Lom tirnice

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Lom tirnice

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Res je, klic je bil na 112, matr big brother je povsod :lol: sem googlal ce je kje kaksna cifra da bi poklical "direktno", ma nic nasel...
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
trackpan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 834
Pridružen: 18.03.2014, 11:06

Re: Lom tirnice

Odgovor Napisal/-a trackpan »

Pozdravljeni pozitivno misleči :D

Prvo in najpomembnejše je, da je bil problem, danes bi se temu reklo izziv, začasno odpravljen. V primeru, da se strojevodje gmotno nagrajuje, ne vidim nikakršne moralne ovire, da se to zgodi tudi pri @Anzeeju. =D>

LP Igor
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Lom tirnice

Odgovor Napisal/-a mkx »

Anzee napisal/-a: Slika
Se vidi, da gre zima v deželo. Je tirnico kar spodobno skupaj potegnilo. In to čisto zraven starega zvara, izgleda da je prvo varjenje povzročilo dobre notranje napetosti.
LP, Metod
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Lom tirnice

Odgovor Napisal/-a desiro »

Anzee napisal/-a:
desiro napisal/-a: morda bi ti kot lajku tudi lahko kaj izplačali....samo toliko da se ne bo kdo drug napasel na tvojem dobrem opazovanju...
Glede na to, da nisem zaposlen bo verjetno tezka, priznam pa da sem tudi sam na to pomislil ko sem brskal kaj storiti :) Ampak sredi noci in ubistvu v naglici da se cimprej to resi ni casa klicart okoli. Ma, glavno da se je zadevo opazilo in resilo :thumbupr
To se da storiti tudi naknadno, ti predlagam da pokličeš na infrastrukturo in prosiš za kontakte odgovornih...za vsako takšno stvar obstaja neko poročilo...o zaprtju proge, zamudi, intervenciji....dogodek je nekje zabeležen....

Glede izplačila pa ne vem kako je zaposlenim se to izplača pri plači. Ampak mislim da se zunanjemu tudi lahko nekako izplača...vsaj slišal sem že zgodbe da se je za javljanje kakega zavrtega vagona izplačevalo nagrade...zdaj če so pa to samo govorice pa ne bi vedel.
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Lom tirnice

Odgovor Napisal/-a desiro »

trackpan napisal/-a:Pozdravljeni pozitivno misleči :D

Prvo in najpomembnejše je, da je bil problem, danes bi se temu reklo izziv, začasno odpravljen. V primeru, da se strojevodje gmotno nagrajuje, ne vidim nikakršne moralne ovire, da se to zgodi tudi pri @Anzeeju. =D>

LP Igor

No, no ravno gmotno se nas ne nagrajuje, nagradi se vsakega zaposlenega ki prepreči izredni dogodek ali večjo materjalno škodo. In seveda da to stori nekako posredno oz. kako bi razložil. Da opazi nekaj kar načeloma ni ravno njegova najbolj osnovna dejavnost. Npr Preglednik vagonov opazi da ima vagon izrabljene zavornjake...nagrade ne bo dobil ker je njegovo delo pregled zavornjakov, če pa bi to da bi denimo zavornjaki na nekem vagonu bili tako močno izrabljeni da nadaljna vožnja ne bi bila varna in bi to opazil recimo prometnik potem pa bi za samo ukrepanje bil nagrajen....

Podobno kot je nagrajen policist ki skoči v ledeno reko rešit življenje utapljajočega...

Vsaka stvar pa se kot razumem pred izplačilom pretehta, torej ni ravno karakiram (Alo Francka jst sm ponoči prepreču izrednost dej mi + 100 € k plači...)
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: Lom tirnice

Odgovor Napisal/-a holding »

....Skrajšana firma:
SŽ-Infrastruktura,d.o.o.

