Prigode, anekdote in ostale zgodbice

Humor in bedarije so pol zdravja :)
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Prigode, anekdote in ostale zgodbice

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Že dalj časa razmišljam da bi odprli eno temo, kjer bi se zbirale razne šaljive zgodbice in ankdote, ki nam pestrijo vsakodnevno življenje. Te so se lahko zgodile nam, prijateljem ali znancem. Povejmo si jih, seveda če niso žaljive in ne prizadanejo kakšno ubogo dušo.

Torej, rečmo eno na to temo. 8)


Življenje je hudo resna zadeva, zato ga je treba prisiliti v zabavo. press. :wink:


Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Dolfe, te podpiram pri tej temi - ampak z anekdoto pa še vedno nisi začel.... :wink:
Mislim, da bi morali biti v tej temi aktivni predvsem ljudje let 40+ in 50+, ki so dali že nekaj skozi... :D
Mularija pa bi pri tem morala poslušati in se učiti.... :D
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Odgovor Napisal/-a cokla »

Regan 664 napisal/-a: Mislim, da bi morali biti v tej temi aktivni predvsem ljudje let 40+ in 50+, ki so dali že nekaj skozi... :D
Mularija pa bi pri tem morala poslušati in se učiti.... :D
:D :D :D

MMG-ideja je dobra;brskam po spominu...pa še... :-k .
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Le kje začeti? :-k

Ena nocojšnja: :lol:

Z Arnijem sva šraufala po Mopedovem drobovju. Natančneje, privijala razrahljan vijak v visoko napetostnem oddelku. Ker je Arni pravi profesionalni štromar, sem mu jaz le asistiral. In kot pravi štromar, ga je seveda precej skrbelo za svojo rit. Od izklopa visoke napetosti, do statične napetosti, katera tudi zna včasih nežno pobožati. Takšne so očitno njegove izkušnje z ono ELES-ovo kurbo. :lol:
No, Arni je zelo previdno natikal izvijač na glavico vijaka, ko Dolfetu sine ena nora. Slika
Arni je namreč stal v kotu poleg kobinatorja CIC, katerega precej hrupno obrača cca 7 barov zračnega tlaka. In Dolfe stisne elektro-magnetno preklopko, kombinator se s treskom obrne, Arni pa ......
Ja, Arni pa je naslednji hip bil z obema nogama v zraku, nekje pod stropom. V naslednji stotinki, ko mu je kapnilo za kaj se gre pa je izustil eno hudo zabeljeno! :oops: :D

Treba je povedati, da Arni ni ravno dvo-metraš. Pravzaprav bi bil zelo odličen v košarkarskem timu za vezanje šnirncev. Ampak, takrat sem ga pa prvič gledal navzgor, čeprav samo za hip. Slika

Sorry Arni, bom ob prvi priliki dal za dvojno porcijo ta črne kave.

lp,
Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Odgovor Napisal/-a cokla »

Ko sem pred leti imel vežbanca na 311 smo vozili iz Borovnice v CD Moste ( takrat je vozila garnitura direktno ) smo se približevali US Ljublana. Vežbanec je pridno potrdil predsignal in zavrl. S pomčnikom sva kramljala ko se zaveva , da je le nekako prevelika hitrost za rdeči uvozni signal. Bolj sva se drla naj zavira , bolj naju je nazaj nadiral , da je zavrto do konca. Pomočnikovemu pogledu in "panterskemu" skoku pa se imamo zahvaliti , da nismo vsi skupaj pristali na "disciplinski". Vežbanec je namreč pustil kontroler v vleki in tako je hkrati zaviral in vlekel. :roll: Pa se ustavi , če lahko. :twisted:
No , vsekakor se je pravočasno ustavilo. Za mehko ustavitev pa ne garantiramo. :lol: Vsem pa so se pošteno tresla kolena. :D

MMG- US je bil viden samo iz službenega oddelka-tako na tesno se je vlak ustavil pred njim.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Dirigent
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 976
Pridružen: 21.09.2005, 21:21

mimogrede

Odgovor Napisal/-a Dirigent »

Vprašanje vsekakor ne sodi v to rubriko,a ga bom vseeno zastavil:
Ali ni pred nekaj desetimi leti nazaj gomulka peljala iz Brezovice proti Ljubljani in v Tivoliju naletela na ustavljen tovorni vlak?
Spominjam se, da je bil Tivoli prava zbirka vseh mogočih delov tirnih vozil....skratka tisto,čemur se reče v žargonu "Kupček".....
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Se lahko prensejo anekdote od strojevodij, ki niso na forumu? Imam dve zanimivi, in še zdaj ju slišim iz njegovih ust. :D
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Odgovor Napisal/-a cokla »

