Železniški muzej - kaj se dogaja?

Take in drugačne nepomembnosti, ki pa jih radi delili z širnim svetom, pa stvari, ki jih premaknemo.
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Železniški muzej - kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

Pozdravljeni,
danes sem z očetom obiskal železniški muzej, da bi videl, če je kaj novega in pripravil fotopis za na ta forum. Ko sem prišel tja, sem bil šokiran. Muzej je bil namreč zaprt, čeprav bi po pravilih že lahko delal, prav tako tam ni bilo nikogar od uslužbencev muzeja (ponavadi so tam). Ko sem prišel tja, je bil tam še nek gospod (morda je kdo s foruma), ki me je vprašal, če je muzej zaprt. Potem je vzel telefon in poklical Bogića, če on slučajno ve, kaj se dogaja. pogovora naprej nisem slišal.

Ali imajo namen ukiniti muzej? Zanemarjenost le tega kaže na ravno to... :roll: :m1
Ali kdo ve kaj več :?:
LP :rtfm

P.S.: Fotopisa nisem pripravil, ker bi bilo malo brez veze, da bi na forum objavljal slike propadlih lokomotiv :cry: :oops:.
Zadnjič spremenil parni_vlak, dne 28.01.2021, 18:40, skupaj popravljeno 2 krat.
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Železniški muzej - kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Jaz res srčno upam, da ga ne bojo ukinili, lahko je to zaradi korone, ampak vseeno čudno. Če bi se pa bognedaj slučajno zgodilo tisto najhujše, potem pa upam, da bi kakšen ljubitelj železnic odkupil to ozemlje, kjer stoji muzej in ga uspešno vodil. Pa saj @parni-vlak, kot si zapisal, da je muzej zaprt. Če je zaprt, potem sigurno ni nobenega zaposlenega tam (tudi recimo, če je kakšna trgovina ob praznikih zaprta, ne moreš pričakovati tam trgovcev...)

Jaz se tolažim tako, da si govorim, da je pač v muzeju tako kot trenutno je zaradi korone in da naslednje leto, ko ne bo več korone, mislim, da bo v muzeju spet tako kot nekoč! [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<
Uporabniški avatar
casio
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 192
Pridružen: 05.01.2016, 15:04
Kraj: Murska Sobota

Re: Železniški muzej - kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a casio »

Danes v teh časih nažalost vsi trpimo glede te korone, pač taki ukrepi so in to moramo razumeti. Ko se bodo stvari normalizirale se bo vse vrnilo v stare tirnice, vsaj upam.
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Železniški muzej - kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

vidkrt napisal/-a: 28.01.2021, 14:27 Pa saj @parni-vlak, kot si zapisal, da je muzej zaprt. Če je zaprt, potem sigurno ni nobenega zaposlenega tam (tudi recimo, če je kakšna trgovina ob praznikih zaprta, ne moreš pričakovati tam trgovcev...)
To ni čisto res. Ko sem bil tam sredi novembra, je bil muzej prav tako zaprt, pa je bilo tam polno delavcev, ki so urejevali okolico muzeja, popravljali lokomotivi 25-026 in 06-018 itd. Zato je čudno, da jih zdaj ni.

P.S.: Nad muzej se že nekaj let zgrinja megla :cry:. Že več časa se bojim, da bo konec muzeja, kot ga poznamo (vrtna železnica, maketa, ozkotirna lokomotiva...), pa me je ravno novembra obnova lokomotive 153-006 prepričala v nasprotno. Zdaj pa spet razmišljam, da bo trud g. Kumarja, g. Brateta in g. Švajgarja zaman... :pope
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
Nejac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1283
Pridružen: 29.03.2009, 17:46

Re: Železniški muzej - kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Nejac »

Mi vsi na forumu polagamo upe v videka krtka in njegovega atija, kot velika ljubitelja, da bota odkupila ta muzej in vse lokomotive in garniture, ki jih bo SŽ počasi izločal iz prometa, ter upamo, da bota uspešno vodila muzej :^o
defy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 89
Pridružen: 25.04.2010, 16:39

Re: Železniški muzej - kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a defy »

Se strinjam, mislim, da je Vid edino upanje za svetlo prihodnost muzeja.
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Železniški muzej - kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

[-X [-X [-X edino upanje muzeja sem jaz :mrgreen: :^o. Samo se mi zdi da ne sodelujem kaj prida... Edino, kar sem naredil, je bila kopija tablice lokomotive 06-016, pa še to sem naredil včeraj #-o in je še vedno pri meni doma, ni še v muzeju.
Da me ne bi kdo resno jemal :roll:. Ampak tisto s tablico pa je res.
Zadnjič spremenil parni_vlak, dne 29.01.2021, 9:08, skupaj popravljeno 1 krat.
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Železniški muzej - kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Lahko bi ga pa skupaj imela, @parni_vlak. :mrgreen: Kaj praviš pa na to?
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Železniški muzej - kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

vidkrt napisal/-a: 29.01.2021, 8:56 Lahko bi ga pa skupaj imela, @parni_vlak. :mrgreen: Kaj praviš pa na to?
Ja, seveda, hehe :lol:

Upam, da moderator ne bo palice uporabil, ker piševa take neumnosti :oops: ...
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
urban120
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 418
Pridružen: 10.05.2015, 19:05

Re: Železniški muzej - kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a urban120 »

Prosim moderatorja, da izbriše zadnjih nekaj postov. Podjebavanje Vidkrta presega še vse meje.
Nekateri bi si zaslužili tudi opozorilo.
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Železniški muzej - kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a desiro »

urban120 napisal/-a: 31.01.2021, 2:41 Prosim moderatorja, da izbriše zadnjih nekaj postov. Podjebavanje Vidkrta presega še vse meje.
Nekateri bi si zaslužili tudi opozorilo.
A vidkrt lahko pa serje po vseh temah in si ne zasluži ničesar? #-o :roll:
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Železniški muzej - kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

desiro napisal/-a: 31.01.2021, 12:19
urban120 napisal/-a: 31.01.2021, 2:41 Prosim moderatorja, da izbriše zadnjih nekaj postov. Podjebavanje Vidkrta presega še vse meje.
Nekateri bi si zaslužili tudi opozorilo.
A vidkrt lahko pa serje po vseh temah in si ne zasluži ničesar? #-o :roll:
Nejc, s to tvojo izjavo se popolnoma strinjam. Kako močno pogrešam Dolfeta, pa verjetno nisem edini.
Tine
urban120
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 418
Pridružen: 10.05.2015, 19:05

Re: Železniški muzej - kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a urban120 »

A se strinjam. Na tem forumu manjka moderacija.
Ampak obstaja razlika med opozorilom, da je komentar nevmesen in poniževanjem avtorja komentarja.
Konec koncev je Vidkrt prispeval že nekaj slik na ta forum. Prvotno ekscesivno komentiranje se je umirilo. Tokratni komentar, pa niti ni bil preveč nevmesen. Velikokrat se govori, da bodo te ali oni prostovoljci, ohranili neko lokokotivo. Vidkrtov edini greh je, da o tem sanja na prvorazrednih mestnih parcelah. Železniški muzej pa je v očeh land developerjev in mestnega glavarstva, itak le kup starega železja. (tudi, če za nas NI)
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Železniški muzej - kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Začetni post me je pogrel, naslednji pa še dodatno. Temo prestavljam v smetišče, prvi je dobil opozorilo, drugi je šel na hladno za 1 mesec. Preveč je bilo razjarjenih obvestil na to temo. Tema pa prestavljana v smetišče in zaklenjena.
Goran
Zaklenjeno