Vrtne železnice sposobne za prevoz ljudi

Najnovejše v svetu železniških maket.
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Vrtne železnice sposobne za prevoz ljudi

Odgovor Napisal/-a Tonka »

Kar se pa HO-ja tiče, sem pa v enem mesecu zapravil večkot 700€ za HO. Zato pa sedaj nimam tekočih sredstev.
mjhuligan
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 69
Pridružen: 08.12.2012, 11:31

Re: Vrtne železnice sposobne za prevoz ljudi

Odgovor Napisal/-a mjhuligan »

Zdravo!
Cena je odvisna od želja kupca, enostavno lokomotivo lahko imitacijo dizla ali elktro na elektro pogon bi se dalo narediti nekje pod 2000€, če te morda zanima majhna dizel lokomotiva z bencinskim motorjem, ki je že večkrat vozila v muzeju bi jo bil moj bratranec Primož verjetno pripravljen prodati. V temi gozdna železnica raka je ravnokar objavil slike finiširanja parne lokomotive njegov nick name je 714. Sporoči kakšne so tvoje realne želje in zmožnosti pa morda najdemo skupni jezik in ti izdelamo lokomotivo.
Lp Marko
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Vrtne železnice sposobne za prevoz ljudi

Odgovor Napisal/-a Tonka »

mjhuligan napisal/-a:Zdravo!
Cena je odvisna od želja kupca, enostavno lokomotivo lahko imitacijo dizla ali elktro na elektro pogon bi se dalo narediti nekje pod 2000€, če te morda zanima majhna dizel lokomotiva z bencinskim motorjem, ki je že večkrat vozila v muzeju bi jo bil moj bratranec Primož verjetno pripravljen prodati. V temi gozdna železnica raka je ravnokar objavil slike finiširanja parne lokomotive njegov nick name je 714. Sporoči kakšne so tvoje realne želje in zmožnosti pa morda najdemo skupni jezik in ti izdelamo lokomotivo.
Lp Marko
Zanima me parna vleka, lokomotive na pravo paro. Res sem še zelo mlad, a nekaj vem o teh stvareh. Tudi vozil sem že parno lokomotivo za 7" 1/4. Hvala za pomoč, lahko me kontaktirate prek zasebnega sporočila, ker meni nekaj ne dela najbolje. Hvala.

Lp Luka
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Vrtne železnice sposobne za prevoz ljudi

Odgovor Napisal/-a Tonka »

Morda pa se me kaka dobra duša, ki je naredila zadevo, usmili in mi pošlje kopije načrtov (če so na papirju) oz. file z načrti (če so v elektronski obliki). Če pa že to ne, imam nekaj znanja glede načrtovanja na papir, očim je pa strojni inžinir po izobrazbi, tako, da mi načrti sami ne predstavljajo velikega problema, bolj poznavanje parnih lokomotiv.
mjhuligan napisal/-a:Za samo izdelavo potrebuješ primerni strojni park (rezkarca, stružnica, varilni aparati...) in seveda znanje uporabe vsega tega.
Strojni park mi pa predstavlja velik problem, ker ga nimam. Tako da bi moral dati stvari izdelati v razna podjetja.

Lp Luka
Uporabniški avatar
714
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 70
Pridružen: 13.09.2012, 8:45

Re: Vrtne železnice sposobne za prevoz ljudi

Odgovor Napisal/-a 714 »

Pozdravljen, Luka.

Vidim, da si naletel na problem.
Ta hobi je rezerviran za bogataše ali pa vztrajne.

Ko je moj oče pristopil, do prodajalca takih lokomotiv v Nemčiji mu je zastavil cinično vprašanje (Ali imaš hišo z bazenom? Voziš Mercedes? -Še danes nima nič od naštetega)
Pa vendar ima parno lokomotivo.

Glede na to da si na začetku, bi ti predlagal da začneš s preprosto električno lokomotivo.

Lahko mi pošlješ zasebno sporočilo, pa bomo skupaj našli rešitev za tvoj začetek.

LP,

714
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Vrtne železnice sposobne za prevoz ljudi

Odgovor Napisal/-a Tonka »

Hvala za zelo pameten nasvet. To bi bilo pa res najpametneje. Pri zasebnih sporočilih se mi je pa belaj zataknilo, lahko le odgovarjam nanje in jih ne morem (ali pa jih le neznam) pisati. Sem pa navoljo na e-mail naslovu pumpez.bogi@gmail.com, kar je moj dodatni mail iz katerega vas potem preusmerim na moj pravi naslov, ki pa ga takole vsem na ogled nočem objaviti na forumu. Sicer pa bom v muzeju v soboto, ko bo sejem in dogodek in se lahko tam vidimo, če boste tudi vi tam. Tako ali tako sem tam zmenken s par ljudmi, ki mi ponujajo stvari.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Vrtne železnice sposobne za prevoz ljudi

