Nemčija - Ruhr

Kako kaj naše sosedje OBB, DB, HŽ, MAV....
Odgovori
Uporabniški avatar
STIB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 445
Pridružen: 18.04.2006, 11:57
Kraj: Zagreb, HR

Nemčija - Ruhr

Odgovor Napisal/-a STIB »

Na hrvaškem forumu sem napisal nekaj prispevkov o svojem obisku v Porurju prejšnji teden.
Uvod in splošni podatki so v tej temi:
http://www.zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?t=8009
v njej pa so linki do posameznih mest.

Potopisi so vidni samo za registrirane obiskovalce foruma!
lp iz Zagreba
ZDRU
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

@STIB :lol: :lol:
Ali povečujete število članov na hrvaškem forumu?
Ali se ne da prispevka prilepiti "direktno" v Železno cesto?

Večinoma, ko naletim na članstvo, da si nekaj ogledam, pritisnem na "Back".

Pozdrav
Uporabniški avatar
TERMINATOR
Mojster
Mojster
Prispevkov: 621
Pridružen: 11.02.2007, 11:45

Odgovor Napisal/-a TERMINATOR »

:( Ja škoda.
Uporabniški avatar
STIB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 445
Pridružen: 18.04.2006, 11:57
Kraj: Zagreb, HR

Odgovor Napisal/-a STIB »

No ja, bom poskusil kaj naredit... :wink:
lp iz Zagreba
ZDRU
Uporabniški avatar
Griffith
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1140
Pridružen: 03.04.2007, 14:42
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Griffith »

Mogoče bi bilo še najlažje tako. Svoj post na CRO forumu daste kot da ga boste popravili, potem pa označite ves text in ga kopirajte. Tu na SLO forumu odprete nov post in prilepite text. Mislim da bi moralo delovati in tako bi pisali samo enkrat.
Slika
Signal
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1826
Pridružen: 24.01.2008, 9:37
Kraj: Maribor - levi breg

Odgovor Napisal/-a Signal »

Griffith napisal/-a:Mogoče bi bilo še najlažje tako. Svoj post na CRO forumu daste kot da ga boste popravili, potem pa označite ves text in ga kopirajte. Tu na SLO forumu odprete nov post in prilepite text. Mislim da bi moralo delovati in tako bi pisali samo enkrat.
Tukaj lahko nastopijo težave, ker svoj post na zeljeznice.net lahko popraviš samo 24 ur po objavi.
Časovna omejitev poprave je uvedena, da ne bi užaljeni forumaši, ki nočejo več sodelovati na zeljeznice.net, brisali svojih postov.

Lp Mirko

P. S.
Omejitev sem danes preveril.
Zadnjič spremenil Signal, dne 03.10.2008, 9:33, skupaj popravljeno 1 krat.
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Potem pa uporabiš "citiraj" in skopiraš samo citiran del. :-k
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Zanimivo Mirko, le kako bi še to naredili tukaj...? STIB, mogoče kaj veš, kaj so (ste) naredili na zeljeznice.net za blokado urejanja lastnih obvestil?
Goran
Uporabniški avatar
STIB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 445
Pridružen: 18.04.2006, 11:57
Kraj: Zagreb, HR

Odgovor Napisal/-a STIB »

Gorchi napisal/-a:Zanimivo Mirko, le kako bi še to naredili tukaj...? STIB, mogoče kaj veš, kaj so (ste) naredili na zeljeznice.net za blokado urejanja lastnih obvestil?
Ne vem, ne spoznam se dovolj na tehniške detajle foruma. Vem samo da lastne objave lahko urejaš samo 12 ur po objavi (čeprav bi moralo biti 24 ur).
lp iz Zagreba
ZDRU
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

STIB, ni panike. Sem zvedel kako in kaj je s tem ;) Hvala in oprosti!
Goran
Uporabniški avatar
Griffith
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1140
Pridružen: 03.04.2007, 14:42
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Griffith »

541 napisal/-a:Potem pa uporabiš "citiraj" in skopiraš samo citiran del. :-k
To bi mogoče šlo.
Slika
Pubi
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 14
Pridružen: 20.01.2009, 13:35

Jekleni orjak v Porurju...

Odgovor Napisal/-a Pubi »

Nekateri se jezite ker je prijatelj naredil to......:Na hrvaškem forumu sem napisal nekaj prispevkov o svojem obisku v Porurju prejšnji teden.........itd!

Jaz bom pa raje prpopal nekaj najprej tukaj o DB v pokrajini Nordwestfalien-Porurje in dodal nekaj slik.....
Spominska plosca postavljena v kraju Mungsten (v blizini Wupertala) ob otvoritvi z vsemi tehnicnimi podatki in ostalimi pomembnimi pripisi.

Slika
Most je dolzine 500m, lok ima r-170m, nad reko Wupperspigel je 107m.

