Moje slike vlakov po svetu

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4114
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a mkx »

grega napisal/-a:Pestro leto :shock: :D vzpenjaca z mestom v ozadju je res presežek :thumbupr
Se strinjam, fotografija iz Bogote je res dobra. :thumbupr

Še tehnično vprašanje: je tole fotografija skozi steklo vagona tirne vzpenjače ali kako?
LP, Metod
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a Anzee »

mkx napisal/-a: Še tehnično vprašanje: je tole fotografija skozi steklo vagona tirne vzpenjače ali kako?
Hvala za pohvale! Ja, vzpenjaca v Bogoti je slikana skozi steklo. Vreme ni bilo optimalno (oblacno in dezevno), pa se steklo je tonirano malce zelenkasto.. :)
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4114
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a mkx »

Anzee napisal/-a:
mkx napisal/-a: Še tehnično vprašanje: je tole fotografija skozi steklo vagona tirne vzpenjače ali kako?
Hvala za pohvale! Ja, vzpenjaca v Bogoti je slikana skozi steklo. Vreme ni bilo optimalno (oblacno in dezevno), pa se steklo je tonirano malce zelenkasto.. :)
Glede na kompozicijo se mi je zdelo, da je moralo biti skozi steklo, samo nikakršnega odbleska nisem opazil =D> Zelenkasti pridih me je motil, ni mi pa kapnilo, da gre lahko za tonirana stekla.
LP, Metod
Uporabniški avatar
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 643
Pridružen: 25.01.2015, 14:55
Kraj: Obalno-kraška
Kontakt:

Re: Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a maxima »

Meni je pa zelo všeč da je malo zelenkato.. Spominja na tropske kraje (vsaj mene)
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

lepe slikice gor ali dol, ampak gledalec nima pojma kaj gleda!

LPL
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Tonka napisal/-a:Še nekaj slik iz Anglije:
Kul, sicer sem mislil da je to se vedno "moja" tema s fotkami ampak ajde 8) ocitno postaja tema fotke Anzee-ja in Tonke po svetu :D :D
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4114
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a mkx »

Anzee napisal/-a:
Tonka napisal/-a:Še nekaj slik iz Anglije:
Kul, sicer sem mislil da je to se vedno "moja" tema s fotkami ampak ajde 8) ...
Čaki, ni to moja tema? Saj piše: "Moje slike vlakov po svetu". Sem se pa res vedno čudil, zakaj je nekdo odprl temo zame in zakaj vanjo objavljajo vsi drugi, samo jaz ne? :twisted:
LP, Metod
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a Tonka »

Se opravičujem za nesporazum, a jaz sem narobe razumel, da je “moje” mišljeno za vsakega posameznika. Ne bom več objavjal slik v to temo.

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Tonka napisal/-a:Se opravičujem za nesporazum, a jaz sem narobe razumel, da je “moje” mišljeno za vsakega posameznika. Ne bom več objavjal slik v to temo.
Saj ni panike, je pa res morda malo dvoumno :D Admin/mod lahko mogoce popravi naslov v Anzee-jeve slike vlakov po svetu :)

Kakorkoli ze, nekaj novih slik iz letosnjega leta :)

Februarja sem bil v Senegalu, zal zares potniske zeleznice nimajo vec, videl sem en tovorni vlak med Dakarjem in Sant Louisom, vendar sem bil prepozen za slikat :( Sem pa zato slikal poslopje nekdanje zelezniske postaje v Sant Louisu. Jap, zelo v slabem stanju je. Tako kot vse ostalo.
Slika

Poleti smo s kolegi sli na moto trip po Grciji do Turcije in nazaj. Tole je utrinek cez Korintski kanal, zelezniski most:
Slika

V mestu Kalamata na Peleponezu pa sem cisto slucajno odkril zelezniski muzej na prostem, v bistvu kar park.. najprej nek kao tramvaj oz. metro:
Slika

Nato pa kar taprava kompozicija:
Slika
Slika

Za "presekat" utrinek iz nasih prog - Ravne na Koroskem
Slika

Nato smo s parimi prijatelji picili na "carbage run" s starejsimi avtomobili. Tam smo videli v svici neko ozkotirno napol mestno zeleznico v neki dolini:
Slika

V franciji pa tole:
Slika

In tole:
Slika

Nato sem imel nekaj dela v Avstriji.. po potepanju po dezeli severno od nas sem zgodaj zjutraj skljocnil tegale v Kremsdorfu.. to je nekje juzno od Linza
Slika

Na Grossglocknerju pa to vzpenjaco
Slika

Okoli Atterseeja pa vozi tale zeleznica.. na sliki starejsi "model" na postaji St. Georgen im Attergau:
Slika