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Luka, mogoče en majhen nasvet. Ne objavljaj celotnih e-mailov na spletu, ne na forumu, ne na svojem blogu razen če imaš kakšno kodo v ozadju, ki ureja prikaz in klik na e-mail naslov. Sicer raje napiši e-mail kot recimo "luka(pika)bogi(afna)gmail(pika)com", večina bo vedela kaj si hotel. Sicer lahko dobiš kupe spama na tak način.
Kar se pa zasebnih sporočil tiče pa ne vem, kje bi bil problem. Ali imaš težavo z odgovorom na sporočilo ali s pisanjem novega sporočila? Gumbov recimo "pošlji odgovor"/"posreduj" ne vidiš?
Goran
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Vrtne železnice sposobne za prevoz ljudi

Odgovor Napisal/-a Tonka »

Kar se zasebnih sporočil tiče, sem uredil. Kar se pa tiče vrtne železnice je pa takole. Odločil sem se, da zaenkrat ne bom delal električne lokomotive po načrtih, ki sem jih dobil ampak bom počakal, da bom starejši in bom takrat kupil parno lokomotivo, fertigmodell z ustreznimi potrdili, saj je tako najbolj gotovo, da vse deluje kot je treba in je varna. Do takrat bom pa vrtno železnico opazoval od daleč, saj mi drugo ne preostane.

Lep pozdrav, Luka
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Vrtne železnice sposobne za prevoz ljudi

Odgovor Napisal/-a Tonka »

No, pa sem se vseeno lotil zadeve =D> . Narisal sem načrte, sedaj sem pa naletel na problem. Izdelovanje lokomotive. Kje bi lahko kupil kolesne dvojice. Kolesa bodo znotraj okvirja, se pravi da se večji del koles ne bo videl. Edino ojnice (ne vem ce se temu res tko rece, jaz tko recem) bo treba naredit in tudi protiutezi na kolesih. Kako bi lahko naredil okvir s kolesjem? Lokomotiva bo dvoosna in zelo preproste konstrukcije (bolj podobna škatli kot lokomotivi). Bo za 5". Nad kovinskim okvirjem s kolesjem (kako ga narediti?) bo lesen okvir (ta del je škatlast). Prostor bo za električni motor, ki bo z jermenčkom povezan s kolesjem. Lahko se ga bo nadomestilo tudi z hitrim parnim strojem (takšnim kot se uporablja pri parnih traktorjih, valjarjih in lokomobilah).

Lp Luka
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Vrtne železnice sposobne za prevoz ljudi

Odgovor Napisal/-a Tonka »

Načrte sem zavrgel, ker sem ugotovil, da sem si preveč slabo zamislil zadevo. Bom raje šel na navadne parne lokomotive za 5". Ampak še vedno: v bistvu imam le en problem. In to je denar.

Lp, Luka
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Vrtne železnice sposobne za prevoz ljudi

Odgovor Napisal/-a Tonka »

Odločil sem se varčevati. Zanima me, če kdo pozna proizvajalca lokomotiv Maxitrak. Od njih bi kupil lokomotivo, če bom dovol našparal. Pa me zanima, če je ta proizvajalec v redu, da ne bi kupil "mačka v žaklju". In sicer bi kupil tole lokomotivico:
http://maxitrak.com/locomotive-item/5-i ... ry-hunslet
Gre za zelo majhno lokomotivico za tirno širino 5", težko le 30kg. Ravno dovolj močna je, da lahko vleče vagon z štirimi odraslimi ljudmi.
Tako ali tako bo trajalo zelo dolgo časa, da bom dovolj našparal. No, torej zanima me če kdo pozna proizvajalca.
NacMan
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 58
Pridružen: 23.02.2016, 13:39

Re: Vrtne železnice sposobne za prevoz ljudi

Odgovor Napisal/-a NacMan »

Vidim da tudi ponujajo rabljene, je to opcija?
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Vrtne železnice sposobne za prevoz ljudi

Odgovor Napisal/-a Tonka »

Je. Ni treba, da je v voznem stanju. Samo, da se da popraviti.
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Vrtne železnice sposobne za prevoz ljudi

Odgovor Napisal/-a Tonka »

Ali ima kdo v Sloveniji kupljeno mašino za 7 1/4” ali 5” iz serijske proizvodnje?
miloš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 388
Pridružen: 26.11.2008, 10:12

Re: Vrtne železnice sposobne za prevoz ljudi

Odgovor Napisal/-a miloš »

Tadej Brate ima 5" dvoosno lokomotivo,španske izdelave.Ena taka in Tigerli sta pa še na Raki.
LP Miloš
Odgovori