Mehanotehnika

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Rad bi vam predstavil moj dolgoletni projekt in sicer, da naredim maketo iz vlakcev in to Mehanotehnika, oz sedaj Mehano. Vse, kar bom uporabil je staro minimalno 20 let. Zakaj Mehanotehnika? Preprosto že od otroštva sem nor na njihove vlakce, ker so tako preprosti in hkrati lepi, imajo poseben design, ki je meni všeč. so OLD SKUL :) hehe

Sedaj sem v nabiranju vsega, kar spada pod mehano vlakce. Za 1x nimam skoraj nič... 10 lokomotiv, približno 40 vagonov, 30 + metrov proge, pa še 7 kompletnih krogov obeh krivin, 25 električnih kretnic, en peron od Fallerja, tovorno postajo od Jouefa, nekaj tistih starih prehodov od mehana,(še zdej delajo iste hehe), mehanotehnika most ;) nekaj dreves, trave, peska...
Sedaj probam popravit vse lokomotive, ker so ležale zadnjih 20 let v kleteh in je treba vse popravit, da ne bodo potem lokomotiv kašljale. Zato rabim čim več vsega, da bom sestavil skupaj iz treh polomljenih lokomotiv eno dobro. Če komu kaj od teh starih stvari še leži kje v kleti omari, bi ga lepo prosil če bi mi lahko pomagal za kako donacijo;) Vzamem pa vse kar je poveznao z mehanotehniko.

I'll be back ;)
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Odgovor Napisal/-a 1107 »

A mogoče kdo ve kakšni so to vagončki Tempo? Do sedaj sem zasledil samo ene par vagonov, ki so se prodajali kot mehanotehnika, spodaj je pa pisalo tempo...
Uporabniški avatar
NClight
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 42
Pridružen: 09.06.2006, 10:54
Kraj: Zagreb, RH

Odgovor Napisal/-a NClight »

Tempo = Mehanotehika za izvoz v SDA in Evropo. Modeli so delani v sodelovanju z Roco-m in Lima / Rivarrossi-em.
Modelne železnice: http://www.malezeljeznice.net
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Hvala za odgovor.

Nekaj slik dosedanjega dela in voznega parka. Dobil sem dve lokomotivi, ki sta bili preprosto grdi. Nekdo jih je pobarval z čopičem, polomil ograjce, nekaj za silo popravljal in ...
Parno lokomotivo sem prebarval, dodal nekaj žičk ki so manjkale, dodal utež ki je ni bilo in vse skupaj spravil v nekako na prvi pogled zgledno lokomotivo. Napisati moram še oznake in bo gotova. Modro Conrail sem danes ponovno prebarval, spredaj sem naredil ograjce(sprednja in zadnja prideta naknadno) in sedaj se suši, da jo bom lahko jutri detajliral in ponovno sestavil. Za 1x sem vse lokomotive sprobal na tračnicah in sedaj so vse v dobrem voznem stanju.

danes prebarvana
Slika

Nekaj slikic voznega parka
Slika

prebarvana in popravljena parna lokomotiva
Slika

čaka barvanje danes popoldne
Slika

In še mnogo stvari v škatlah, ja vse to so vlakci :)
Slika
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Kot pri meni doma, tudi jaz imam vse na omari spravljeno v originalnih škatlah oz. embalažah.
Tale modra dizelka je najbrž GM EMD SD 40. Imaš za napise na lokomotivi kakšne šablone?
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Najprej sem celotno lokomotivo čisto raztavil, pobrusil kjer je bila barvana z čopičem, z skalpelom porezal gmote lepila, ki so bile brez vsakega občutka, namena nanešene na lokomotivo, z jekleno žičko za silo popravil ograjice, zamaskiral napise z lepilnim trakom(ja rezal sem po obliki z nožkom in roko:) ) in jo pobarval z Airbrushom. Danes jo bom detajlno pobraval in sestavil. Sprednje ograjce, pa upam da bo dobila v prihodnosti hehe :)
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

1107 napisal/-a:...pobrusil kjer je bila barvana z čopičem...
Ajej! Drugič pojdi na Petrol, vzemi zavorno olje in jo notri potopi za nekaj časa. Pa ne bo treba brusiti in se matrati na 1001 način, kako odstranit barvo. Sicer pa o teh rečeh kar nekaj piše na www.makete.si :wink:
Goran
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Gorči vem :) samo nisem hotel narediti tega, ker lahko bremz olje tudi poškoduje plastiko, pa še bele barve nisem hotel zgubiti dol.

