RCA

O drugih prevoznikih, ki uporabljajo slovensko železniško omrežje
Odgovori
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Regan 664 napisal/-a:
Re 4/4 napisal/-a:Maksimalno 14 komadov 90-foot in štirje 80-foot kontejnerski vagoni.
To pomeni dolžino vlaka okoli 500 m brez mašin?
Glede na to, da na progi ni veliko prometa, potniškega pa razen 2 parov brzih sploh ni, dolžina SAMO tega vlaka ne bi smela biti nek problem. Ker koristne dolžine tirov med Pivko in Reko so sploh na HŽ res žalostne. :roll:
Trenutno dovolijo hrvati natanko 400m dolge vlake, v smeri proti njim, višek se redno pušča v Prestranku!...močno dvomim, da bojo naredili 100m izjemo... :?
LEP DAN
Igor
urban120
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 418
Pridružen: 10.05.2015, 19:05

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a urban120 »

igor72 napisal/-a:
Regan 664 napisal/-a:
Re 4/4 napisal/-a:Maksimalno 14 komadov 90-foot in štirje 80-foot kontejnerski vagoni.
To pomeni dolžino vlaka okoli 500 m brez mašin?
Glede na to, da na progi ni veliko prometa, potniškega pa razen 2 parov brzih sploh ni, dolžina SAMO tega vlaka ne bi smela biti nek problem. Ker koristne dolžine tirov med Pivko in Reko so sploh na HŽ res žalostne. :roll:
Trenutno dovolijo hrvati natanko 400m dolge vlake, v smeri proti njim, višek se redno pušča v Prestranku!...močno dvomim, da bojo naredili 100m izjemo... :?
Pa imajo sploh kaj prometa? Potniških vlakov vem, da nimajo tako, da ne vidim zakaj komplicirajo
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Pa imajo sploh kaj prometa? Potniških vlakov vem, da nimajo tako, da ne vidim zakaj komplicirajo
To je samo zato, da vozi več vlakov. nekaj let nazaj, ko se je ponovno začel prevoz rude iz Bakra mi je sprevodnik na večernem vlaku iz Rijeke ponosno razlagal, da vozijo cele 4 tovorne vlake dnevno z rudo. Malo manj pa je bil ponosem ko sem mu sporočil tužno vest, da sta to v Sloveniji samo 2 vlaka.... Bodo pač kontejnerski vlak delili na dva vlakca. Samo na tak način ne bo Luka pritegnila pomembnega tovora in še dolgo ne bo resna konkurenca na Severnem Jadranu.

LPL
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 780
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a trocken »

A je bil vlak z avtomobili, ki je danes peljal po Bohinjki že tisti po dodeljeni trasi, ki se je napovedoval več časa? In ob katerih dnevih naj bi vozil ?
Urban91
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 365
Pridružen: 09.10.2012, 18:32

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a Urban91 »

RCC v Volčji Dragi 15. 3. 2017
Slika
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1947
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Kakšna je razlika med RCC in RCA!
preglednik
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

preglednik napisal/-a:Kakšna je razlika med RCC in RCA!
RCA->Rail Cargo Austria je hčerinska družba holdinga ÖBB-Holding AG. Podobno kot SŽ tovorni promet v Slo.

RCC-> Rail Cargo Carrier spada pod družbo RCG (Rail Cargo Group) s sedežem v Budimpešti. RCG združuje vse RCC-je po Evropi pod eno streho . Ustanovitelj je pa RCH (Rail Cargo Hungary), ki je prodani delež Madžarskega tovornega prometa (ex MAV cargo) RCA-ju.
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a holding »

...še datum, kdaj je RCA podružnica Ljubljana postal RCC Si, prosim.... [-o< ....
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

holding napisal/-a:...še datum, kdaj je RCA podružnica Ljubljana postal RCC Si, prosim.... [-o< ....
28.3.2014. Tako pravi register podjetij AJPES
sasop
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 21.02.2017, 10:55

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a sasop »

Pozdravljeni.

Jaz pa imam nekoliko drugačno vprašanje za vas, ki o dotičnem področju veste zagotovo več od mene. Sem brezposeln in imam 7. stopnjo izobrazbe. V meni je neka želja, da bi bil strojevodja in bi za to bil pripravljen narediti vse. Pravzaprav ne vem, če bi želel kaj raje početi kot voziti vlak. Želja po tem poklicu pa je vsak dan samo večja. Zato me zanima: kako bi prišel do tega, da bi vozil za RCA? Obstaja še kakšna možnost kot ta, da pošiljam prošnje in imam tistih 0,1% možnosti, da bom izbran? Seveda sem prošnje že pošiljal. Sploh rabijo kaj strojevodij?