Ter novejsa razlicica:
Slika

Znova ena za "presekat". Kanarcek malce pred Metliko:
Slika

Minuli vikend pa sem bil v Budimpesti z MV Citadella. Priklop madzarske lokomotive na Hodosu
Slika

Menjava smeri voznja gor grede v mestu Boba.
Slika

In pa povratek domov s postaje Kelenföld.
Slika
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Anzee napisal/-a: Nato smo s parimi prijatelji picili na "carbage run" s starejsimi avtomobili. Tam smo videli v svici neko ozkotirno napol mestno zeleznico v neki dolini:
http://shrani.si/f/2C/fW/3HIop6r/thetet ... img036.jpg
Tole bo kar Waldenburgerbahn.Slikano pa v kraju Hölstein. ;)
Anzee napisal/-a:
Na Grossglocknerju pa to vzpenjaco
http://shrani.si/f/1L/ax/33rqrHCX/img3096.jpg
Vedno manjši ledenik. :? Tri leta nazaj je še bilo še za silo.
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Re 4/4 napisal/-a: Tole bo kar Waldenburgerbahn.Slikano pa v kraju Hölstein. ;)
Popolnoma res! :) si nisem mislil da bo kdo "uganil" :)
Re 4/4 napisal/-a: Vedno manjši ledenik. :? Tri leta nazaj je še bilo še za silo.
Ja, res se obcutno manjsa. Zalostno.
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Odkar ni vec shrani.si je kar mrtvilo v tej moji temi... ma dajmo par slik iz februarja..

Sel sem se peljati z vlakom iz Osla do Bergna in nazaj. Tja grede je bil nocni vlak, nazaj pa sem se odlocil za dnevnega, da se bo lepo videlo lepo norvesko pokrajino, tudi vremenska napoved ni bila slaba, ceprav je bila dan prej res "sajba"...

Skratka, jutranji start na postaji Bergen, zunanjost.. vlak odpelje ob 8:05.
Slika

Notranjost postajnega poslopja
Slika

Malo pred odhodom vlaka dovolijo dostop na peron..
Slika

Sem sem seveda skocil slikati se lokomotivo. Je se kar tema, soncni vzhod v prvi polovici februarja je cca 8:30
Slika

S postaje startamo z 2min zamude, najcenejsa karta za potovanje preko dneva stane cca 90€. Niocne so cenejse za pribl. polovico. Okoli 10tih se ustavimo na postaji Mjolfjell. Baje je med naso in naslednjo postajo iztiril vlak (ne vem ali tovorni ali potniski), vlakovno osebje je napovedalo "dolgo cakanje".
Slika

In se kar cakamo.. ura ze 12h
Slika

Ob dveh je do nas prispela garnitura, ki je ljudi, ki so se zeleli vrniti v Bergen odpeljala nazaj na izhodisce. Nas vlak naj bi se malo pocakal in bi sli naprej..
Slika

No malo cez tri smo se tudi mi pomaknili nazaj do postaje Voss (cca 30km) ter presedli na naslednji dnevni vlak, ki je cakal tam od cca 12h. Na sreco so bili se sedezi prosti in smo s sedemurno zamudo ob 16h startali proti Oslu. Seveda so vse lepe panorame ponovno bile potopljene v temo (sonce je zaslo ob cca 17h)..

V Oslo smo prispeli ob 22:27. Na sreco nismo pridelali se kaksne ekstra zamude, mesta iztirjenja pa tudi nisem opazil med voznjo..

Se fotka hitrega vlaka do letalisca... sam se nisem peljal z njim, saj je enkrat drazji kot lokalni
Slika

Se nocni pogled proti postaji Oslo S.
Slika

Zaradi zamude sem preko spletnega obrazca vlozil pritozbo za kompenzacijo karte (res preprosto, samo nekaj klikov). Po nekaj dneh po prejetju vloge so mi priznali 50% popust, denar mi bodo nakazali direktno na tekoci racun. Pri SZ pa ze dober teden cakam na odgovor na preprost email...
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 780
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a trocken »

Relacijo med Vossom in Bergnom sem prevozil lani poleti. Čudovita pokrajina. Kaj si za tisto fotko, ko si poslikal oba vlaka v snegu nekje iz vrha, gazil sneg ali je tam kakšen nadvoz?
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4114
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a mkx »

trocken napisal/-a: 23.02.2024, 13:32 Kaj si za tisto fotko, ko si poslikal oba vlaka v snegu nekje iz vrha, gazil sneg ali je tam kakšen nadvoz?

Jaz stavim na drona.
LP, Metod
Odgovori