kenedi vs. regan

Debata okoli voznega parka
Uporabniški avatar
OrientExpress
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 453
Pridružen: 03.06.2006, 12:46

kenedi vs. regan

Odgovor Napisal/-a OrientExpress »

Zanima me, zakaj je kenedi tišji od regana - se mi zdi, da je tako, na vsake kvatre pripelje mimo nas (Brezovica) španka ali kenedi pesek iz Verda - ko pa tu pa tam pride regan, navadno okrog polnoči (ne vem od kod, s Krasa?), je pa neznosno glasen.
Kako je to mogoče - če gre za istega proizvajalca pri vseh treh (GM) in je kenedi najstarejši in najtišji (se mi zdi, da celo bolj od španke, naj me kdo popravi, če se motim) čeprav je toliko starejši - je to zato, ker je šibkejši? Ali so morda regane v Slavonskem Brodu bolj šlampasto sestavljali brez kakih protihrupnih izolacij?
Po nji peljal te ženico
bom na Dunaj, v Gradec, v Trst ... in v Carigrad:)
Uporabniški avatar
marinc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 115
Pridružen: 25.05.2006, 17:31
Kraj: Slap ob Idrijci

Odgovor Napisal/-a marinc »

Ne vem, kako so jih sestavili, regan ima močnejši in novejši motor,kot kenedy, odvisno je tudi kakšno težo je peljal kenedy in kakšno regan ali pa se ti je samo zdelo, ker ponoči je vse tišje in zvok bolj moti okolico.
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

...drugačne dimenzije motorja - drugačni valji, cilindri...

LP
LPB
SIMY
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 948
Pridružen: 20.02.2006, 20:29
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a SIMY »

mislim da je taka razlika zaradi drugačnih izpušnih loncih,Španka ma globok zvok,regan pa žvižgajoči.Seveda pa da svoje tudi različna moč dizel motorja.
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

SIMY napisal/-a:mislim da je taka razlika zaradi drugačnih izpušnih loncih,Španka ma globok zvok,regan pa žvižgajoči.Seveda pa da svoje tudi različna moč dizel motorja.
Različne moči so le posledica... 661 ima drugačne dimenzije valjev kot 644 ali 664 in tu gre iskati tako različen zvok. Španka nima prav globokega zvoka - je eno čisto navadno ropotanje v primerjavi s 661... :wink:
LPB
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

.... samo kot zanimivost ..... pravkar (ob 0:55) je ena od španke peljala tovorni vlak z Jesenic proti Ljubljani ......
Uporabniški avatar
rock_rail
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 54
Pridružen: 18.05.2006, 18:31

Odgovor Napisal/-a rock_rail »

A nima ravno kenedi bolj globok zvok? Poleg tega me pa zanima, kako po zunanjem izgledu ločiti španko in kenedija (razen seveda po številkah 661 oz. 644), ker zame sta si razen v parih detajlih skoraj identične? Nevem a se mi samo zdi ali je mogoče kenedi malenkost daljši od španke? :oops:
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

rock_rail napisal/-a:Poleg tega me pa zanima, kako po zunanjem izgledu ločiti španko in kenedija (razen seveda po številkah 661 oz. 644), ker zame sta si razen v parih detajlih skoraj identične? :oops:
Bodi pozoren na spodnji dve vodoravni rumeni črti ter tisti del koša, kjer sta ti dve črti narisani. Kenedi ima ta del koša precej višji, rumeni črti pa sta na spodnjem delu. Pri španki sta ti rumeni črti pomaknjeni do vrha tega dela koša. Od daleč je opazna tudi razlika med čeli na tisti strani, kjer ima lokomotiva daljši nos (pri kenediju nos sega do roba, pri španki pa je tam še nekaj prostora, čisto na robu lokomotive pa je ograja. :wink: :wink:
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

rock_rail napisal/-a:A nima ravno kenedi bolj globok zvok? Poleg tega me pa zanima, kako po zunanjem izgledu ločiti španko in kenedija (razen seveda po številkah 661 oz. 644), ker zame sta si razen v parih detajlih skoraj identične? Nevem a se mi samo zdi ali je mogoče kenedi malenkost daljši od španke? :oops:
na http://www.vlaki.net/lok-teh.html si poglej tehnične podatke in skice, pa se boš morda potem lahko odločil kdaj vidiš kenedija inkdaj španko ..... aja pa še to ...kenedija sta samo dva.... špank je pa malo več in je verjetnost da vidiš španko večja, pa še to ..kenedija vozita na ljubljansko-novomeškem področju, španke pa po celi Sloveniji ...

