Moj video.com - Zalog

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
Uporabniški avatar
PEČAN
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 163
Pridružen: 18.08.2007, 21:39
Kraj: Soški koridor

Moj video.com - Zalog

Odgovor Napisal/-a PEČAN »

Ta dva posnetka sem našel na spletu, ali morda kdo ve kaj je bil vzrok ID. :?:


http://www.mojvideo.com/video-zalog-12/ ... 68c5055e97

http://www.mojvideo.com/video-zalog-12/ ... ddb6e7f0ae
LP
Jimmy
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Očitno je bilo nekaj narobe pri premiku ali pa kaj podobnega.

Ampak prvo os so pa utirili :uuuaavv :uuuaavv :uuuaavv vsaka čast jim =D> =D> :applause :applause
Tine
kondukter
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 931
Pridružen: 15.11.2005, 0:04
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a kondukter »

Dobri so... :twisted: :twisted: :twisted:
A karte so?!? Pa tačke s sedežev......prosim!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Tole je nekam frišno. V teh dneh? :?
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Tono »

Španka je dejala nek hud gas :)

Kaj je to za en kup šodra? Konec tira?

Lp,

Tono
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

Tono napisal/-a:Španka je dejala nek hud gas :)
Kennedy, Tono, Kennedy... :wink: Zvok 661 je kakor simfonija proti Špankinem ropotanju... :D
LPB
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Tono »

Ups,

watamistejkadamejka :)

Lp,

Tono
Uporabniški avatar
Brižita
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 149
Pridružen: 08.12.2006, 15:51
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Brižita »

Dobr so ga porinl, še mal bolj bi ga pa bi šel v Ljubljanico. Saj so to uni zaključki tirov v zalogu tik pred mostom čez Ljubljanico?
Kaj čmo, se zgodi.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Ne razumem zakaj so vagon spravljali čez kup zemlje, namesto da bi zemljo odstranili in vagon odpeljali čez? Kaj ni nobenega mini bagra, ki vi lahko odstranil kup zemlje? Upam, da se vagonu ni zgodilo kaj hudega...
Goran
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Brižita napisal/-a:Dobr so ga porinl, še mal bolj bi ga pa bi šel v Ljubljanico. Saj so to uni zaključki tirov v zalogu tik pred mostom čez Ljubljanico?
Kaj čmo, se zgodi.
Najbrž je shodil kar sam. Oziroma, bilo jih je več, ampak prvi vedno nastrada. Se pač zgodi. :wink:
Kup zemlje za koncem tira je pa itak temu namenjen. Če bi bil togi - betonski štuc, bi bilo poškodovanih precej več vagonov, da o tovoru niti ne govorimo.


V vojski smo rekli grudobran. @železocestnik bi rekel softobran. pressSlika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

Hehe, tole videno na video me spominja na "A je to" :D:D:D
Uporabniški avatar
-Robert-
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 55
Pridružen: 03.02.2008, 19:17

Odgovor Napisal/-a -Robert- »

Tole je bil sigurno Kenedi 164 :) Njegov glas je kot poezija pri dodajanju plina.
Sicer pa mislim da je res nekje proti mostu čez Ljubljanico tole. Lahko to kdo preveri?
Lep pozdrav!

Robert
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Odgovor Napisal/-a holding »

.....trije so bili, trije ubežniki..... :cry: .....ta spodnji jo je nasrkal, druga dva precej manj....... :wink: ......pobegniti so hoteli, pa je prometnik spregledal njihov namen in...... :evil: ....švrk v ŠTUC.........

..... :shock: ...nisem vedel, da je iz ranžirne v izvozno in naprej takšen padec.........ker je - glede na to, da se je Hbis cel ulegel čez grudobran - moral vsaj 20 letet..... :D ...

.....tudi jaz sem mnenja, da je šodr boljši od odbojnikov........tudi na Formuli je pesek boljši od zidu...... :idea: ....
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

holding napisal/-a:.....trije so bili, trije ubežniki..... :cry: .....ta spodnji jo je nasrkal, druga dva precej manj....... :wink: ......pobegniti so hoteli, pa je prometnik spregledal njihov namen in...... :evil: ....švrk v ŠTUC.........

..... :shock: ...nisem vedel, da je iz ranžirne v izvozno in naprej takšen padec.........ker je - glede na to, da se je Hbis cel ulegel čez grudobran - moral vsaj 20 letet..... :D ...

.....tudi jaz sem mnenja, da je šodr boljši od odbojnikov........tudi na Formuli je pesek boljši od zidu...... :idea: ....
Ti kar povem, da prometnik ni imel pojma kaj se dogaja, dokler že ni bilo vse prepozno. Redna lega kretnice je vedno v štuc, saj gre za izvozno kretnico, iz postajnega dela na progo.
Je pa po moji oceni kakšne 3‰ padca. Na dolžini 800 m se v resnici razvije kar enih 20 km/h hitrosti. Na vagonu pa role papirja, ......

Še kot zanimivost: Že pred kakšnimi 20. leti ali še več, je v podoben "grudobran" narejen iz peska, porinilo Đuro 642. Pač, od kakšnih 30 naloženih vagonov jih ni bilo skoraj nič "pod zrakom". ..... Tir prekratek - kriva pártija.
Revico je zakopalo v pesek, da je tá isti Kenedi 661-164 sám ni mogel izvleči. Šele s pomočjo še ene Đure jima je komajda uspelo. In zanimivo, lokomotiva ni bila iztirjena. Vse štiri osi so ostale na svojem glajzu.


Čudna so póta tirnih vozil. press :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Jembah
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1859
Pridružen: 05.11.2006, 17:38
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Jembah »

V Poljcanah se je tudi zgodilo nekaj podobnega kot je povedal Dolfe, s to razliko da se je đura sama nazaj vtirla :lol: .
Odgovori