Diorama 1960a

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Uporabniški avatar
miranzor
Strojevodja I
Strojevodja I
Kraj: Celje

Re: Diorama 1960a

OdgovorNapisal/-a miranzor » 15.05.2019, 19:16

Vojko,

lepa in prijetna scena! Še kakšen premikač, pa bo scena resnično popolna! :D

Tudi sam večkrat postavljam različne scene in ta mi je resnično všeč! =D> =D> :thumbupl
LP, Miran
Uporabniški avatar
volkun
Strojevodja I
Strojevodja I
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a volkun » 16.05.2019, 17:40

Hoj Miran,
mogoče pa napravim kakšno bolj zanimivo scensko fotografijo, ko bom spet doma, ob maketi. Dobro da si omenil še "živež", ki zagotovo popestri dogajanje ob progi....

lp, Vojko
Uporabniški avatar
volkun
Strojevodja I
Strojevodja I

OdgovorNapisal/-a volkun » 23.06.2019, 15:41

Malce napredka pri gradnji diorame: vodni prepust, močvirnata bara, bolj suha, kot ne, prodnata, ozka struga pod prepustom, dodelava kamnite stene od predora na vzhodni segment in morda še kaj...
Za korito - dno bare sem uporabil kar priročno PVC embalažo neke elektronske napravice, niti se ne spomnim, katere že, kar pa seveda sploh ni pomembno - važno, da služi svojemu namenu! In primerno sem moral oblikovati (razrezati, obrusiti, zlepiti) seveda kamnit vodni prepust z obeh strani železniške proge, za kar sem uporabil NOCH-ov izdelek št. 58296. Najprej linije razreza obeh strani prepusta:
Slika

Na naslednji fotografiji sta obe strani prepusta že razrezani in med njima je prej omenjeno PVC korito:
Slika

Korito na "svojem položaju" med progama:
Slika

Predor se na svoji vzhodni strani nadaljuje s steno, ki ločuje obe glavni progi; tisto v predoru in drugo, ki pelje mimo predora. Za ustrezen videz prehoda sem na vhodno steno predora prilepil še skalo, ki malce "ublaži" prehod med pogozdenim delom nad predorom, s skoraj povsem golim skalnatim delom (skala je skoraj na sredini vhoda v predor:
Slika

Še pogled "iz zraka" na predor in nadaljevalno skalovje...
Slika

Sledilo bo seveda še ustrezno oblikovanje, barvanje, posipanje in ozelenitev.
Uporabniški avatar
volkun
Strojevodja I
Strojevodja I

OdgovorNapisal/-a volkun » 23.06.2019, 20:25

Obdelan vodni prepust na vzhodni strani proge, temeljno obarvan in postaran ter posipan z mahom (stene so pač vlažne) in pripravljen za vgradnjo pod progo...
Slika

Zahodni del prepusta pa je samo navpični del betonske stene, ki pada proti močvirni bari:
Slika
Uporabniški avatar
volkun
Strojevodja I
Strojevodja I

OdgovorNapisal/-a volkun » 25.06.2019, 15:49

... leva in desna stran vodnegaprepusta je pritrjena pod progo (osnovno ploščo), ustrezno postarana, tre vse do bare na zahodni strani, povezana s prepustno kamnito "cevjo" - glej notranjost prepusta:
Slika

Še fotografija z drugega zornega kota, za boljšo orientacijo in lažji pogled na prepust...
Slika

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov