Tinetova stran

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Kanarček715
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 107
Pridružen: 27.01.2014, 19:34

Re: Tinetova stran

Odgovor Napisal/-a Kanarček715 »

Tin€ napisal/-a: Ponovna postavitev? Kaj pa jaz vem, kot sem že omenil je velika praznina vmes in ne predstavljam si kako to zapolniti. V kolikor bi želel to pomanjkljivost omiliti, bi bilo potrebnih veliko ur pri sami predelavi strani. Kako pa naprej držati pri življenju stran s svežim materialom je pa spet drugo vprašanje.
Predvsem mi je bila spletna stran všeč zaradi čudovitih fotografij in tehničnih podatkih o posamezni seriji. Sicer pa ni nujno, da so slike "sveže". Tudi starejše so zanimive (morda še bolj). Tudi na spletni strani http://www.vlaki.com/ so večinoma stare slike pa ravno zato mi je ta stran posebej všeč, da lahko obujam spomine.
urban120
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 418
Pridružen: 10.05.2015, 19:05

Re: Tinetova stran

Odgovor Napisal/-a urban120 »

Manjka gradiva mislim, da ne bi bila problem. Tvoja stran je predstavljala odličen vir starih lokomotiv in garnitur. Tehnične specifikacije pa so bile, vsaj zame kot laika, zlata vredne. Včasih še vedno iščem podatke in slike iz tvoje strani v internetnem arhivu. (in upam da je dotična stran arhivirana)

Če si pripravljen ponovno postaviti stran, je na mojem strežniku je dovolj prostora. Par GB ne bo predstavljalo problema. Prenos pa tudi ne, saj je na 40mbps (upload) hišni liniji. Pri domeni pa ti lahko pomagam s poddomeno miniaturna-zeleznica.public.si. Oz. Če bi bil skrbnik vlaki.info pripravljen odstopiti poddomeno bi bilo še bolje.

Kraja slik, je na žalost, velik problem na internetu in je potrebno veliko časa za lovljenje nepridipravov. Ampak stroški gostovanja pa mislim, da ne bi smeli biti razlog za ugasnitev toko vsebinsko polne spletne strani, kot je tvoja.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Tinetova stran

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Preveril sem kakšno je stanje z mojo bivšo domeno in je na žalost zasedena. Spreminjanje povezav (v sklopu moje bivše spletne strani katero imam shranjeno), pa je misija nemogoče. Spletna stran pod drugo domeno bi bila brez teh sprememb nedelujoča.
Tine
urban120
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 418
Pridružen: 10.05.2015, 19:05

Re: Tinetova stran

Odgovor Napisal/-a urban120 »

Morda bi bilo možno spremeniti vse reference na domeno s preprostim replace filtrom.
defy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 89
Pridružen: 25.04.2010, 16:39

Re: Tinetova stran

Odgovor Napisal/-a defy »

Nimaš relativnih linkov?
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Tinetova stran

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Večino povezav je relativnih, se pa najde tudi kakšna absolutna. Nenazadnje je imela spletna stran tri poddomene, to pa zato da so bili posamezni sklopi/teme deljeni, pa še google je hitreje našel iskane teme.
Tine
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Tinetova stran

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Da se samo ne izgovarjam zakaj to in ono, tokrat sledi konkreten predlog. Trenutno sem na 50% da se spletna stran reaktivira. V kolikor ste mi pripravljeni pomagati s foto materialom, tu mislim predvsem na zadnje tri pridobitve (dva Stadlerja in 646), se bodo procenti bistveno zvišali. Za Stadlerja imam tehnične podatke, za 646 pa ne. Tu bi prosil za pomoč oz. vsaj za kakšen namig na koga se obrniti.
Tine
Uporabniški avatar
andrazspan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 621
Pridružen: 07.05.2012, 17:09
Kraj: Rimske Toplice
Kontakt:

Re: Tinetova stran

Odgovor Napisal/-a andrazspan »

Tin€ napisal/-a:Da se samo ne izgovarjam zakaj to in ono, tokrat sledi konkreten predlog. Trenutno sem na 50% da se spletna stran reaktivira. V kolikor ste mi pripravljeni pomagati s foto materialom, tu mislim predvsem na zadnje tri pridobitve (dva Stadlerja in 646), se bodo procenti bistveno zvišali. Za Stadlerja imam tehnične podatke, za 646 pa ne. Tu bi prosil za pomoč oz. vsaj za kakšen namig na koga se obrniti.
Jaz bi z veseljem pomagal, vendar nimma fotografij omenjenih železniških vozil. Prispevam lahko kakšno drugo fotografijo, če pride kaj prav.
Lahko pa tole prošnjo posredujem v facebook skupino Železniški navdušenci in bo zagotovo kdo pomagal in prispeval fotografije. Več se pa lahko dogovoriva preko zasebnih sporočil.
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 809
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Tinetova stran

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Jaz ti lahko brez problema za objavo odstopim moje fotke stadlerjev...
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Tinetova stran

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Hvala obema za ponujeno. Sedaj delam naprej na zakupu spletnega prostora in nove domene. Shranjena spletna stran je sedaj velika 15GB in ne želim nikogar obremenjevati s toliko prostora.
Tine
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 809
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Tinetova stran

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Tin€ napisal/-a:Shranjena spletna stran je sedaj velika 15GB in ne želim nikogar obremenjevati s toliko prostora.
Koliko pa imas slik? Predvidevam da najvec prostora zasedejo prav slike. Morda bi moral uporabljati visjo kompresijo fotk ali pa nizati locljivost...
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
MatejP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 308
Pridružen: 10.06.2018, 22:37
Kraj: na Goriškem

Re: Tinetova stran

Odgovor Napisal/-a MatejP »

Tin€ napisal/-a:Da se samo ne izgovarjam zakaj to in ono, tokrat sledi konkreten predlog. Trenutno sem na 50% da se spletna stran reaktivira. V kolikor ste mi pripravljeni pomagati s foto materialom, tu mislim predvsem na zadnje tri pridobitve (dva Stadlerja in 646), se bodo procenti bistveno zvišali. Za Stadlerja imam tehnične podatke, za 646 pa ne. Tu bi prosil za pomoč oz. vsaj za kakšen namig na koga se obrniti.
Tudi jaz sem pripravljen pomagati s fotografijami novih pridobitev. Kar se tiče manjkajočih tehnični podatkov za 646, se jih nekaj dobi v tej temi; viewtopic.php?f=2&t=9004,
ostale pa na uradni strani CZ LOKO; https://www.czloko.com/products/lokomot ... 1000-2.htm, https://www.czloko.cz/pool/czloko/upload/ES1000_EN.pdf

:thumbupl
Pa lep pozdrav
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Tinetova stran

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Matej, hvala. Glede tehničnih podatkov že imam verodostojen kontakt. Za slike se pa seveda priporočam.

Anže, se opravičujem tebi in vsem ostalim. Prehitro sem napisal velikost 15GB, žal sem kliknil na mapo moje spletne strani in preveril lastnosti, ne da bi pogledal katere mape so naprej. V tej mapi se nahaja tudi Backup, se pravi da ima moja spletna stran slabih 8GB. Tu so tudi datoteke za MSTS in Trainz, pa še kaj bi se našlo. Je pa ogromno fotografij.

Vsem se zahvaljujem za tak odziv in pripravljenost pomoči z gradivom, tudi tistim preko ZS-ja. Registracija domene in prostora je v teku (je že plačana) in mislim da bo jutri že aktivna, potem pa bom potreboval približno dva tedna da bo popolnoma operativna.
Tine
urban120
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 418
Pridružen: 10.05.2015, 19:05

Re: Tinetova stran

Odgovor Napisal/-a urban120 »

Me veseli, da pobuda resonira tudi z ostalimi. Hvala Tine, ker si pripravljen obuditi spletno stran in hvala Anzee, MatejP in AndrazSpan za slike(za Tineta) in spodbudo.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Tinetova stran

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Začelo se je odvijati, http://miniaturna-zeleznica.eu/
Tine
Odgovori