Pravkar nabira kilometre :) Zgleda da sem vse pravilno popravil. Manjka samo še ograjca spredaj in zadaj. Sedaj se lotim vagonov.

Slika

Slika
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Vse moje lokomotive za 1x. Vse delajo in vse sem sam popravil, prebarval kar je bilo potrebno :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

in še najbolj kulska vagona, ki jih imam :)

Slika
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Kaj si pa tam na Conrailki nekaj sivkasto barval, si hotel svinjarijo dat gor?
Pa še nekaj upoštevaj, se dolgoročno splača. Zamenjaj one plastične kolesne dvojice za kovinske na vagonih, poznalo se bo precej: lokomotive bodo lahko vozile daljše vlake, manj bo svinjarije na tirih kar posledično pomeni boljši kontakti za lokomotive. :wink:
Goran
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

1107 napisal/-a:Slika
Pred nekaj tedni sem odprl temo:
http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?t=1417
Bila je takšna lokomotiva kot ta na sliki.
Da plastična kolesa na vagonih škodijo? Tega nisem vedel.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Pred leti, bolje rečeno 1991 sem v Münchnu kupil prva dva Fleischmannova vagona (ki sta še vedno v vitrini), kasneje pa še kakega s kovinskimi kolesi. Ob enem "igranju" sem ugotovil, da vlak s temi vagoni potuje prav lepo hitro. Potem sem pa začel dodajati še stare vagone (med drugim tudi one kratke zelene in modre pullmane), ki si hitro začeli zavirati vlak. Potem sem pa naredil še en testek, pa sem na nekatere mehanotehnikine lokomotive (jih je precej na zalogi) obešal izključno mehanotehnikine vagone. Recimo ona Brižita je potegnila 6-7 dolgih potniških vagonov s plastičnimi kolesnimi dvojicami, lahko pa je potegnila 6 vagonov s plastičnimi kolesnimi dvojicami plus še tri s kovinskimi kolesnimi dvojicami...

Hkrati pa sem ob eni drugi priliki opazil nenavadno nabiranje črnih pik na tračnicah. Po ovalu se je vozila zgolj mehanotehnika in prav pozoren sem bil na to, da na začetku so bile tračnice čiste po kakih 2-3 urah nonstop dirkanja nekega vlakca pa je lokomotiva imela čedalje več problemov z odjemom toka in pojavilo se je kupe črnih pikic.

Torej logika je edino ta, da plastične kolesne dvojice puščajo sled za sabo...

V tem času pa sem si precej posodobil vozni park z RoCo vagoni, letos tudi z eno lokomotivo in sem enkrat se spravil pa pustil drvet vlak s samimi kovinskimi kolesi. Nič se ni poznalo na tirih...
Goran
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Je možno kje kupiti kovinske kolesne dvojice?
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

@1107!

zelo lepo sliko za maketo je full, to je firmo od Mehano :)

lp
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Gorči - ja tisto je umazanija samo ziher ni sive barve :) ampak črne(saje) in rjave(rja). Umazal sem jo pa po realni lokomotivi, vendar sem ji mal prizanesel, ker 6297 ne vozi, moja pa bo še vozila in glede na referenčno sliko sem jo umazal malo manj kot je umazana resnična lokomotiva.
Pa vse moje lokomotive bojo umazane, ker ga ni na svetu čistega vlaka.

Brižitka 363 - Takšne lokomotive imam 3, tole thb, cn in amtrak. Vse so stare približno 25 let in težave imam samo z thb. Malo se mi pregreva, vendar mi je to popolnoma vse eno, ker to nič ne vpliva na njeno delovanje, vendar imam z to lokomotivo probleme od kar pomnim. Menjal sem krtačke v motorju, vse spucal, zamenjal kolesa, nevem kaj vse, pa je rezultat še vedno isti... Ostali dve delata kot novi.

Železnih koles vrjetno ne bom dajal gor na vagončke, ker mislim zeleno SNCF lokomotivo predelati v čistilec tračnic.

IC-Pohorje503 - sori sam res ne štekam kaj si hotel povedati s tem, da je zelo lepo sliko za maketo full ??? res mi ni jasno hehe.
Odgovori