Model Gomuljke (SŽ 311) Miloša Jocifa

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Model Gomuljke (SŽ 311) Miloša Jocifa

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Sedaj je možno kupiti ta model, v surovi obliki ali pa izdelan. Obrni se na Miloša Jocifa na e-mail jocif.milos<at>siol.net. Več o tej gomulki smo povedali v temi Sejem modelnih železnic nov. 2008.
Goran
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

Hvala @Gorchi

Sem videl med slikami bolšjaka. :D

Sam sem bil na bolšjaku drugi dan - v nedeljo - pa kita nisem opazil.

Očitno sem kiksnil, ker nisem šel v soboto! :(
Po slikah sodeč je bilo glavno dogajanje v soboto!
Drugič več sreče :D

A obstaja kje kakšen detaljni opis izdelave gomulke?
Se je že kdo potrudil?

Lep pozdrav
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Borsig, gomuljka, ki jo dobiš pri Milošu je ulita plastika, ki jo ali sam sestaviš ali pa jo on naredi. Samogradnja pride cca 50 EUR na vagon, komplet opremljena pa 70 EUR na vagon. Imaš pa 3 in 4 delne variante. Torej se praktično ne rabiš nič matrati ;) Za detajle pa piši Milošu na mejl.
Goran
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Gorchi napisal/-a:Borsig, gomuljka, ki jo dobiš pri Milošu je ulita plastika, ki jo ali sam sestaviš ali pa jo on naredi. Samogradnja pride cca 50 EUR na vagon, komplet opremljena pa 70 EUR na vagon. Imaš pa 3 in 4 delne variante. Torej se praktično ne rabiš nič matrati ;) Za detajle pa piši Milošu na mejl.
Goran plastika je vbrizgana in ne ulita (saj mogoče si mislil vbrizgana ampak si napisal ulita, ampak je razlika med ulito in brizgano plastiko).
LP Anej
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Odgovor Napisal/-a dunhill »

Gorchi napisal/-a:Borsig, gomuljka, ki jo dobiš pri Milošu je ulita plastika, ki jo ali sam sestaviš ali pa jo on naredi. Samogradnja pride cca 50 EUR na vagon, komplet opremljena pa 70 EUR na vagon. Imaš pa 3 in 4 delne variante. Torej se praktično ne rabiš nič matrati ;) Za detajle pa piši Milošu na mejl.
Najbrž bo zanimalo še koga, zato tole vprašanje:

Bilo je govora o dodatni nabavi odjemnikov toka in podvozij. Škoda se mi zdi, da se ne moremo interesenti dogovoriti za enotno naročilo (če je šlo za organiziran nakup 541, zakaj tudi tukaj ne bi bilo možno?) mogoče celo pri Milošu. Žal smo nekateri zelo časovno omejeni (ni izgovor...), pa je potem vse nabave težko uskladiti. Verjamem, da bi se z malce bolj organiziranim nastopom nabralo kar nekaj naročil več.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

dunhill napisal/-a:
Gorchi napisal/-a:Borsig, gomuljka, ki jo dobiš pri Milošu je ulita plastika, ki jo ali sam sestaviš ali pa jo on naredi. Samogradnja pride cca 50 EUR na vagon, komplet opremljena pa 70 EUR na vagon. Imaš pa 3 in 4 delne variante. Torej se praktično ne rabiš nič matrati ;) Za detajle pa piši Milošu na mejl.
Najbrž bo zanimalo še koga, zato tole vprašanje:

Bilo je govora o dodatni nabavi odjemnikov toka in podvozij. Škoda se mi zdi, da se ne moremo interesenti dogovoriti za enotno naročilo (če je šlo za organiziran nakup 541, zakaj tudi tukaj ne bi bilo možno?) mogoče celo pri Milošu. Žal smo nekateri zelo časovno omejeni (ni izgovor...), pa je potem vse nabave težko uskladiti. Verjamem, da bi se z malce bolj organiziranim nastopom nabralo kar nekaj naročil več.
imaš prav in se s tabo popolnoma strinjam ..... a po pravici povej, bi se lotil zbiranja naročil in iskanja delov ter potem do konca izpeljal da bi se material tudi dobilo ???


