Hitrost serije 541 Živa

Debata okoli voznega parka
Odgovori
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Re 4/4 napisal/-a:Banane ni več...
Uh sh*t, tale je pa meni grda, se bolj kot "alpska konvencija". No pa saj vagon v njihovih barvah ni bil nic boljsi oz. brizita.. ali sta bila kar oba? Ocitno so dizajn pozabili nekje v '93 :)
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a mkx »

Anzee napisal/-a:No pa saj vagon v njihovih barvah ni bil nic boljsi oz. brizita.. ali sta bila kar oba?
Oba. Samo mislim, da je Brižita nosila Adria Kombi barvanje bolj kratek čas.
LP, Metod
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a igor72 »

mkx napisal/-a:
Anzee napisal/-a:No pa saj vagon v njihovih barvah ni bil nic boljsi oz. brizita.. ali sta bila kar oba?
Oba. Samo mislim, da je Brižita nosila Adria Kombi barvanje bolj kratek čas.
Se ne bi strinjal...sicer ne bom trdil, ampak se mi zdi, da so bile Brižite odete v Adriine barve kar precej časa, vsekakor veliko več kot sedaj Helge; če me spomin ne vara, kar celo revizijsko obdobje, kar znese okrog 7.let!!

In ja...meni je všeč :mrgreen:
Slika
LEP DAN
Igor
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a holding »

...ja...., mal bolj "analogno".... :thumbupl ...koordinatni sistem,...premice,....pravokotno....
...k't pred pol stoletja v srednjih tehničnih..."rehnšibar", risalna deska, priložno ravnilo in pravokotni trikotnik..... :thumbupr ...

.....pravi balzam za "n's, ta stare"... :D ....
andrazon
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 510
Pridružen: 07.07.2011, 20:23

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a andrazon »

Živjo, se mi je zdela najbolj ustrezna tema za uvrstitev tegale vprašanja:

Zanima me delovanje vzmetne akomulacijske zavore na sž 541. Vem kako so pozicionirani zavorni mehanizmi na podstavnem vozičku, ne razumem pa ali je VA zavora integrirana v osnovni sistem zavornih valjev, ali je čisto posebej. Je isto kot na Vectronu kjer naj bi bila tovrstna zavora samo na dveh oseh?
LP Andraž
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Projektiranje, izgradnja, dobava in namestitev merilne mize za preizkus delovanja pogonskih sklopov lokomotiv vrste ES64U4

https://www.enarocanje.si/Obrazci/?id_obrazec=260175
defy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 89
Pridružen: 25.04.2010, 16:39

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a defy »

Pri ogledu cabviewov sem večkrat slišal zanimiv zvok, nekakšen Mik-mik. Kot roadrunner z Looney Tunesov :) Kaj označuje ta zvok? Se mi zdi glede na kontekst, da označuje, da je sklep vlaka prevozil konec počasne vožnje, tako da lahko strojevodja pospeši na voznoredno hitrost. Lahko sem pa totalno brcnil v temo :)
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a cokla »

defy napisal/-a:Pri ogledu cabviewov sem večkrat slišal zanimiv zvok, nekakšen Mik-mik. Kot roadrunner z Looney Tunesov :) Kaj označuje ta zvok? Se mi zdi glede na kontekst, da označuje, da je sklep vlaka prevozil konec počasne vožnje, tako da lahko strojevodja pospeši na voznoredno hitrost. Lahko sem pa totalno brcnil v temo :)
Prav imaš. Pri začetku počasne vožnje strojevodja naredi dvoklik z tipkalom budnika; in po pretečeni dolžini vlaka se sliši dvojni pisk sirene budnika kot signal, da je ves vlak prevozil počasno vožnjo. Predpogoj je vnos pravilne dolžine vlaka v podatke ASN.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
defy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 89
Pridružen: 25.04.2010, 16:39

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a defy »

Hvala za odgovor! Je to prisotno tudi pri drugih lokomotivah/garniturah?
kitak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 130
Pridružen: 30.08.2017, 11:32
Kraj: celje

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a kitak »

defy napisal/-a:Hvala za odgovor! Je to prisotno tudi pri drugih lokomotivah/garniturah?
Pri dresirotih je
Uporabniški avatar
Žiga
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 225
Pridružen: 16.09.2009, 21:36

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a Žiga »

... Pa pri Helgah 6189 in Herkulesih 2016 tudi.
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a holding »

..pri "digitalkah" je to malenkost in je najbrž na vseh.... :roll: ...pri "analognih" jih pa zaradi stroškovnih, tehničnih in praktičnih razlogov ni....
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Ta stvar, ki ima zvok iz risanke Roadrunner je Siemensova zadeva in je del pomožne opreme serij ES 64 in se imenuje Zuglängenzähler, ponekod Zuglängenmesssystem oziroma indikator dolžine vlaka. To stvar imajo še Traxxi, ter class 66 pri dizlih.
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a desiro »

kitak napisal/-a:
defy napisal/-a:Hvala za odgovor! Je to prisotno tudi pri drugih lokomotivah/garniturah?
Pri dresirotih je
Zanimivo, mi poveš kako jo aktivirati? Za serijo 312 imam izpit pa sem ga očitno plačal #-o #-o

"The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER

bo slednje treba dati kar v podpis :roll: :roll:
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Odgovori