Nejc napisal/-a:Se lahko prensejo anekdote od strojevodij, ki niso na forumu? Imam dve zanimivi, in še zdaj ju slišim iz njegovih ust. :D
Dolfe napisal/-a:Že dalj časa razmišljam da bi odprli eno temo, kjer bi se zbirale razne šaljive zgodbice in ankdote, ki nam pestrijo vsakodnevno življenje. Te so se lahko zgodile nam, prijateljem ali znancem. Povejmo si jih, seveda če niso žaljive in ne prizadanejo kakšno ubogo dušo.



Življenje je hudo resna zadeva, zato ga je treba prisiliti v zabavo. press. :wink:


Dolfe
Napiši , ampak pazi na avtorske pravice... :wink:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

cokla napisal/-a: Napiši , ampak pazi na avtorske pravice... :wink:
Ok, ni toliko "aklih", da bi kršil pravice. :D

1.andekdota
Strojevodja, s katerim sem govoril, je neke mračne noči imel tovorni vlak. Pa že, da je bila Đura, saj le ta ne zahteva dvojne zasedbe. V glavnem, s tovornim je peljal proti Celju, na Polzeli, kjer se proga vije skozi precej naseljeno vas, in nenadoma pride do povoženja. Sicer ne vem točno, katerega leta je to bilo, vem le da še mobitelov ni bilo, telefoni doma pa so že več ali manj bili v vsaki hiši. Kaj hoče? Pogledat dol, nato pa do prve hiše do telefona in poklicat vse pristojne. Možakar na žalost ni preživel. Strojevodja ves užaloščen pride do prve hiše, se opraviči, razloži kdo je, in kaj želi. V trenutku ko želi zavrteti številko, se vrne domov mlajši sin in ves objokan spregovori: "Mami, tamle ob progi nam je pa nekdo očija povozu"...
Strojevodja, ki je želel poklicati po telefonu prometnika, polciijo, itd. mi je zaupal, da se je skoraj v zemljo pogreznil...
Kako se j naprej razpletlo s to družino in strojevodjem pa mi ni zaupal, saj je bil že čas, da smo se vrnili proti Celju. :D

2. anekdota
Prav tako se je zgodilo neke mračne noči, ko pelje vlak proti Velenju (se ne spomnim ali tovorni ali potniški), in kar naenkrat v tiru zagleda ležati človeka, ki z lučjo (baterijo) meri proti vlaku. Strojevojda začne s hitrim zaviranjem, vendar na žalost prepozno. Spet je prišlo do povoženja. "Opa", si reče, "Zakaj pa nič ni zaropotalo", se vpraša? Po zaustavitvi vlaka stopi dol, gre pogledat nazaj, in opazi da povoženca nikjer več ni bilo! :shock: Nakar ugotovi, da je šlo za neslano šalo, in so mu podtaknili slamnato lutko.. :D

in še zadnja, 3. anekdota
Skratka sorodnik, strojevodja mi razlaga njegovo ankdoto, ki ni ravno smešna, po drugi strani pa: kaj pa imata hoditi po tirih. Gre pa tako: nekega dne vozi potniški vlak (Fiata), ravno izvozi iz postaje Šmartno ob Paki, kakšen kilometer naprej se proga proti Celju iz zavoja "naravna" v premo, in že od daleč vidi po tirih hoditi dva človeka. Začne z zaviranjem, na sireno se obesi ko zmešan, a ona dva ništa. Vse je kazalo na samomor. Hvala bogu se je vse srečno izteklo, saj je pravočasno ustavil, in to skoraj za njunima hrbtoma. Ko se ona dva ozreta nazaj (bila sta parček), je mislil da se bosta posrala v gate (po domače rečeno :lol: ). No, na koncu je strojevodja prišel do dejstva, da sta po progi hodila gluha zaljubljenca. :?

To bi bilo vse iz strani poznanih strojevodij, ki niso registrirani na forumu. :D

lp NS :wink:
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Odgovor Napisal/-a cokla »

Tale ta prva je pa res tragična in skoraj neverjetna. Le kako je moralo biti strojevodji pri srcu. :?