M.
Uporabniški avatar
OrientExpress
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 453
Pridružen: 03.06.2006, 12:46

Odgovor Napisal/-a OrientExpress »

jz ločim kenedija od španke po lučeh - španka jih ima čisto na vrhu, kenedi pa nekoliko nižje. Pa kenedija je težje videt :) Pa razlika je v ograji - malo primerjaj slike - španka ima na koncu daljšega dela od kabine gledano ograjo čez celo širino, kenedi pa obratno - je zato bolj eleganten za moj okus:)
Zadnje čase vozi kenedi pesek iz Verda - prej je bila vedno španka. Kenedijev podserije 415 (tistih z nižjim nosom) pa spoh še nisem videl, menda počivata v miru v Mariboru ...

MMG: Škoda, da so reganu prekrili številke s kovinsko ploščico - lepše je izgledal s spremenljivimi številkami.
Po nji peljal te ženico
bom na Dunaj, v Gradec, v Trst ... in v Carigrad:)
Uporabniški avatar
Urban
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 171
Pridružen: 28.01.2006, 8:46
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a Urban »

milchy napisal/-a: ..kenedija vozita na novomeškem področju,
Kenedija 032 že kakšen mesec dni na na novomeškem območju. Nazadnje naj bi peljal v soboto 3. 6. 06 proti NM in nazaj. Kot zanimivost naj bi vlak vlekel kenedi, za njim je bila španka, še ena španka pa je bila na sklepu vlaka :shock:. Tega sicer nisem videl, sem pa slišal :roll: Vlak so sestavljali štiriosniki z gramozom.

Kenedi je med svojim službovanjem na našem koncu prvenstveno vlekel vlake z gramozom za gradnjo avtoceste pri NM.

Razlika med španko in kenedijem je velika, čeprav laiki španko smatrajo za pomanjšanega kenedija.

Kenedi ima Co Co razpored osi, španka A 1 A A 1 A
Kenedi ima prvo in drugo os bližje skupaj kot tretjo (enako kot pri reganu), španka ima razmak med osmi enak.
Kenedi ima na boku kabine štiri okna po celotni dolžini, španka samo dva na sredini.
Krajši konec kenedija je daljši kot pri španki
Kenedi ima lučko pod kabino pri podstavnem vozičku, španka ne
Kenedi nima prehodov na skrajnih koncih lokomotive, španka ima na daljšem delu prehod
Najvišja hitrost španke je 90 km/h, kenedija 114 (124 km/h)
Španka je na daljšem delu lokomotive, (kjer je prehod) ravna, kenedi je zaobljen.
Kenedi je daljši, španka krajša
Kenedi je starejši (1960, 1961), španke mlajše (1974)
.....

in še mnogo razlik

LP Urban
jakaa
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 63
Pridružen: 07.07.2006, 20:53

661-032

Odgovor Napisal/-a jakaa »

trenutno je 661-032 v Mariboru na popravilu
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Urban, kenedi ima prehod na dalšem koncu, samo se ne vidi. Prehod je skozi prve prednje stranske lopute. To je nekakšna utica, ki je zaprta. :wink:

Kenedi ima na vsakem kolesu svoj zavorni cilinder in prižgano lučko pod strojevodsko kabino (na sredini zadnjega podstavnega vozička) in še......in še..........

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
vlakoljub
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 83
Pridružen: 12.02.2006, 23:28
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a vlakoljub »

OrientExpress napisal/-a:jz ločim kenedija od španke po lučeh - španka jih ima čisto na vrhu, kenedi pa nekoliko nižje. Pa kenedija je težje videt :) Pa razlika je v ograji - malo primerjaj slike - španka ima na koncu daljšega dela od kabine gledano ograjo čez celo širino, kenedi pa obratno - je zato bolj eleganten za moj okus:)
Zadnje čase vozi kenedi pesek iz Verda - prej je bila vedno španka. Kenedijev podserije 415 (tistih z nižjim nosom) pa spoh še nisem videl, menda počivata v miru v Mariboru ...
Ločiti se ju da tudi po oknih.
Sem pa v Ljubljani videl španko in kenedija enega zraven drugega na istem tiru, in takrat je tudi očitna razlika v dolžini.
Zadnjič spremenil vlakoljub, dne 09.07.2006, 21:31, skupaj popravljeno 2 krat.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

predvsem pa po zvoku ...... kar paje mislim že bilo omenjeno
Odgovori