Nakup vozovnic prek interneta

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
kitak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 130
Pridružen: 30.08.2017, 11:32
Kraj: celje

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a kitak »

Končno je na voljo tudi aplikacija SŽ za nakup vozovnic preko spleta, lahko si jo naložite :D
Meni je aplikacija usec :D :thumbupl
celan
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 19
Pridružen: 06.10.2013, 19:33

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a celan »

Včeraj in danes sem preko telefona karto kupil tudi sam. Pa morem priznat, da sem bil že pri samem nakupu razočaran. V obeh primerih, tako včeraj kot danes mi je na koncu pri potrditvi zavrnilo možnost nakupa s kartico. Javilo je napako. V drugem poizkusu je nakup uspel. Kot drugo pa seveda realna uporaba na vlaku. V prvem primeru je sprevodnica obupala s skeniranjem kode po nekaj minutah in raje vnesla kodo na roke ... v drugem primeru pa je sprevodnik samo zamahnil z roko in rekel, saj nima smisla in niti ni poizkusil skenirati kode. Mislim, da bi beta verzija bila bolj primeren izraz za to aplikacijo ... oz. ali se kaj ve se to še posodablja ali je to to? A bo kdo za tako šalabajzarstvo odgovarjal??
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4293
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Sicer niso moje izkušnje, ker bi pametni telefon najraje zabrisal čez okno...Ampak nekateri uporabniki pravijo, da QR kodo lepo prebere, če je svetlost zaslona na max.
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

celan napisal/-a:Včeraj in danes sem preko telefona karto kupil tudi sam. Pa morem priznat, da sem bil že pri samem nakupu razočaran. V obeh primerih, tako včeraj kot danes mi je na koncu pri potrditvi zavrnilo možnost nakupa s kartico. Javilo je napako. V drugem poizkusu je nakup uspel. Kot drugo pa seveda realna uporaba na vlaku. V prvem primeru je sprevodnica obupala s skeniranjem kode po nekaj minutah in raje vnesla kodo na roke ... v drugem primeru pa je sprevodnik samo zamahnil z roko in rekel, saj nima smisla in niti ni poizkusil skenirati kode. Mislim, da bi beta verzija bila bolj primeren izraz za to aplikacijo ... oz. ali se kaj ve se to še posodablja ali je to to? A bo kdo za tako šalabajzarstvo odgovarjal??
Zanimivo, meni se pa niti malo šalabajzarsko ne zdi. Doslej mi je vedno brez težav sprejelo kartico in izdalo potrdilo. Nazadnje pa je celo sprevodniku "prijelo" skeniranje vozovnice v prvo. Sicer me to niti dosti ne briga, karto imam, pa naj jo skenira, ročno vnese kodo ali pa nič. Bom pa upošteval nasvet od Re 4/4 :D
celan
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 19
Pridružen: 06.10.2013, 19:33

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a celan »

Re 4/4 napisal/-a:Sicer niso moje izkušnje, ker bi pametni telefon najraje zabrisal čez okno...Ampak nekateri uporabniki pravijo, da QR kodo lepo prebere, če je svetlost zaslona na max.
Dejansko sem dal ravno zaradi raznih objav telefon popolnoma na svetlo. Ampak glede na to, da drugi sprevodnih niti ni želel poskenirati, ker je že v naprej vedel, da ne bo šlo tako zlahka potem tukaj vseeno nekaj ni vredu a ne?
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a desiro »

problem je baje tudi v samem aparatu zdaj ali je kar hardware ali software je treba vprašati koga drugega...ampak kolikor vlakospremno osebje pravi jim službeni mobitel ki je za skeniranje DB in ÖBB voznovnic dela izjemno zanesljivo... poskenira v prvo....vse skupaj mi smrdi po nepotrebnem šparanju...
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
suha
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 443
Pridružen: 01.02.2011, 10:16

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a suha »

Praktično pol Azijskega plačilnega prometa (milijarda in več ljudi) že nekaj let plačuje z aplikacijami (Npr. Kitajski Wechat Pay, podobne Korejske aplikacije, itd,). In ves ta plačilni promet deluje na podlagi izpisa QR kode na zaslonu pametnega mobilnega telefona, ki ga še kako uspešno "poskenira" le kamera drugega pametnega mobilnega telefona, da ne govorim o kakšnih ostalih naprednejših laserskih bralnikih.