Hvala za odgovore in pomoč.
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1947
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Kakšno dodatno leto šolanja ti ne uide!
preglednik
sasop
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 21.02.2017, 10:55

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a sasop »

Glej... ne da bi se bahal, ampak če sem prišel do 7. stopnje izobrazbe bi še to dodatno leto šolanja tudi izpeljal :) Samo, da bi lahko opravljal to delo. Drugače sem se še nekaj pozanimal v tej smeri. Povedali so mi tako: Teorija 445 ur, praktično usposabljanje 522 ur. Res je ogromno, ampak sem pripravljen na to, samo da bi prišel nekako not.
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a igor72 »

sasop napisal/-a:Pozdravljeni.

... Sploh rabijo kaj strojevodij?

Hvala za odgovore in pomoč.
Pravijo, da bojo v kratkem vzeli spet eno generacijo na šolanje...za kaj več pa ne poznam ta pravih ljudi :(
...srečno ;)
LEP DAN
Igor
simonkrizanic
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 12.02.2016, 18:03

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a simonkrizanic »

sasop napisal/-a:Pozdravljeni.

Jaz pa imam nekoliko drugačno vprašanje za vas, ki o dotičnem področju veste zagotovo več od mene. Sem brezposeln in imam 7. stopnjo izobrazbe. V meni je neka želja, da bi bil strojevodja in bi za to bil pripravljen narediti vse. Pravzaprav ne vem, če bi želel kaj raje početi kot voziti vlak. Želja po tem poklicu pa je vsak dan samo večja. Zato me zanima: kako bi prišel do tega, da bi vozil za RCA? Obstaja še kakšna možnost kot ta, da pošiljam prošnje in imam tistih 0,1% možnosti, da bom izbran? Seveda sem prošnje že pošiljal. Sploh rabijo kaj strojevodij?

Hvala za odgovore in pomoč.
Pozdravljen,

imama zgleda žal isti problem imam 6. stopnjo (VŠ PROMETNA MB-modul železniški promet) tudi jaz sem vložil veliko prošenj, prijav kar nekaj klicev (ADT,RCC,SŽ-prijave na različne zunaje razpise) itd...ampak je vedno bilo vse žal neuspešno (ADT-je vzela zdaj zadnjo rudno novo zaposlene bolj iz primorskega konca, RCC-je že imel zbrane kandidate oz. so takrat že začeli s šolanjem). Sem se tudi pozanimal da bi si sam plačal šolanje na B&B.
Takda upam tudi na novo rundo pri RCC UPAM DA NAMA USPE. :thumbupl
umilave1
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 12.02.2009, 18:37

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a umilave1 »

Zdravo,

Lansko leto je RCC usposobil in vzel na delo nekje 15 strojevodij, razpis je bil aprila in sem ga seveda zamudil ker imam tudi sam željo delati na železni cesti. Potem sem novembra 2016 kar poslal prošnjo na RCC Slovenija, da me zanima delo strojevodje (dokončal sem prometno tehnologijo, 1.stopnjo). Dobil v 1 dnevu odgovor da bodo rabili za usposabljanje proti koncu leta 2017 za nekje 15-20 strojevodij. OK. Potem je SŽ konec leta odpustil kar nekaj strojevodij z močno odpravnino ampk takoj po 2h mesecih jih je začel mrzlično iskati na zunanjem razpisu, cca 25 ljudi, samo take z že opravljeno licenco za glavne proge. In sem dobil neuradne informacije, da jih je zdaj 7 šlo iz RCC-ja k SŽ.

Sedaj, po tem dogodku oz. po 4h mesecih od poslane prošnje sem pa dobil povabilo od RCC-ja na razgovor za strojevodje/preglednike, ki bo v kratkem. Zdaj ne vem natančno, koliko jih bodo rabili, še manj pa kdaj bo usposabljanje. Sklepam, da gre za enotno izobraževanje ne glede na to za katerega prevoznika na tirih boš vozil. Predlagam, da kar pošljete prijave in CVje na RCC, ker se firma kar precej širi in bodo zagotovo rabili. Mislim pa, da jih rabijo čimprej usposobiti, če pretovor v LK res tako narašča.

Morate se pa zavedati, da je tu malo več dela kot na SŽ, da ko se zaposliš, moraš vsaj 5 let ostati pri njih, sicer plačaš penal nekje 10.000 €, ruski turnus se lahko malo podaljša. Če je pa kdo tu res izobražen, pa ima kake hujše izkušnje in dobra mednarodna poznanstva, se lahko prijavi sem: https://www.mojedelo.com/direktor-ica-r ... o/d-305481

Skratka, bodite optimisti, čimveč se pozanimajte, kako izgleda delo na železnici, najbolje je, če poznate kakega strojevodjo, da vas z dovoljenjem vzame na kako vožnjo, da dobite občutek kaj pomeni biti vpet v tak zanimiv sistem. Delo je pa zelo odgovorno. Jaz sem imel priložnost preživet 12h turnus na Reganu in imaš vse sorte.
Odgovori