n: Seveda se veselim tudi tvojih prispevkov in upam da bom lahko spremljal tvojo gradnjo.
P.s.: Imaš mogoče kako sliko tvoje pretekle makete?
Uporabniški avatar
grizeldi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 305
Pridružen: 30.01.2013, 13:20
Kraj: Ljubljana

Re: maketa N

Odgovor Napisal/-a grizeldi »

Živjo!
Na forumu smo od aktivnih članov Njevci jaz, @poznidan, @tomos in @N Amater, ki izdeluje tudi lasten vozni park.
Kar se pa napotkov tiče pa malo uporabi iskalnik, je bilo maket v N predstavljenih že kar nekaj.
Lp
ho in n
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 22.01.2017, 15:55

Re: maketa N

Odgovor Napisal/-a ho in n »

hvala za odgovor obema, slike makete nimam, ker je razdrta, bila sta dva kroga z osmico. Ker so se vlaki vozili v krogu mi je postala vožnja dolgočasna. Nova maketa bo imela skrito postajo, šlo bo za oval, v prostoru 3,8 m x 1,80 m. Začel bom v prihodnjih dneh.
dlž-dominik
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 34
Pridružen: 17.01.2016, 17:14

Re: maketa N

Odgovor Napisal/-a dlž-dominik »

jaz sem tudi že pri izdelavi makete v N. položil sem že tire, zdaj pa urejam komande. to bo moja 2. maketa. ni ravno velika, vendar je večja od moje prve makete (90cm*100cm). ko naredim komande, bom začel s hribovjem. v načrtu imam goro, pod njo pa predor. to nameravam narediti iz stirodura ter purpena, na koncu pa to zapolniti z mavcem. ostele stvari pa bodo na vrsti za tem. lp dominik
Odgovori