Slika
V njega je firma M.A.N. vgradila 5000 ton konstrukcije.
Slika

Izdelan je bil se pred I. svet. vojno in to le v treh letih med 1894-1897 l.
Slika
Zgodovinarji si pa se danes belijo glave in iscejo podatke zakaj ta most ni bil nikoli napaden, zakaj na njemu nihce nikoli ni poiskusal narediti kaksno diverzijo. Zavezniki pa kljub temu, da so Porurje v bombnih napadih po letu 1943 zravnali z zemljo tega mostu niso nikoli napadli. To mi je povedal gospod, ki prodaja spominke predvsem izdelke poznane nozarne iz Solingena, ki je streljaj proc od tukaj. Lp Pubi
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Jekleni orjak v Porurju...

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Pubi napisal/-a:
Zgodovinarji si pa se danes belijo glave in iscejo podatke zakaj ta most ni bil nikoli napaden, zakaj na njemu nihce nikoli ni poiskusal narediti kaksno diverzijo. Zavezniki pa kljub temu, da so Porurje v bombnih napadih po letu 1943 zravnali z zemljo tega mostu niso nikoli napadli. To mi je povedal gospod, ki prodaja spominke predvsem izdelke poznane nozarne iz Solingena, ki je streljaj proc od tukaj.
Pubi, jaz sem pa siv postal zaradi enega drugega vzroka...

Sem zvedel, da je v kovičenem mostu, za katerega so porabili:

934.456 kovic ,

ena ZLATA :!: :?: :beg

A ti je mogoče ta gospod, ki prodaja spominke, kaj namignil, na katerem delu mostu naj bi bila ta zlata zakovica :?:

Sem že cel most prelazil, MMG lahko povem, da ga bo treba prepenzlat...pojdite si pogledat Eiflov stolp, je lepo prebarvan...

Takole je zgledal pred leti (2004)

Slika

To fotko je posnel Michael Tettinger in jo je uporabil kot naslovnico pri opisu mostu pri Müngstnu.
Link: http://www.tetti.de/SOLINGEN/BRUECKE/mu ... 922-1.html

Nazadnje, ko sem iskal zlato zakovico, me je ujela noč...

Slika

Fotka je s strani: http://www.bergisches-staedtedreieck.de ... ngstb.html

Aja, pa še to so mi povedal, da je bil ta most ob koncu vojne na seznamu nemškega generala za "spustit v zrak". Pol pa so njegovi podrejeni nekaj taktizirali in zavlečevali in ga "rešili"...Slika

Reka pod mostom je Wupper...nemščina pa kot nemščina, samo besede znajo "štukat"...tisti "špigl" /spiegel/ pomeni nivo vode v reki...
...torej toliko metrov nad rečno gladino

Drugače pa, @Pubi, odlično za fotke mostu, je važno da dobijo forumaši informacije, kaj se je gradilo pred sto leti po svetu...
Naša mobilna raziskovalna ekipa (MRE) pa je itak zasedena z domačimi raziskavami :lol: :lol: , pa še povečanih potnih stroškov si ne more privoščiti :lol: :lol: (če bi našli tisti "net", pol bi blo pa bolje... :-k )

MMG: "net"(štajerski sleng) = nemško: "Niet", "Niete" = slovensko: "zakovica"
Pubi
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 14
Pridružen: 20.01.2009, 13:35

MRE.....itd!

Odgovor Napisal/-a Pubi »

.......prav vesel sem, da sem v odgovor dobil ta post, ki me je zelo razveselil. MRE klapa zgleda res lepo klapa, da aktivno delujete in spremljate stvari, ki nas veliko vecino ljudi, ki jim tehnika in tehnologija nekako polozena v zibelko ali jim je zlezla pod kozo ta ista stvar dvigne s stola....hahahaha.
Zelezocestnik strani oz. linke, ki si jih pridal se nisem odpiral, a kar se tice kolicine kovic in da bi znala biti ena od njih celo zlata je pa meni nov podatek. Svojemu zetu, ki me je tudi peljal na izlet in ogled tega mostu (.....tja sva hodila dve leti, ker je zenska stran zmiraj prevladala, ko se je odlocalo kam gremo) bom poslal naslov foruma, ker je tudi on "tehniscno zasvojen" in mu bo ogled v veliko veselje. Prilozena fotografija je ena lepsih, ki sem jih na forumu videl in se tudi meni vidi, da tocno tam tisti zlati net.

Dodal bi se posnetek z sedeznice na reko Wuper oz. Wuperspigel-co, ki pelje na grescino na podrocju kjer stoji most.

Slika

Vsem vam MRE-jevcem pa v opozorilo, ce boste sli tja na izlet ne se priblizevati vodi v vodi namrec plavajo taksne plehnate zverine....

Slika

Lp Pubi
Odgovori