Nakup vozovnic prek interneta

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
ledeni
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 357
Pridružen: 26.12.2011, 22:19

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a ledeni »

S tem ko nalagaš dobroimetje, postaja kartica vzporedni TRR. Uporaba se širi in s tem se združujejo baze podatkov. Sem želel imeti anonimno Urbano, pa sem se moral od tega posloviti, ko sem se včlanil v knjižnico. Zdaj na eni vstopni točki vidijo, kje in kdaj se vozim, kaj berem... Kako jim uspeva širiti Urbano? Preprosto. Naredijo jo obvezno oz. ostale alternative ukinejo oz. jih naredijo manj konkurenčne. Če plačaš z gotovino te pride dražje, prestopanje je onemogočeno, parkirni avtomomati ne vračajo drobiža... To zadnje je sploh nategunsko. Naredijo problem, da ga potem rešijo z Urbano. Samo upam lahko, da SŽ tega ne prevzamejo.
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

@ICE @Blaž Prosim, mal več razmišljanja in zdrave pameti v naslednje prispevke.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Tonka »

Saj lahko vozovnice za SŽ kupiš prek interneta. Na tickets.oebb.at. So pa nevem zakaj še enkrat dražje.

Lp
Martink
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 20
Pridružen: 20.05.2017, 12:31

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Martink »

Zadnjič sem kupil vozovnico preko OEBB, pa je bila cena ista, za pot LJ - Graz odštel 22 eur (kar je približno toliko kot če bi kupil ICS LJ-MB in pa posebej karto MB-Graz).

Saj res, kako pa kaže z uvedbo spletne prodaje - v vsakem intervjuju, ki ga preberemo na spletu, se hvalijo da delajo na tem :) Ostane pa zmeraj samo pri tem, hvaljenju - podobno kot glede uvedbe brezžičnega interneta..

Lp,
Martin
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Tonka »

Hvalijo se, hvalijo. Nazadnje so se pohvalili včeraj v Dnevniku (mislim da).
Uporabniški avatar
casio
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 192
Pridružen: 05.01.2016, 15:04
Kraj: Murska Sobota

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a casio »

Govorilo se je da bo sistem nakupa vozovnic prek interneta začel delovati novembra 2018 bomo videli če ni ostalo pri obljubah :) .Bomo vsaj olajšali delo kondukterjem.
Martink
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 20
Pridružen: 20.05.2017, 12:31

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Martink »

Včeraj na Twitterju so SŽ potrdile moj sum, da se nov sistem prodaje ne bo začel z 1.11. So pa rekli da bo še vedno v Novembru...
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Včeraj na Twitterju so SŽ potrdile moj sum, da se nov sistem prodaje ne bo začel z 1.11. So pa rekli da bo še vedno v Novembru...
Vprašanje je samo v katerem letu! Izgleda, da nekdo spet odkriva toplo vodo.... namesto, da bi kupil eno od rešitev, ki delujejo v vseh članicah EU z železniškim omrežjem.
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2559
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Ljubitelj napisal/-a:
Včeraj na Twitterju so SŽ potrdile moj sum, da se nov sistem prodaje ne bo začel z 1.11. So pa rekli da bo še vedno v Novembru...
Vprašanje je samo v katerem letu! Izgleda, da nekdo spet odkriva toplo vodo.... namesto, da bi kupil eno od rešitev, ki delujejo v vseh članicah EU z železniškim omrežjem.
Bolj se mi dozdeva, da se v ozadju močno dela na tem, da prodaje prek interneta nikoli ne bi bilo. Tudi kartomat na postaji v LJ so morali odstraniti, ker...
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Bolj se mi dozdeva, da se v ozadju močno dela na tem, da prodaje prek interneta nikoli ne bi bilo. Tudi kartomat na postaji v LJ so morali odstraniti, ker...
kakšno delovno mesto bi pa potem ponudili bivšemu delavskemu direktorju Pavliču.

PS.: Menda so mu ponudili delo blagajnika, saj pogojev za vlakovodjo ne izpolnjuj več. No, sam je raje dal odpoved, vsaka mu čast.
Martink
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 20
Pridružen: 20.05.2017, 12:31

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Martink »

Ljubitelj napisal/-a:
Včeraj na Twitterju so SŽ potrdile moj sum, da se nov sistem prodaje ne bo začel z 1.11. So pa rekli da bo še vedno v Novembru...
Vprašanje je samo v katerem letu! Izgleda, da nekdo spet odkriva toplo vodo.... namesto, da bi kupil eno od rešitev, ki delujejo v vseh članicah EU z železniškim omrežjem.
Sem jih povprašal tudi po letnici in so zagotovili da vsekakor leta 2018 :) me pa zanima kaj se dogaja z novo spletno stranjo, ki jo tudi obljubljajo že od pamtiveka.
suha
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 443
Pridružen: 01.02.2011, 10:16

