Bohinjska Proga

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori

Ali ste se že preljali po Bohinjski progi?

Glasovanje se je zaključilo dne 28.08.2006, 8:34

Da, velikokrat
17
61%
Enkrat
6
21%
Se imam namen peljati
1
4%
Še nikoli
4
14%
 
Skupaj glasov: 28
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 783
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a trocken »

Danes opoldne bo v oddaji "Kje pa vas čevelj žuli" govora o voznih redih avtobusov med žp Most na Soči in Tolmin. Ker so rekli, da so vozni red že uskladili sem malo pogledal na brskalnik in glej čudo - dejansko so uvedli ogromno dnevnih povezav, kar je bila še pred kratkim praktično znanstvena fantastika. Še ob nedeljah je urnik povezovalnih avtobusov prav razkošen ! :thumbupr
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1951
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Zdaj bo treba še število vlakov malo povečati!
preglednik
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 783
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a trocken »

Saj jih niti ni tako malo, če se upošteva še avtovlak. Več kot deset, kar je za te konce čisto v redu.
gorican
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 541
Pridružen: 28.02.2013, 19:48

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a gorican »

Že zjutraj jih zadimijo “dizelke”

V Krajevni skupnosti Nova Gorica so se pred kratkim znova pogovarjali o sobivanju z železniško postajo. “Ko lokomotiva požene, se v nebo dvigne dimna zavesa,” je predsednik Gregor Humar pojasnil, kaj moti stanovalce. Ti so se večkrat že pritožili zaradi onesnaževanja, pa tudi hrupa, a zaman. Slovenske železnice odgovarjajo le, da se veliko ne da spremeniti. Tudi postaje država ne bo posodabljala, ne načrtujejo niti varnih prehodov čez tire.

http://www.primorske.si/Novice/Goriska/ ... jo-dizelke
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1951
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Ko so tam zgradili postajo ni bilo nikjer nobenih stanovanjskih blokov. Kdo deli na občini lokacijska dovoljenja, če so vlaki tako moteči? Potem bi morali tudi vse ulice prekriti z nadstreški zaradi avtomobilov in kamionov.
preglednik
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2567
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

preglednik napisal/-a:Ko so tam zgradili postajo ni bilo nikjer nobenih stanovanjskih blokov. Kdo deli na občini lokacijska dovoljenja, če so vlaki tako moteči? Potem bi morali tudi vse ulice prekriti z nadstreški zaradi avtomobilov in kamionov.
O pa so bili! Le malo stran od tam so stari železničarski bloki ob Prvomajski ulici. Poznam precej ljudi, ki živijo v njih, in še od nobenega nisem slišal pritožbe čez železnico.
Problem Cedre in Majskih poljan je, da so načrtovane kot elitna soseska in se tja seveda priseljujejo bolj elitni stanovalci. Tem pa bližina Reganov seveda ne prija. Ampak železnica je bila tu prej kot oni, zato naj si rešitev za svoje težave poiščejo kar sami oz. naj jih poišče občina, ki je planirala elitno sosesko tik ob železnici. In za to, seveda, eliminirala tudi novogoriško kurilnico s predragoceno okretnico.
Uporabniški avatar
Micek_52
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 124
Pridružen: 03.09.2016, 19:59
Kraj: Miren

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a Micek_52 »

TGV Lyria napisal/-a:
preglednik napisal/-a:Ko so tam zgradili postajo ni bilo nikjer nobenih stanovanjskih blokov. Kdo deli na občini lokacijska dovoljenja, če so vlaki tako moteči? Potem bi morali tudi vse ulice prekriti z nadstreški zaradi avtomobilov in kamionov.
O pa so bili! Le malo stran od tam so stari železničarski bloki ob Prvomajski ulici. Poznam precej ljudi, ki živijo v njih, in še od nobenega nisem slišal pritožbe čez železnico.
Problem Cedre in Majskih poljan je, da so načrtovane kot elitna soseska in se tja seveda priseljujejo bolj elitni stanovalci. Tem pa bližina Reganov seveda ne prija. Ampak železnica je bila tu prej kot oni, zato naj si rešitev za svoje težave poiščejo kar sami oz. naj jih poišče občina, ki je planirala elitno sosesko tik ob železnici. In za to, seveda, eliminirala tudi novogoriško kurilnico s predragoceno okretnico.
#-o #-o #-o #-o #-o
Uporabniški avatar
OBB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 283
Pridružen: 10.02.2014, 20:30
Kraj: Podbrdo

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a OBB »

