LOKOMOTIVE TITOVEGA MODREGA VLAKA

Vse o zanimivi zgodovini železne ceste skozi čas.
prometnik 54
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 41
Pridružen: 10.01.2016, 10:13

Re: LOKOMOTIVE TITOVEGA MODREGA VLAKA

Odgovor Napisal/-a prometnik 54 »

Pozdravljen Miloš
Seveda,da se spomnim tvojega očeta(Jocif Miloš),kajti prav on mi je bil mentor ob praktičnem delu izpita za prometnika.
Ne vem točnega datuma,vem pa,da je bilo to proti koncu decembra leta 1974,ko so iz Kranja peljale te tri kompozicije.
Kompozicije so bile postavljene na prvem tiru in ko se je kolona avtomobilov s Titom pripeljala iz Brda,sta iz avta poskakala dva njegova psička in zbežala naravnost v vagon.
Potem pa so vsi trije vlaki odpeljali v razmaku 10 minut.
To je zame bila velika čast in vem,da smo tako jaz,tvoj oče in šef postaje g.Verdnik imeli bele rokavice.
prometnik 54
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 41
Pridružen: 10.01.2016, 10:13

Re: LOKOMOTIVE TITOVEGA MODREGA VLAKA

Odgovor Napisal/-a prometnik 54 »

Pozdravljen Miloš
Seveda,da se spomnim tvojega očeta(Jocif Miloš),kajti prav on mi je bil mentor ob praktičnem delu izpita za prometnika.
Ne vem točnega datuma,vem pa,da je bilo to proti koncu decembra leta 1974,ko so iz Kranja peljale te tri kompozicije.
Kompozicije so bile postavljene na prvem tiru in ko se je kolona avtomobilov s Titom pripeljala iz Brda,sta iz avta poskakala dva njegova psička in zbežala naravnost v vagon.
Potem pa so vsi trije vlaki odpeljali v razmaku 10 minut.
To je zame bila velika čast in vem,da smo tako jaz,tvoj oče in šef postaje g.Verdnik imeli bele rokavice.
miloš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 388
Pridružen: 26.11.2008, 10:12

Re: LOKOMOTIVE TITOVEGA MODREGA VLAKA

Odgovor Napisal/-a miloš »

Ja,bele rokavice so bile za take priložnosti,drugače so se uporabljale sive.Verdnik Aco je bil prej prometnik,po šolanju v Beogradu je postal šef postaje.Pa še en popravek,če dovoliš,s prvega tira je odpeljal prvi vlak z avtomobili (zaradi rampe za nakladanje),vlak s Titom pa iz tretjega malo za njim.Prav tako je bilo ob prihodu.Stalo je pa vse skupaj potem na 6. tiru,kolikor časa so bili pač na Brdu.
LP Miloš
prometnik 54
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 41
Pridružen: 10.01.2016, 10:13

Re: LOKOMOTIVE TITOVEGA MODREGA VLAKA

Odgovor Napisal/-a prometnik 54 »

Miloš verjemi mi,ta odprava je potekala tako kot sem zapisa,saj se spominjam,da smo morali za izvoz Titovega vlaka iz prvega tira "postaviti klicni signal",kajti prvi tir ni imel svojega izvoznega signala.Mogoče je ob drugih prilikah bilo drugače,kajti jaz sem bil v Kranju kot prometnik do avgusta 1975,potem pa sem šel na služenje vojaškega roka.tako,da srečanja z Titovim vlakom(SV vlak)kot smo mu pravili v Kranju nisem imel(pozneje samo v Ljubljani,ko je vozil v in iz Pule.
Fajn bi bilo kakšno reči o teh dogodkih osebno,vendar me pot v Kranj zanese zelo redko.Mogoče pa kdaj.
Lep pozdrav s Prlekije.
miloš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 388
Pridružen: 26.11.2008, 10:12

Re: LOKOMOTIVE TITOVEGA MODREGA VLAKA

Odgovor Napisal/-a miloš »

Hvala za vse informacije,kot sem rekel,vse v zvezi modrega vlaka me zelo zanima,žal se največ izve po ustnem izročilu,je pa vse manj ljudi,ki se tega spominjajo.Če boš kdaj v Kranju,dobrodošel,živimo še vedno nad štacjonom.
LP Miloš
Odgovori