Kje so parne lokomtive???

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
loko
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 15
Pridružen: 05.10.2005, 10:01

Kje so parne lokomtive???

Odgovor Napisal/-a loko »

A mogoče kdo ve kje so serija 17, ter 25 kajti kolikor sem obveščen vozi samo serija 33. A še mamo mogoče kakšne druge ( parne) vozne lokomotive.
Ljubitelj lokomotiv
virtualec
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 62
Pridružen: 05.10.2005, 18:25

Odgovor Napisal/-a virtualec »

Umikam se iz Foruma!
Zadnjič spremenil virtualec, dne 10.05.2006, 18:14, skupaj popravljeno 1 krat.
loko
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 15
Pridružen: 05.10.2005, 10:01

Odgovor Napisal/-a loko »

virtualec napisal/-a:Parna lokomotiva 25-026 je še vedno na generalnem popravilu v Zrenjaninu. Lokomotiva 17-006 pa je žal parkirana in ni več vozna saj ji je potekla revizija. Tako, da bosta v bodoče vozni le dve muzejski parni lokomotivi (serija 25 in 33)

A imaš mogoče kakšne podatke kaj ji bodo zamenjali.
Upam da še nebosta tidve tako končali kot serija17 ker to je sramota za naše želznice
Ljubitelj lokomotiv
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

na generalni reviziji ji bodo zamenjali iztrošene dele....
Matej
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 143
Pridružen: 30.09.2005, 16:30

Odgovor Napisal/-a Matej »

Je res 33-037 v okvari oziroma ima prepoved vožnje?
virtualec
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 62
Pridružen: 05.10.2005, 18:25

Odgovor Napisal/-a virtualec »

Umikam se iz Foruma!
Zadnjič spremenil virtualec, dne 10.05.2006, 18:15, skupaj popravljeno 1 krat.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

virtualec - drži, a je na poti nazaj prišlo do okvare, lokomotiva je sama lahko pripeljala vlak nazaj v Lj., zdaj pa je lok na popravilu
Matej
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 143
Pridružen: 30.09.2005, 16:30

Odgovor Napisal/-a Matej »

Kako dolgo pa bo na popravilu?
Mogoče kdo ve kako je s tisto italijansko lokomotivo? Je še vedno v Šiški?
Fajn bi bilo zvedet kdaj bo kaka poskusna vožnja.
zaljubljena23
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 41
Pridružen: 29.09.2005, 13:31
Kraj: Rače-Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a zaljubljena23 »

Predvidoma bi bila naj gotova v prvi polovici novembra, ker bi naj imela vožnjo, kaj več pa še zaenkrat nevemo
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Za kakšno okvaro naj bi pa šlo?
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
vagoncek
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 272
Pridružen: 28.09.2005, 11:25
Kraj: jesenice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vagoncek »

okvara na seriji 33 se je pojavila v kurišču, torej kladivo odpade ampak bo potreben strokovni poseg, na seriji 17 je potrebno zamenjati kolesa (ima varjeno zvezdo, kar pa seveda ni dobro in zasukan kolesni obroč ), serija 25 naj bi bila predvidoma končana letos do konca leta, torej se ni bati, da muzejski vlaki ( štiri in dvo osni nebi vozili) vse pa je odvisno od naročnikov voženj in prodajne službe kako bo znala tržiti muzejski vlak;
kot ugotavljam ste tukaj vsi neki "STROKOVNJAKI" za železnico, zakaj potem kaj ne naredite, da bi bilo več ljudi usposobljenih za popravila parnih lokomotiv in muzejskih vagonov, ne pa da se z vzdrževanjem lokomotiv ukvarjata 2 in , če ima slučajno še kak strojevodja ali kurjač čas pride pomagat, tako, da kar se vzdrževalja tiče bo tako slabo toliko časa dokler bodo ljudje samo spraševali kaj je narobe ne pa tudi kaj konkretno naredili, da bi se stanje na vzdrževanju izboljšalo. toliko samo za razmislek vsem, ki tukaj najdete toliko "KORISTNIH" nasvetov kako in kaj.
pred upokojitvijo sem bil zaposlen na muzejskem vlaku SZ kot referent za muzejske vlake
http://groups.msn.com/muzejskivlaki
zajebant
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 20
Pridružen: 11.09.2005, 18:05

Odgovor Napisal/-a zajebant »

mislm.... vagonček ..... a se čudiš da je na železnici , pri modelarjih in še kje tako kot je ? jaz se ne ..... tudi če bi kdo želel pomagat, žal ne more, ker tu lahko delajo samo tisti, ki so/ ste bili ' strokovno usposobljeni' , mi navadni smrtniki pa niti blizu ne pridemo, .... pa še to, žal nismo tako bogati, da bi lahko vsak kupil eno lokomotivo in jo dal usposobiti ... smo samo v Sloveniji ....
IC-Pohorje503

25-026

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

sem slišal lok 25-026 v hrvaški ,zakaj ne vem ali mogoče prodal lokomitva? ali še ne vem, javni me zanimive!

Lp #17-air
Uporabniški avatar
vagoncek
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 272
Pridružen: 28.09.2005, 11:25
Kraj: jesenice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vagoncek »

serija 25 je v Zrenjaninu (SČG) kjer opravljajo revizijo ( sorry je pač cenejša kot v SLO)
pred upokojitvijo sem bil zaposlen na muzejskem vlaku SZ kot referent za muzejske vlake
http://groups.msn.com/muzejskivlaki
IC-Pohorje503

25-026

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

vagoncek napisal/-a:serija 25 je v Zrenjaninu (SČG) kjer opravljajo revizijo ( sorry je pač cenejša kot v SLO)

zanimivo v ŠCG za 25-026, kdaj nazaj ali prodal? :( :(

25-026 je moj štajerska Maribora :)
Odgovori