Se je tudi meni zgodilo , da je v Lazah ( v bližini je bila veselica ) ob dveh zjutraj stal na progi moški in-štopal. :s2 . Seveda sledi hupa , zaviranje in... pok-a ni bilo ; moški je zadnji hip stopil dol s tira , se prestavil na cesto , ki teče vzporedno in - štopal dalje. 8) Hladen ko špricer;press :berr2
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

cokla napisal/-a: Se je tudi meni zgodilo , da je v Lazah ( v bližini je bila veselica ) ob dveh zjutraj stal na progi moški in-štopal. :s2 . Seveda sledi hupa , zaviranje in... pok-a ni bilo ; moški je zadnji hip stopil dol s tira , se prestavil na cesto , ki teče vzporedno in - štopal dalje. 8) Hladen ko špricer;press :berr2
Tvoji občutki so pa verjetno bili na nivoju, kot če bi prišlo do poka, mar ne? :?
kondukter
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 931
Pridružen: 15.11.2005, 0:04
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a kondukter »

Nejc, v prvi anekdoti ni bilo čist tako... Med tem, ko je strojevodja telefoniral, je šla "glava" družine pogledat povoženca ( bil je starejši možakar ) in se je vrnila z besedami:"Ata nam je povozil..." Je pa seveda majster res kar gledal kje je izhod iz hiše :!:
A karte so?!? Pa tačke s sedežev......prosim!
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

kondukter napisal/-a:Nejc, v prvi anekdoti ni bilo čist tako... Med tem, ko je strojevodja telefoniral, je šla "glava" družine pogledat povoženca ( bil je starejši možakar ) in se je vrnila z besedami:"Ata nam je povozil..." Je pa seveda majster res kar gledal kje je izhod iz hiše :!:
Točno! Maš prav!

Se pa opravičujem za napako... :oops:
Uporabniški avatar
kamerad
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 360
Pridružen: 27.03.2008, 19:16
Kraj: dežela cvička

Odgovor Napisal/-a kamerad »

Ja za Nejčevo prvo človk ne ve al je :cry: al je :lol: !! Še dobr,da smo oborožen z mobiteli,za vsak slučaj!! Če bi dotični strojevodja še kdaj imel takšno smolo,bi verjetno vprašal,če so doma vsi prisotni!! :lol: :lol:



LP
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Sicer je tole bilo že enkrat napisano. Pa naj bo še enkrat, da bo na svojem mestu. :wink:


Kot sedemnajstleten mulc sem se peljal z vlakom v Ljubljano. Med potovanjem je bi živ dolg-cajt, pozabil sem namreč vzeti s seboj kakšno revijo ali kaj podobnega. Po tem, ko je sprevodnik preluknjal karte, se mi je tisti rjavi kartonček jel valjati v roki, in …….
Mlajšim povem, da so takrat bile drugačne vozovnice kot sedaj. Karte so bile iz čokoladno rjavega kartončka, na njej pa natiskana relacija. Na zadnji strani pa je bil datumski odtis.
Tako iz čistega dolgočasja, lepo prepognem karto na polovico,…..nekajkrat ponovim, nato spet na polovico povprek…….itd. Na koncu se je vse skupaj razpadlo in sem imel kakih dvanajst enakih kvadratkov iz tistega kartončka.
Malo pred Ljubljano pa privrši skozi Gomulko revizor in se dere: »Kontrola vozovnic prosim,…..hvala!« in seveda tako do mene…...
Seveda sem kar zmrznil. Na hitro sem preračunaval kako bom zvozil z denarjem, saj mi je grozilo, da mi bo zaračunal novo karto s trikratnim pribitkom.
Nič drugega mi ni preostalo, kot da zložim »puzle« iz moje vozovnice na okensko poličko in čakam.
Ko je revizor prišel do mene, mu pač povem: »Tule je……«.
Moral sem mu kar dvakrat pokazat, da je možak zakapiral. Spomnim se samo bleščečih očal z zlatimi okvirji in veliko črno luknjo po nosom, ko se mu je »blagajna« odprla na stežaj.
Ko je prišel do sape, se me je zares privoščil. Napel mi je cele litanije, na koncu pa zabrusil: »Če si živčen, delaj kaj drugega, ne se pa znašat nad voznim dokumentom«.

Časovna stiska, vožnja vlaka se je končevala, mi je pomagala, da mi ni zaračunal nove vozovnice. Četrt Gomulke se je hahljalo,………….jaz pa vseeno vesel, da sem se zmazal.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Odgovori