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a suha »

Pred parimi meseci so za vsak slučaj rekli "do konca leta". Sicer se pa tudi 31.12. hitro približuje. Tako da za vsak primer niso določili "konca katerega leta".... ](*,)

Sicer pa je junija na pomoč prišel Bruselj odrešenik, ki je prisilil našo državo k liberizaciji potniškega prometa da bi lahko vsaj na papirju na notranji trg vstopili tudi tuji ponudniki. Je res da je Slo. železniški trg zaradi svoje zastarelosti in zmonopoliziranosti zelo nezanimiv za tuje konkurente, samo če bodo pa pri SŽ še naprej tako nazadnjaški, da ne moreejo vzpostaviti niti spletne prodaje vozovnic, bo pa hitro kdo videl da se da že z majhnim vložkom prevzet zajetni tržni delež in bo pač vstopilo na trg tuje železniško podjetje. In to kljub temu, da je država, mislim da lansko leto, torej tik pred liberizacijo trga, SŽju, takrat seveda še edinemu zakonitemu ponudniku potniških prevozov na Slo. šinah, podelila koncesijo za potniške prevoze do leta 2031 (torej sofinanciranje vozovnic). Vseeno pa sam menim da bi zajetni tržni delež kakšna tuja firma pridobila že s parimi potniškimi garniturami, ki bi bile na cilju točne in z dobro spletno stranjo. Tako katastrofalna in neučinkovita je organizacija z imenom SŽ. ](*,)
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Liberalizacija potniškega prometa v notranjem prometu bo Sloveniji prinesla nič! Nihče ne bo kupoval namenske garniture za Slovenijo, za tako majhen trg.

Flixtrain pa je...toliko denarja, toliko muzike. Radi bi se šli Fernverkehr na VDE progah za 300 km/h z Bomdz vagoni in bosansko klimo. :roll: Zato so bili zavrnjeni na relaciji München Berlin. Če jim rata preboj v Evropi, me pa naj koklja brcne.
smok1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 81
Pridružen: 21.12.2017, 15:56

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a smok1 »

Re 4/4 napisal/-a:Liberalizacija potniškega prometa v notranjem prometu bo Sloveniji prinesla nič! Nihče ne bo kupoval namenske garniture za Slovenijo, za tako majhen trg.

Flixtrain pa je...toliko denarja, toliko muzike. Radi bi se šli Fernverkehr na VDE progah za 300 km/h z Bomdz vagoni in bosansko klimo. :roll: Zato so bili zavrnjeni na relaciji München Berlin. Če jim rata preboj v Evropi, me pa naj koklja brcne.
Jim bo, ob naslednji krizi, ko bodo ljudje spet gledali samo na ceno. Udobje, nivo storitev pa bo na zadnjem mestu.

Kako misliš, da je Ryanair postal največja letalska družba v Evropi?
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

smok1 napisal/-a:
Re 4/4 napisal/-a:Liberalizacija potniškega prometa v notranjem prometu bo Sloveniji prinesla nič! Nihče ne bo kupoval namenske garniture za Slovenijo, za tako majhen trg.

Flixtrain pa je...toliko denarja, toliko muzike. Radi bi se šli Fernverkehr na VDE progah za 300 km/h z Bomdz vagoni in bosansko klimo. :roll: Zato so bili zavrnjeni na relaciji München Berlin. Če jim rata preboj v Evropi, me pa naj koklja brcne.
Jim bo, ob naslednji krizi, ko bodo ljudje spet gledali samo na ceno. Udobje, nivo storitev pa bo na zadnjem mestu.

Kako misliš, da je Ryanair postal največja letalska družba v Evropi?
Železnico in letalstvo ne moreš primerjati. [-X Flixa s konkurenco pa še manj. V Franciji drugače že obstaja OuiGo low cost TGV. In s tem je SNCF pripravljena na vstop Italo in Frecciarosse na dvorišče TGV-ja. 8) Na Češkem RegioJet hodi v zelje ČD-ju. V Avstriji pa je že družba Westbahn in ugotavljajo da je na West progi vlakov Westa in OeBB-ja preveč. Zato so dobički nižji, ker na tej progi Avstrija ne naročuje FV vlakov, zato ni subvencij. [-X In vse družbe lahko prilagajajo cene glede na konkurenco. Zato nizka cena Flixa ne bo odločilni faktor. Me pa zamina, kje bi v času krize dobil vozni park? Trenutno uporablja vozni park dveh propadlih start up družb. Flixtrain pač ne kupuje voznega parka, ampak vozijo drugi za njega, pod njegovo blagovno znamko
Odgovori