Kaj se dogaja?

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
Odgovori
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Ljubitelj napisal/-a:
Upam da bomo v kratkem izvedli kaj se je dogajalo z vozički od teh dveh vagonov, MV 1246/1247 ima tudi stare vagone ki vozijo iz Budimpešte za Koper.
Sem se junija peljal s 1246 in tudi 247, pa se mi zdi, da so vagoni precej boljši od slovenskih..., na 246/247 se pa itak vsi pametni peljejo na madžarskem klimatiziranem!
Razen če je zraven tudi slovenski klimatiziran, v tem primeru je bila celo Mimara! Potem imaš pa itak vožnjo v 1. razredu za ceno 2.
Kar se pa tistih (sedežnih) na 1246/7 tiče, mogoče so bolje vzdrževani in ohranjeni od naših Bl-jev, tehnično boljši pa nikakor!
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Razen če je zraven tudi slovenski klimatiziran, v tem primeru je bila celo Mimara! Potem imaš pa itak vožnjo v 1. razredu za ceno 2.
Kar se pa tistih (sedežnih) na 1246/7 tiče, mogoče so bolje vzdrževani in ohranjeni od naših Bl-jev, tehnično boljši pa nikakor!
Skoraj vsako leto se kdaj peljem s tem vlakom 246/247, pa še vedno sem šel v madžarski vagon, slovenskega klimatiziranega nisem še nikoli videl na tem vlaku.... Sorry takjo pač je, odkar se vozim z vlaki grem vedno v boljšega/tujega, če je le možnost. Sicer pa vlak za Budimpešto ne rabi nekih posebnih vagonov, nikjer ni prav hiter, na Madžarskem še kar 140 km/h proti Balatonu, v Sloveniji pa itak noben vlak z lokomotivo ne sme voziti hitreje kot 120 km/h.
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1947
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Zakaj pa to?
preglednik
Uporabniški avatar
casio
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 192
Pridružen: 05.01.2016, 15:04
Kraj: Murska Sobota

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a casio »

Ljubitelj napisal/-a: Skoraj vsako leto se kdaj peljem s tem vlakom 246/247, pa še vedno sem šel v madžarski vagon, slovenskega klimatiziranega nisem še nikoli videl na tem vlaku.... Sorry takjo pač je, odkar se vozim z vlaki grem vedno v boljšega/tujega, če je le možnost. Sicer pa vlak za Budimpešto ne rabi nekih posebnih vagonov, nikjer ni prav hiter, na Madžarskem še kar 140 km/h proti Balatonu, v Sloveniji pa itak noben vlak z lokomotivo ne sme voziti hitreje kot 120 km/h.
Ja res že dostikrat sem se že peljal z 246/247 Citadela, klima deluje v Madžarskih vagonih kot je treba v naših vagonih pa ni klime zato opažam da so dostikrat prazni, me pa res zanima kako je z našimi vagoni na Madžarskih progah pri velikih hitrostih.
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a igor72 »

LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Pa ne že spet. Pred ne tako dolgim časom nazaj smo se spraševali kaj se dogaja v Avstriji, saj so bili tam ID-ji kar pogosti. Očitno se je to sedaj preselilo južneje.

A je območje teh dveh iztirjen še neobnovljeni del ali pa morda že obnovljeni. Hvala za pojasnilo.
Tine
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a cokla »

Tin€ napisal/-a:Pa ne že spet. Pred ne tako dolgim časom nazaj smo se spraševali kaj se dogaja v Avstriji, saj so bili tam ID-ji kar pogosti. Očitno se je to sedaj preselilo južneje.

A je območje teh dveh iztirjen še neobnovljeni del ali pa morda že obnovljeni. Hvala za pojasnilo.

Neobnovljeni, "A" del postaje...
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Aleš, hvala za odgovor. Sem pogledal na nacionalki, kjer je Kranjc povedal, da sta se oba ID-ja zgodila na kretnici pri prehodu iz levega tira na na desni, se pravi vožnja v odklon. Sprememba vožnje v smeri Laškega je možna le na A strani postaje in od tu dalje po nepravem (trenutno edinem) tiru do Laškega. Kot je navedel, ne vedo zakaj prihaja do takih situacij, sploh pa po prejšnjem iztirjenju saj naj bi bilo vse urejeno nazaj tako kot mora biti. Je pa povedal, da se bo od sedaj naprej prepovedala vožnja v odklon na tej kretnici, če prav razumem bpo sedaj "enoriten" odsek podaljšan vse do Zidanega mosta. No hvala bogu naj bi se zaprti odsek med Rimskimi Toplicami in Laškim odprl 26-tega tega meseca.
Tine
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a 038 »

Torej če je prepovedana vožnja v odklon potem tudi tir 3 ne bo v uporabi in posledično ni perona?
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Na MMC-ju nacionalke je tekstovni in slikovni prispevek https://www.rtvslo.si/slovenija/v-rimsk ... lak/496992
Tine
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Važno, da je pri prvem iztirjenju Mes dejal DA NI KRIVDE na infrastrukturi.....
Peter 5
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 609
Pridružen: 20.01.2013, 13:40
Kraj: Maribor

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Peter 5 »

Zdravo!
Ali morda kdo ve, kam sta bila dostavljena na popravilo in pregled iztirjena madžarska vagona od prejšnje nesreče? Morda v delavnice na Ptuj? Zanimivo bi bilo izvedeti, ali sta bila (ali vsaj prvi od njiju) resnični vzrok za tisti ID.

Lep pozdrav - Peter
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a 038 »

Če sem prav videl sta bila dva dni nazaj madžarska vagona v CD Ptuj.
Tudi za Kranj bi bilo zanimivo vedeti vzrok iztirjenja!
Peter 5
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 609
Pridružen: 20.01.2013, 13:40
Kraj: Maribor

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Peter 5 »

@038 !
Hvala za odgovor!
LP - Peter
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Jaz se močno bojim, da bosta zadnja dva dogodka v RT povzročila določene ukrepe glede nekompetentnosti vzdrževnja.... In seveda glede nekompetentnih izjav o vzrokih prve nesreče. V 7 tednih imeti 3 iztirjenja na kretnicah (dve v enem tednu na isti kretnici v enakem položaju, vsaj ena je dokazano bila zaradi defekta na kretnici) je malce prehuda stvar, da ne bi pustila določenih posledic. Bo moral lastnik infarstrukture spremeniti mtodologijo vzdrževnja in pregledovnja in seveda bo moral poiskati kompetentne ljudi za upravljane z infrastrukturo.
Odgovori