kaj se dogaja na progi grobelno-rogatec

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

kaj se dogaja na progi grobelno-rogatec

Odgovor Napisal/-a grega »

Že nekaj dni se potniški vlaki ustavljajo pri stranjah kjer gredo potniki na avtobus in se peljejo do grobelnega kjer jih čaka druga garnitura za smer celje.Isto poteka v obratni smeri. Ali kdo ve kaj delajo :?:
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Verjetno imajo kakšen remont proge spodnjega ustroja, ali menjavajo tirnice ipd. Ja, sem tudi jaz na internetnih straeh SŽ opazil, da imajo nekateri vlaki iz tega konca okoli 15 min zamude.

Verjetno gre za redno vzdrževanje proge.
Uporabniški avatar
jure80
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1120
Pridružen: 08.06.2006, 20:59
Kraj: Ljubljana - Žalec

Odgovor Napisal/-a jure80 »

Zamude


STRANJE CELJE - SV.ROK OB SOTL 3707 18 min V ODHODU


ZAMUDE VLAKOV 13.09.06 OB 21.03


Ne razumem, zakaj ni na straneh SŽ nič obvestila, da renovirajo progo...
Ponavadi zmeraj obvestijo od kdaj in do kdaj bodo potekala dela.
A potem je proga zaprta tudi v nočnem času, glede na to da ima zamudo vlak 3707 z odhodom iz Celja ob 19.28.
LP
Izidor
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

jure80 napisal/-a:Zamude


STRANJE CELJE - SV.ROK OB SOTL 3707 18 min V ODHODU


ZAMUDE VLAKOV 13.09.06 OB 21.03


Ne razumem, zakaj ni na straneh SŽ nič obvestila, da renovirajo progo...
Ponavadi zmeraj obvestijo od kdaj in do kdaj bodo potekala dela.
A potem je proga zaprta tudi v nočnem času, glede na to da ima zamudo vlak 3707 z odhodom iz Celja ob 19.28.
Čudno, da ni nič. Danes mi je kolega iz Vlakospremne MB rekel, da tudi med Ormožem in Mursko Soboto vozijo potnike z avtobusi in da se je tudi zapora na Madžarski strani začela. Sem ga pa pozabil vprašati, ali je zapora 24h ali samo občasno. Poleg tega bi lahko tudi dali obvestilo, da se so možne zamude iz smeri Dobove, ker je trenutno zapora enega tira med Bregom in Sevnico (se mi zdi, da do 19.9 :roll: ) - odpravljajo posledice poplav.

Objav na spletu pa nikjer. :?
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Bodo morali malo izboljšati svojo službo za stike z javnostjo. Se mi zdi, da delajo še vse po starem režimu bivše Juge, ko se ni tako ali tako nič vedelo kaj se dogaja. Tak način ne pelje daleč, sploh pa sedaj, ko smo v EU in bi se morali bati konkurence :twisted: .
Uporabniški avatar
664-111
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1293
Pridružen: 05.05.2006, 18:25

Odgovor Napisal/-a 664-111 »

541 napisal/-a:


Čudno, da ni nič. Danes mi je kolega iz Vlakospremne MB rekel, da tudi med Ormožem in Mursko Soboto vozijo potnike z avtobusi in da se je tudi zapora na Madžarski strani začela. Sem ga pa pozabil vprašati, ali je zapora 24h ali samo občasno.
Objav na spletu pa nikjer. :?
Zapora je 24h na Madžarski strani zaradi počenega mosta.
LP
Matic
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Regan 664 napisal/-a:Bodo morali malo izboljšati svojo službo za stike z javnostjo. Se mi zdi, da delajo še vse po starem režimu bivše Juge, ko se ni tako ali tako nič vedelo kaj se dogaja. Tak način ne pelje daleč, sploh pa sedaj, ko smo v EU in bi se morali bati konkurence :twisted: .

a jim ni pobegnil že drugi piarovec ??????
Uporabniški avatar
jure80
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1120
Pridružen: 08.06.2006, 20:59
Kraj: Ljubljana - Žalec

Odgovor Napisal/-a jure80 »

Regan 664 napisal/-a:Bodo morali malo izboljšati svojo službo za stike z javnostjo. Se mi zdi, da delajo še vse po starem režimu bivše Juge, ko se ni tako ali tako nič vedelo kaj se dogaja. Tak način ne pelje daleč, sploh pa sedaj, ko smo v EU in bi se morali bati konkurence :twisted: .
To je samo pri nas, npr. na straneh hrvaških in srbskih železnic redno objavljajo sva obvestila, povezana z železnico, zaporah, zamudah...
Pri nas pa objavijo novo obvestilo na vsake 3 mesece...
LP
Izidor
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: kaj se dogaja na progi grobelno-rogatec

Odgovor Napisal/-a grega »

grega napisal/-a:Že nekaj dni se potniški vlaki ustavljajo pri stranjah kjer gredo potniki na avtobus in se peljejo do grobelnega kjer jih čaka druga garnitura za smer celje.Isto poteka v obratni smeri. Ali kdo ve kaj delajo :?:



Danes naj bi potniški vlaki že vozili po celotni progi
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

Regan 664 napisal/-a:Bodo morali malo izboljšati svojo službo za stike z javnostjo. Se mi zdi, da delajo še vse po starem režimu bivše Juge, ko se ni tako ali tako nič vedelo kaj se dogaja. Tak način ne pelje daleč, sploh pa sedaj, ko smo v EU in bi se morali bati konkurence :twisted: .
Mislim... halo!!! kakšne izjave...! Ali ni popolnoma dovolj, da so potniki obveščeni o tem, da je potrebno prestopati na avtobus in da so pričakovane zamude takšne in takšne zaradi del na progi...?!

