Smrdeči vagoni

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
Mičo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 349
Pridružen: 11.07.2011, 19:00

Smrdeči vagoni

Odgovor Napisal/-a Mičo »

Ne vem, kaj se to dogaja, ampak predvsem na jutranjih vlakih... Enkrat je močno smrdelo po nečem nedoločljivem, in to cel vagon... Zračenje ni pomagalo, zato sem se moral prestaviti v drug vagon... Zdaj pred kratkim pa je v enem kupeju smrdelo kot po dreku...Ne vem res, kaj se dogaja, počasi me res mineva veselje do vožnje na takih vlakih... :roll:
Uporabniški avatar
trackpan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 834
Pridružen: 18.03.2014, 11:06

Re: Smrdeči vagoni

Odgovor Napisal/-a trackpan »

Pozdravljeni pozitivno misleči :D

V oglasu za potovanje po tirih bo pisalo, da kot priporočeno opremo svetujejo nakup "plinske maske". :wc

Za prvo silo ? Velja samo za stojišča.

LP Igor
Uporabniški avatar
trackpan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 834
Pridružen: 18.03.2014, 11:06

Re: Smrdeči vagoni

Odgovor Napisal/-a trackpan »

Pozdravljeni pozitivno smrdeči :?

In potem je vse tiho bilo ...

Nič od komentarjev ...

Nihče ni zaposlen v okviru skupine SŽ ?

Verjetno bi drugače "dišalo", če bi se konj popeljal z vlakom:

https://www.dnevnik.si/1042837159

LP Igor
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Smrdeči vagoni

Odgovor Napisal/-a jurij »

trackpan napisal/-a:
...Nič od komentarjev ...

Nihče ni zaposlen v okviru skupine SŽ ?
Mislim da tukaj dosti komentarjev ne moremo pričakovati, saj se vsi dobro zavedamo da živimo v čedalje bolj smrdečih časih, zato smrdeči vagoni niso omembe vredni v primerjavi z ostalim bolj nevarnim in neznosnim smradom. :mrgreen:

LP Jurij
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Smrdeči vagoni

Odgovor Napisal/-a grega »

trackpan napisal/-a:Pozdravljeni pozitivno smrdeči :?

In potem je vse tiho bilo ...

Nič od komentarjev ...

Nihče ni zaposlen v okviru skupine SŽ ?

Verjetno bi drugače "dišalo", če bi se konj popeljal z vlakom:

https://www.dnevnik.si/1042837159

LP Igor
Glede na to da gre za ljubiteljski forum in ce zelis doseci kaksno spremembo se bo potrebno obrniti na na uradni mail,telefon, knjigo pritozb, ki je na vsaki postaji.. Ali uradno FB stran ali novinarje ;)
Uporabniški avatar
trackpan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 834
Pridružen: 18.03.2014, 11:06

Re: Smrdeči vagoni

Odgovor Napisal/-a trackpan »

Pozdravljeni pozitivno dišeči :^o

@grega, kakšno strešico bi lahko tudi vpisal.

Kaj me moti pri tem "smradu" ? Tišina, tišina in tišina. Je tako črno, ni tako črno. Ali @Mičo pretirava ?

Pritožiš se lahko tudi na "tramvajkomando" ali pa na "sončno upravo" ?

LP Igor

P.S 600 vpogledov je že :D
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Smrdeči vagoni

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

trackpan napisal/-a: In potem je vse tiho bilo ...

Nič od komentarjev ...

Nihče ni zaposlen v okviru skupine SŽ ?
In, kaj naj posameznik reče? Vzrok smradu je različen od primera do primera....Zakrivijo ga pa zagotovo jezne veverice in razburjeni jutranji ptiči...pardon, največkrat kar človek sam. Samo, ko bi na smrad opzorajali javno tako, kot so na dvigalo v Celju, bi bilo veliko bolj smiselno in učinkoviteje, kot pisanje na forum.
Uporabniški avatar
trackpan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 834
Pridružen: 18.03.2014, 11:06

Re: Smrdeči vagoni

Odgovor Napisal/-a trackpan »

Pozdravljeni ljubitelji "odišavljenih" vagonov :D

Javnost bi prisluhnila, če bi nezavestne potnike reševali iz "odišavljenih" vagonov. Še vprašanje za strokovnjake s področja železniških ved : "Ali je dolžnost sprevodnika, da opozori (pismeno) nadrejene o smradu v vagonih ?" In če, kakšen je odgovor ?

Še nasvet, ki ga bom deležen : "Brigaj se zase in boš vse življenje imel dosti dela [-X . " Nekako me hočete prepričati, da naj poskrbim za svoje zdravje.

LP Igor
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 780
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: Smrdeči vagoni

Odgovor Napisal/-a trocken »

Hja, moderno je v naši Sloveniji govoriti o "dobrih starih časih v Jugi". To kot lajna ponavlja moja generacija,ki jo je še doživela, seveda zelo selektivno. Kot da bi bili vsi dementni, se spominjamo samo "dobrih" stvari.
Ena izmed slabih so bili prav zagotovo exstra smrdeči balkanski vagoni in vlaki, katere sem v tistih časih še kako "degustiral"... Pač, ajzenponarski otrok z brezplačno karto za vožnjo po Jugi... Verjemite, pralni stroj me je tisočkrat preklel, saj takega smrada kot iz tistih vlakov kar ni mogel prežvečiti.
Četudi danes opažam, da vsaj potniški promet krepko zaostaja za državami srednje in vzhodne Evrope ( za Balkan ne vem, nisem prečkal južne meje že vsaj deset let) se noben smrad naših vlakov (sicer ga sam nisem zaznal) nikakor ne more primerjati z vonjavami iz vlakov "tistih dobrih starih časov"...
Odgovori