Kaj se dogaja?

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
Odgovori
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Izogibališče je locirano v razširjenem tunelu T2 na med 13,955 km in 14,875 km.
Dvocevni ali enocevni tunel ni tako preprosta odločitev, kakor tudi ne kako ga vrtati. Načelno pa cena kopanja ne narašča linearno s presekom, ki narašča kvadratno s premerom ampka nekoliko hitreje, odvisno od geoloških pogojev. Našel sem zanimivo študijo Annex 13 Case study on tunnels , linka za prmjduš ne znam skopirt, ki primerja različne načine kopanja in različne izvedve (2x1 tirni, 1x 2 tirni) in pokaže se, da je res 2-tirni tunel najcenejši, relativne cene so ocenili na

-100 cena enotirnega tunela brez reševalnega
-160 enotirni z reševalnim tunelom
-220 dva enotirna tunela prečno povezana
-230 dva enotirna s servisnim tunelom in povezvami
-130 dvotirni tunel
-140 dvotirni tunel z varnostno pregrado

Toda glede na geologijo in varnostne zahteve se mnogo tunelov po letu 2002 koplje v enocevni izvedbi, zlasti najdaljši in vsi kopani z metodo TBM, ki pa je primerna samo za nad 1,5 km dolge tunele (enak čas vrtanja kot klasično), cena je pa malenkost višja kot za klasičen izkop. najdaljši tuneli na 2tdk so ravno na meji, ko bi se lahko smotrno uporabljal izkop TBM, toda vprašanje je geologija. Kras je izrazito neprimeren in izgleda da so strokovnjaki tej metodi v Sloveniji po slabih izkušnjak kpanja dovodov za HE na Soči nenaklonjeni.

Skratka, ni d abi kar tako opletali s tem, kaj je najboljše!
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Ljubitelj nisi me razumel....
Slisal sem, da naj bi izogibalisce crni kal crtali iz projekta, saj naj bi s tem prihranili 20 mio eur, pa da zaradi dvotirnosti ni potrebno... Kateri "strokovnjak" je to ugotovil pa mi ni jasno.
Ker verjetno nove dvotirne proge se ne bo tako kmalu (vpradanje kdaj bo sploh zacel obratovat 2 tir) bo potrebno kapitalno obnoviti tudi obstojeco progo, ki bo zaradi tega dalj casa zaprta, zato se bo promet po 2 tiru odvijal v obe smeri. In zmogljivost 2 tira brez izogibalisca bo za 1/3 manjsa kot pa je danes zmoglj obstojece proge.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Ljubitelj nisi me razumel....
Slisal sem, da naj bi izogibalisce crni kal crtali iz projekta, saj naj bi s tem prihranili 20 mio eur, pa da zaradi dvotirnosti ni potrebno... Kateri "strokovnjak" je to ugotovil pa mi ni jasno.
Ker verjetno nove dvotirne proge se ne bo tako kmalu (vpradanje kdaj bo sploh zacel obratovat 2 tir) bo potrebno kapitalno obnoviti tudi obstojeco progo, ki bo zaradi tega dalj casa zaprta, zato se bo promet po 2 tiru odvijal v obe smeri. In zmogljivost 2 tira brez izogibalisca bo za 1/3 manjsa kot pa je danes zmoglj obstojece proge.
Če se misli graditi dvotirna proga res ni potrebe po izogibališču, na 27 km je pa vsekakor potrebna trapezna kretnična povezava, pa naj bo še ena več pa bo izogibališče na enotirni progi. vsekakor pa za izogibališče verjetno ni potrebe po povečanem medtirnem prostoru, in to v tunelu.... Sicer je pa pri nas vse mogoče.
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Urban91
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 365
Pridružen: 09.10.2012, 18:32

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Urban91 »

Zaradi tehničnih težav je moten promet na progi Borovnica-Ljubljana-Borovnica. Predvidene so okoli 30 minutne zamude.
Potnikom se opravičujemo in prosimo za razumevanje.
kmzzp
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 19
Pridružen: 03.11.2013, 22:41

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a kmzzp »

Morda kdo ve, zakaj so danes zamude vlakov 150, 210, 2273? Zamude so med 40 in 60 minut.
Uporabniški avatar
Žiga
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 225
Pridružen: 16.09.2009, 21:36

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Žiga »

kmzzp napisal/-a:Morda kdo ve, zakaj so danes zamude vlakov 150, 210, 2273? Zamude so med 40 in 60 minut.
210 je imel povoženje v Zalogu.
Mičo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 349
Pridružen: 11.07.2011, 19:00

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Mičo »

Mogoče kdo ve, zakaj je zaprt en tir med Litijo in Kresnicami?
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a 038 »

Menjava pragov na mostu čez Savo.
kitak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 130
Pridružen: 30.08.2017, 11:32
Kraj: celje

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a kitak »

038 napisal/-a:Menjava pragov na mostu čez Savo.
V slabem stanju so bli ja levi tir 50km/h počasna vožnja.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Pa je šlo zopet po tleh, tokrat Rimske Toplice https://siol.net/novice/slovenija/pri-r ... lak-504232
Tine
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Ampak direktor je pa hiter v odgovorih glede krivde...
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a cokla »

Ljubitelj napisal/-a:Ampak direktor je pa hiter v odgovorih glede krivde...
Saj ni podal fiksne trditve....le sum. V čem je problem?
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
casio
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 192
Pridružen: 05.01.2016, 15:04
Kraj: Murska Sobota

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a casio »

Upam da bomo v kratkem izvedli kaj se je dogajalo z vozički od teh dveh vagonov, MV 1246/1247 ima tudi stare vagone ki vozijo iz Budimpešte za Koper.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Upam da bomo v kratkem izvedli kaj se je dogajalo z vozički od teh dveh vagonov, MV 1246/1247 ima tudi stare vagone ki vozijo iz Budimpešte za Koper.
Sem se junija peljal s 1246 in tudi 247, pa se mi zdi, da so vagoni precej boljši od slovenskih..., na 246/247 se pa itak vsi pametni peljejo na madžarskem klimatiziranem!
Odgovori