Skratka šalabajzerizem in korupcija v Sloveniji delujeta v polnem pogonu. Kitajci bi uspešno aplikacijo uvedli za par tisočakov, "naši" (Golobič & co.) so za drek pokasirali milijone. #-o
suha
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 443
Pridružen: 01.02.2011, 10:16

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a suha »

Evo aplikacija WeChat Pay, ki deluje izključno na podlagi izpisa QR kode na zaslonu pametnega telefona, ki ga za plačilo prebere drug bralnik ima 900 milijonov AKTIVNIH UPORABNIKOV vsak mesec. Plačilni promet preko takega načina plačevanja je ocenjen na 16 BILIJONOV. Našim pa ne dela...

https://www.mobilepaymentstoday.com/new ... ive-users/
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Zadnjic sem tudi jaz sprobal tale mobilni nakup karte. Sam nakup karte je bil brez tezav, kupil z android aplikacijo in placal z mastercardom.

Na vlaku pa potem kar polom. Skener ni uspel ene 5x prebrat kode, ko jo je sprevodnik vpisal rocno je nastal "paper jam" v printerju. Je pojamral da terminal dela za en drek, da ko izgubi signal se pregreva, nima moznosti da vzames ven baterijo in ga resetiras in podobno...
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Martink
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 20
Pridružen: 20.05.2017, 12:31

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Martink »

Jaz imam podobno izkusnjo. App dela bp, skenirat pa niso uspeli niti enkrat. Sprevodniki v vecini niti ne gledajo več kart. Danasnji sprevodnik je rekel da je iz telefona uspel lih enkrat prebrati kodo. Na twitterju pa sz pravijo, "da se težave zavedajo in jo rešujejo". Karkoli že to pomeni :)
Ajznponar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 858
Pridružen: 09.07.2009, 22:24

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Ajznponar »

Ali takrat, ko je treba pokazati črtno/QR kodo za skeniranje, da aplikacija zaslon na max. svetlost?
Svetlost posameznih pikslov na zaslonu se AFAIK uravnava z visokofrekvenčnim utripanjem, ki ga človeško oko ne zazna oz. ga kot nizko pasovni filter "povpreči" v svetlost glede na razmerje časov on in off, skenerji pa to utripanje zaznajo in jih samo moti.
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Ajznponar napisal/-a:Ali takrat, ko je treba pokazati črtno/QR kodo za skeniranje, da aplikacija zaslon na max. svetlost?
Kot sem preveril zdajle, ko grem v "arhiv vozovnic" mi ze dvigne svetlost zaslona, ker pa nimam kupljene nobene karte ne morem preveriti ob prikazu kode. Ampak glede na to, da se je svetlost dvignila ze pri prikazu arhiva (en korak naprej pa bi pokazalo se kodo), potem pomojem tudi potem ostane visoka svetilnost. Je pa tako, da skener jo je sicer takoj prebral, ampak takoj tudi napisal "neveljavna koda".
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
suha
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 443
Pridružen: 01.02.2011, 10:16

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a suha »

Če je tak problem branja črtne kode z zaslona (kar pri sposobnem izvajalcu programa nebi smel bit) zakaj potem niso šli vsaj za zervo na sistem branja vozovnice preko NFC senzorja, ki ga ima danes praktično vsak mobilni telefon? Tako deluje Urbana in pa vozovnica integriranega potniškega prometa (IJPP), katera lahko deluje tudi kot Urbana. IJPP vozovnico pa mora znat prebrat tudi strojna oprema SŽja. #-o

Še povezava do aplikacije za urbano na mobilne tlefonu, ki jo senzor prebere preko NFC senzorja: https://play.google.com/store/apps/deta ... beta&hl=sl
suha
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 443
Pridružen: 01.02.2011, 10:16

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a suha »

Me pa močno zanima kakšno "specialno" strojno opremo uporablja SŽ za branje QR kod. Vsaj pri Flixbusu vem, da vozniki uporabljajo že od vsega začetka, za branje QR vozovnic normalne mobilne telefone (njihovo kamero). Enkrat se mi je pa celo zgodilo, da starejši Flixbusov vozik nekaj ni znal in je potem v telefon ročno vpisal številko vozovnice, katero številko tudi izpiše poleg QR kode. In je tako "odkljkual" vozovnice.... Te opcije SŽ nima? Sramota, kakšnega nesposobnega skorumpiranega izvajalca so to najeli.... #-o #-o #-o
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Nakup vozovnic prek interneta

Odgovor Napisal/-a Anzee »

suha napisal/-a:za branje QR vozovnic normalne mobilne telefone (njihovo kamero)
Verjetno cisto korektna resitev, vendar preko telefona tezje sprintas potrdilo o karti (kar verjetno zelijo pri SZ). Zakaj je sicer to nujno potrebno ne vem, ampak predvidevam da je direktno printanje iz telefonskega aparata rahlo tezja operacija. Vseeno pa zgleda namenski terminal neprimerno bolj profesionalno kot nek telefon. Ce pa so ti terminali na SZ res dobri pa je verjetno druga zgodba...
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Odgovori