Vse ostalo so ja tehnične zadeve vzdrževanja prog, saniranja plazov v enem od omenjenih primerov... Po vašem pisanju bi vam očitno morali točno referirati kaj počnejo in na kakšen način... :roll:

Prepričan pa sem, da ne bodo nikogar nagnali, ki bi šel tja naredit kakšno fotko in s kakšnim vprašanjem potešiti svojo radovednost. Pomislite malce preden kaj napišete...

LPB
LPB
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Replika Bojanu,

glede na to, da plačamo karto za vožnjo na tem odseku imamo tudi pravico vedeti, kaj se dogaja. Sicer pa gre tudi za našo varnost?

Nekaterih, ki se malo vozijo z ajzenponom ne briga, kaj se dela na progi. nas pa, ko smo ajzenponarji po srcu pa že matra firbec, kaj se dogaja, zakaj vlak stoji na signalu, zapora proge ipd...

Tako gre to :!:
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

bojan napisal/-a:
Regan 664 napisal/-a:Bodo morali malo izboljšati svojo službo za stike z javnostjo. Se mi zdi, da delajo še vse po starem režimu bivše Juge, ko se ni tako ali tako nič vedelo kaj se dogaja. Tak način ne pelje daleč, sploh pa sedaj, ko smo v EU in bi se morali bati konkurence :twisted: .
Mislim... halo!!! kakšne izjave...! Ali ni popolnoma dovolj, da so potniki obveščeni o tem, da je potrebno prestopati na avtobus in da so pričakovane zamude takšne in takšne zaradi del na progi...?!
Seveda je to za potnike dovolj. Večine tako in tako ne zanima, kaj se dogaja, razen da kakšno grdo besedo izrečejo o "ajzenponarjih", ko je potrebno presesti na avtobus. Bi pa bilo v redu, da se takšne posebnosti v prometu objavi na internetni strani, kot so to recimo naredili za konec tega in prihodnji teden: http://www.slo-zeleznice.si/sl/novinars ... stila/158/

Težava pa je, da takšnih obvestil velikokrat, ko se na progi kaj dogaja, preprosto ni. In ni dobro, da se uporabnik storitev prevoza ne more zanesti na informacije na tem mestu. :roll:
Vse ostalo so ja tehnične zadeve vzdrževanja prog, saniranja plazov v enem od omenjenih primerov... Po vašem pisanju bi vam očitno morali točno referirati kaj počnejo in na kakšen način...
Če imaš morda v mislih tudi moje pisanje - da gre za saniranje posledic poplav sem zapisal zato, ker to večino forumašev zanima. Mogoče nisem bil dovolj jasen, kaj sem želel povedati - za potnike je pomembno, da vedo, da so zaradi dolgotrajnejših del na progi možne zamude. O tem jih pa ni težko obvestiti na www strani. :roll:
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Odgovor Napisal/-a igor72 »

541 napisal/-a: Mogoče nisem bil dovolj jasen, kaj sem želel povedati - za potnike je pomembno, da vedo, da so zaradi dolgotrajnejših del na progi možne zamude. O tem jih pa ni težko obvestiti na www strani. :roll:
Ja recimo takole:

"Na progi Ljubljana-Sežana že nekaj let zamujajo vsi vlaki v vse smeri po nekaj minut ker je veliko počasnih voženj ki pa jih v voznem redu ni.Upamo da ste se že navadili saj bo to trajalo še zelo dolgo.
Hvala za razumevanje, saj ne vemo kaj delamo."
LEP DAN
Igor
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

igorl72 napisal/-a:
541 napisal/-a: Mogoče nisem bil dovolj jasen, kaj sem želel povedati - za potnike je pomembno, da vedo, da so zaradi dolgotrajnejših del na progi možne zamude. O tem jih pa ni težko obvestiti na www strani. :roll:
Ja recimo takole:

"Na progi Ljubljana-Sežana že nekaj let zamujajo vsi vlaki v vse smeri po nekaj minut ker je veliko počasnih voženj ki pa jih v voznem redu ni.Upamo da ste se že navadili saj bo to trajalo še zelo dolgo.
Hvala za razumevanje, saj ne vemo kaj delamo."
:lol: :lol: :lol: V resnici pa je to že tragedija ... :oops: :oops: :oops:
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

Regan 664 napisal/-a:Replika Bojanu,

glede na to, da plačamo karto za vožnjo na tem odseku imamo tudi pravico vedeti, kaj se dogaja. Sicer pa gre tudi za našo varnost?

Nekaterih, ki se malo vozijo z ajzenponom ne briga, kaj se dela na progi. nas pa, ko smo ajzenponarji po srcu pa že matra firbec, kaj se dogaja, zakaj vlak stoji na signalu, zapora proge ipd...

Tako gre to :!:
Regan 664,

mislim, da boš s pridobitvijo življenjskih izkušenj v naslednjih letih dozorevanja verjetno malce drugače govoril... :D

...ali pa tudi ne :?

@541,

oprosti, nisem imel v mislih tvojega pisanja. Strinjam se s tabo, da bi za spletne strani strani morali skrbeti bolj ažurno in tudi s tem, da tega medija nekateri še ne jemljejo dovolj zares.
LPB
Odgovori