Sedež družbe:
Kolodvorska 11, 1000 Ljubljana
Tel: (01) 29 14 021
Faks: (01) 29 14 822
e-pošta: vposta.infra@slo-zeleznice.si

...v e-obliki pošlji dopis, opis dogodka, datum in čas dogodka, koga si obvestil ter dokazni material.....(npr. fotke, ki si jih dal tudi na forum,)...
Uporabniški avatar
trackpan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 834
Pridružen: 18.03.2014, 11:06

Re: Lom tirnice

Odgovor Napisal/-a trackpan »

Pozdravljeni pozitivno misleči :D

Naj mi kdo pojasni kakšna bi bila "možna" škoda, če bi SŽ ne bile obveščene o počeni tirnici. Moralna obveznost je, da SŽ poiščejo @Anzeeja, se mu zahvalijo in ga primerno denarno nagradijo. Pika.

LP Igor
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Lom tirnice

Odgovor Napisal/-a desiro »

trackpan napisal/-a:Pozdravljeni pozitivno misleči :D

Naj mi kdo pojasni kakšna bi bila "možna" škoda, če bi SŽ ne bile obveščene o počeni tirnici. Moralna obveznost je, da SŽ poiščejo @Anzeeja, se mu zahvalijo in ga primerno denarno nagradijo. Pika.

LP Igor
V najslabšem scenarju bi na tem mestu iztiril vlak.

Glede moralne obveze boš pa na Sž težko kaj dosegel... že uradne stvari z uradnimi prijavami naletijo na gluha ušesa, da se bo pa nekdo bavil z iskanjem @Anzeeja pa kar pozabi....prav bi pa bilo, se strinjam!

@Anzee ti pa le naredi kot ti je svetoval @holding, bi pa bil vesel opisa kaj se je z dogodkom zgodilo, me prav zanima kako ti bodo odgovorili...nikar se ne ustavi pri enem mailu...
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Lom tirnice

Odgovor Napisal/-a Anzee »

desiro napisal/-a: @Anzee ti pa le naredi kot ti je svetoval @holding
Sem poslal, pa javim ko se kaj premakne ;) Hvala!
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Lom tirnice

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Anzee napisal/-a: Sem poslal, pa javim ko se kaj premakne ;) Hvala!
Vceraj so odrezali cca 15m tira in ustukali (zavarili) novo tirnico. Zgleda ker se je malo otoplilo in manj prometa. Jaz pa sem dobil v soboto zahvalo od SZ-infrastrukture in dve karti za povratno potovanje Lj-Trst 8) Recimo da cisto korektno.
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Lom tirnice

Odgovor Napisal/-a desiro »

Anzee napisal/-a:
Anzee napisal/-a: Sem poslal, pa javim ko se kaj premakne ;) Hvala!
Vceraj so odrezali cca 15m tira in ustukali (zavarili) novo tirnico. Zgleda ker se je malo otoplilo in manj prometa. Jaz pa sem dobil v soboto zahvalo od SZ-infrastrukture in dve karti za povratno potovanje Lj-Trst 8) Recimo da cisto korektno.
No vsaj nekaj so skupaj spackali :)
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: Lom tirnice

Odgovor Napisal/-a holding »

... =D> ...super.... :thumbupr ...
Pele
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 169
Pridružen: 21.09.2011, 11:09
Kraj: Ptuj

Re: Lom tirnice

Odgovor Napisal/-a Pele »

Bravooo! :tree
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Lom tirnice

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Anzee, pozdravljen,

odlično si speljal zadevo. =D> =D>
Glede na to, da tudi strojevodje težko ugotovijo lom tirnice zaradu drugega hrupa v kabini, je pravzaprav lažje sosedu odkriti lom. Seveda če ima diagnostično logiko =D>
Koliko pa si oddaljen od proge ?

Tokrat se je SŽ-infrastruktura izkazala.
Z dvema povratnima kartama, hitro intervencijo po pozivu in s hitro novo zavaritvijo tirnice.

Bravo =D>

pozdrav
Darko
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Lom tirnice

Odgovor Napisal/-a Anzee »

železocestnik napisal/-a: odlično si speljal zadevo. =D> =D>
Hvala, hvala :)
železocestnik napisal/-a: Koliko pa si oddaljen od proge ?
Torej od mesta loma 60m zracne linije.
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Odgovori