Pozor! Veliki brat te .......

Humor in bedarije so pol zdravja :)
Odgovori
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Pozor! Veliki brat te .......

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Veliki brat te opazuje. Slika

Bilo kuda - udba svuda. press :?

lp

MMG, koliko točk je že kaj zbral npr. Dolfe? :-$
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Pozor! Veliki brat te .......

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Dolfe napisal/-a:Bilo kuda - udba svuda.
i

OZNA sve dozna.press
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Večer

OZNA sve dozna..... a što ne dozna, to izmisli.... :twisted:

Ajd....

Jože
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Ja, ampak je vseeno kruto in ti da mislit. Včasih smo v Jugi imeli zloglasni 113. člen kazenskega zakonika. Vsaj zdi se mi, da je imel to številko, katerega se je vse balo. Ta zloglasni člen je bil z nastopom demokracije odpravljen.

Malo morgen. V tisti "kazenski bukli" že, nikakor pa ne v glavah ljudi. In celo tudi v tistih deželah ne, ki se že celo stoletje tolčejo po prsih o svobodi govora in mislih.


Svoboda na britofu. press :?

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
mario
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 952
Pridružen: 03.04.2007, 13:13
Kraj: Na pravi strani Alp

Odgovor Napisal/-a mario »

Vedno hujše je in bo - verjemite mi :wink:

Imamo sicer pravico govora in pisanja, na srečo pa tudi pravico, da odgovarjaš za pravico govora :twisted:
+
Uporabniški avatar
OrientExpress
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 453
Pridružen: 03.06.2006, 12:46

Re: Pozor! Veliki brat te .......

Odgovor Napisal/-a OrientExpress »

Dolfe napisal/-a:Veliki brat te opazuje. Slika

Bilo kuda - udba svuda. press :?

lp

MMG, koliko točk je že kaj zbral npr. Dolfe? :-$
Ma ne verjemite vsega, kar piše v naslovih na 24ur.com - na tej strani se precej manipulira z bralci. Naslov naj bi povzel bistvo članka tako, da pritegne pozornost, oni ga pa zlorabljajo za pritegnitev pozornosti marsikdaj ne glede na vsebino - da je le čim bolj udarno. Zato sem tudi nehal spremljati novice na tej strani - ne maram takega nategovanja.

V članku nikjer ne piše, da je inženir ostal brez službe, kar indicira naslov - pod pritiskom sodelavcev se je le odločil, da jo bo zamenjal prostovoljno, če preberete bolj natančno ("'sem se odločil, da zamenjam službo,' je še povedal inženir."). Sicer pa ni nikogar žalil na nacionalni, rasni, verski in spolni osnovi, ampak na ideološki. Me res čudi opomin pred odpustitvijo Siemensa - kot kaže, svojega etičnega kodeksa ne razumejo najbolje, inženirji pač :twisted: Razen, če so bile izrečene še kake druge žalitve, ki niso omenjene v članku.

Očitno je ta navijač hudo užalil kakega hrvaškega ustaša v Ameriki ... ti so pa veliko bolj militantni in maščevalni kot pa naši Argentinci. Tito je že vedel, zakaj si ni upal v Nemčijo, kjer je (bila) ustaška emigracija precej močna.

Načeloma se mi zdi prav, da se odgovarja za težke žalitve - če se odgovarja za ustne in pisne žalitve npr. v medijih (možnost zasebne tožbe) - zakaj se ne bi še na spletu? Seveda pa se mi zdi v konkretnem primeru stvar pretirana - res ni žalil nikogar na nacionalni, rasni, verski ali spolni osnovi, ki so najbolj problematične. Poleg tega je tu še problem anonimnosti - če anonimnež žali anonimneža (vzdevek je le kamuflaža za anonimnost), to pač ne more biti isto kot če nekdo z imenom in priimkom popljuva določeno osebo prav tako z imenom in priimkom. Prej blamaža vse skup za Siemens kot pa za tistega inženirja ... :D
Po nji peljal te ženico
bom na Dunaj, v Gradec, v Trst ... in v Carigrad:)
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Dolfe napisal/-a:Včasih smo v Jugi imeli zloglasni 113. člen kazenskega zakonika. Vsaj zdi se mi, da je imel to številko, katerega se je vse balo. Ta zloglasni člen je bil z nastopom demokracije odpravljen.
Kako se je glasil ta člen?
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Brižitka 363 napisal/-a: Kako se je glasil ta člen?
Verbalni delikt ali nekaj podobnega.



Orient, v vsem ti dam prav. 24 kur sploh ne jemljem resno, kot tudi nobenega drugega rumenega tiska ne.
Moj namen je bil le opozoriti, da kjerkoli si že in karkoli počneš, vedno te nekdo nadzira in šikanira, ter iz tega vleče neke svoje koristi. Tudi pri nas ni nič drugače.


Britof osvobaja človeka. press Slika


lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

Še moje mnenje:

Pop TV in A kanal (skupina Proplus) je zelo dobra pri delanju tračev in scen pri novicah, ki niso niti najmanj pomembne; so eksperti za delanje slona iz muhe; pri njih je preveč poudarka pri nepomembnih novicah, pomembne pa izpuščajo; tipična za to je oddaja SVET.
O prirejanju novic (obračanje besed) na 24ur.com pa raje ne bi izgubljal besed...
Odgovori