Slišal sem da 15.5. pride na Avtovlak nov vagon.
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2567
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

OBB napisal/-a:Slišal sem da 15.5. pride na Avtovlak nov vagon.
19.5. pa res :D
zelencek
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 513
Pridružen: 22.09.2011, 20:16

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a zelencek »

Uporabniški avatar
OBB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 283
Pridružen: 10.02.2014, 20:30
Kraj: Podbrdo

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a OBB »

Pa mogoce kdo ve a je notranjost tudi prenovljena? Ma kdo kake slikice?
suha
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 443
Pridružen: 01.02.2011, 10:16

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a suha »

preglednik napisal/-a:Ko so tam zgradili postajo ni bilo nikjer nobenih stanovanjskih blokov. Kdo deli na občini lokacijska dovoljenja, če so vlaki tako moteči? Potem bi morali tudi vse ulice prekriti z nadstreški zaradi avtomobilov in kamionov.
Ko že ravno primerjaš tirna in cestna vozila. Za cestna vozila obstajajo neki standardi. In sicer standardi za omejitve hrupa, ter o omejitvi emisij onesnaževanja okolja z izpusti. Leta 1988 je bil tako uveden poznan standard za motorje z notranjim izgorevanjem Euro 0 za tovorna vozila (Euro 1 standard za avtomobile leta je bil uveden leta 1992). Danes smo pri standardu EURO VI za tovorna vozila (Euro 6 za avtomobile)

Obstaja standard tudi za varnost potnikov, predvsem za otroke. Kjer avtobus, ki je recimo namenjen posebnemu prevozu samo otrok ne sme biti starejši od 10 let, ne glede na posodobitve, nadgradnje itd.

Torej pri cestnih vozilih nekako gre na bolje. Medtem se je na SŽ, na področju vozil z motorji z notranjim izgorevanjem, čas ustavil leta 1986 in lokomotive oz. motorne garniture ne izpolnjuje prav nobenih standardov.

Žal se moram postaviti na stran prebivalcev ob progi, ker drugače kot s silo in protesti enostavno ne bo prišlo do posodobitev na Slovenskih železnicah.

Ne pravim, da je treba sedaj kar vse zamenjat (ker se tudi s tovornjakom, ki ima EURO 0 motor še vedno lahko voziš naokoli, razen po nekaterih mestih), vendar pa bi lahko počasi zamenjali vsaj tista tirna vozila z motorjem z notranjim izgorevanjem, in prav vsa potniška vozila ne glede na pogon, ki so dopolnila 40 let in več in so tudi že po internih pravilnikih zrela za upokojitev.
Čufarca
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 127
Pridružen: 02.11.2009, 15:56

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a Čufarca »

Slika

Potem se pa čudijo železnice kje so potniki.... :evil:

Še kopiran tekst, če slika ali objava izgine:
Facebook stran: Volčja Draga - Peking z vlakom napisal/-a:Zjutraj preden sem šel do zobozdravnika sem se ustavil še na železniški postaji v Novi Gorici, da kupim karto za vlak. Blagajna je bila odprta a nikjer nobenega. Po 5 minurah sem šel iskat kakšnega zaposlenega, pa dobim dve v SŽ uniformi v bližnjem barčku kako se martinčkata in srkata kavo. Vprašam kdo dela na blagajni, pa me vprašata kaj bi rad? Ja karto za vlak, ane?? Rečem da bi rad šel v Ljubljano po 11h pa mi reče da takrat ne gre noben vlak, edino ob 9.30. Rečem da na internetu piše da gre tudi kasneje. S težkim srcem je gospa vstala in skupaj sva odšla po karto. Po brskanju po računalniku je le ugotovila, da obstaja vlak tudi ob 11h. Ko sem ji rekel, da bi rad štartal iz Volčje Drage, me vpraša, s čim boš pa ti do tam prišel?? Mislim, kaj jo pa to briga, no na koncu sem le prišel do moje karte :) Bog ne daj da tujec zaide v naše konce.
Urban91
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 365
Pridružen: 09.10.2012, 18:32

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a Urban91 »

Tovorni vlaki na proti Sežani :arrow:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4117
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Bohinjska Proga

Odgovor Napisal/-a mkx »

Si se pa specializiral za Regana 105 :lol: :thumbupl

Ali je na tejle zadnji Hercules doprega? Luči so precej rdečkaste, vendar dopuščam možnost, da barva beline ni natančna ...
Če je bil doprega, katera lokomotiva je bila vlakovna, Regan 105? :wink:
LP, Metod
Odgovori