(jaz sem se, pa se ne bom nikoli več) - pa tole s tem primerom nima nič skupnega

pa še to - a mogoče misliš, da bi dobil kaj ceneje, kot če naročiš pri Milošu izgotovljeno gomulko ?
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Odgovor Napisal/-a dunhill »

Res je, da z Milošem nisem bil v stiku, "nabavo" spremljam samo iz tega foruma tukaj. Tako sem razumel, da Miloš prodaja samo ohišja - zgornji del, v surovem ali v barvanem stanju, vse ostalo, od podvozja do odjemnikov toka, moraš nabaviti sam. Žal nikjer nisem zasledil, če Miloš ponuja in koliko bi računal, da tudi sam vse skompletira in jo lahko odneseš v voznem stanju domov.

Se pa popolnoma strinjam, da je nabava za več ljudi neprijetna, še posebej, če greš "na besedo", saj se vedno najde kakšen špilferderber, ki ti zagreni vso dobronamerno delo, da drugič desetkrat premisliš, preden se lotiš naslednjega "podviga". Žal so to takšni ljudje, ki ti potem zasenčijo vso dobro voljo in hvaležnost tistih, ki pa so vseeno znali ceniti in spoštovati tvoj trud.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

če dobro prebereš gorčijev post, veš vse ......

pa brez zamere .... :)
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Odgovor Napisal/-a dunhill »

milchy napisal/-a:če dobro prebereš gorčijev post, veš vse ......

pa brez zamere .... :)
Tole (navajam):
"Ti člani so prinesli tudi nekaj svojih modulov v H0, po katerih so vozili taki in drugačni vlaki, predvsem pa prvi domači model iz brizgane plastike - Gomulka! Ta je bila dobesedno zvezda srečanja. Model lahko kupite v 3,4 ali 5 členski izvedbi, sestavljeno ali v kitu, edino za odjemnike toka morate sami poskrbeti. Cena je 50 EUR na vagon za kit izvedbo oz 70 EUR za pobarvan model. Gomuljko se da naročiti pri g. Milošu Jocifu (detajli kasneje!).
očitno nisem dovolj natančno prebral oz. so moji možgančki napačno dojeli še posebej zaradi tega, ker se je kasneje razvila debata o podnožjih in nabavi le teh.

Sicer pa, dokler se ne obrneš direktno na vir, pač lahko tudi mimo streljaš. Upam, da bo na Vižmarjih spomladni bolšjak (a mogoče kdo ve kaj o tem?), pa se bom takrat bolj podrobno pozanimal. In ko bodo sredstva, se zagotovo obrnem še na Miloša...
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Jaz sem govoril včeraj s Sandijem (Cenzlov Pepe), pred novim letom pa tudi z Milošem na MMJ. Sandi mi je včeraj potarnal, da je vzel čisto izgotovljeno gomuljko z black beetle podvozjem in da zna spodrsavati, verjetno je vse skupaj prelahko. Sandi, napiši kaj več ;) Pred novim letom pa se je po maketi vozila tudi s pogonom kot ga poznamo iz drugih modelov, torej motor v samem ohišju s prenosi na podstavni voziček, menda vse skupaj pobrano iz 7 različnih modelov. Ta varianta naj bi še nekako najbolje vozila...? Sicer pa če se kupuje motorizirane podstavne vozičke, se lahko izbira med dražjimi Black Beetle in malce cenejšimi Tenshodo. Prvi so na voljo z "dvemi hitrostmi" in tudi z dvemi ravni glasnosti (hiter in glasen, počasnejši in tišji). Menda pa je en tak podstavni voziček okoli 40 EUR z dajatvami vred (uvoz iz Avstralije).
Še to. Notranjosti v modelu gomuljke ni, kar pomeni, da si jo bo treba sam naresti ;) Modelarji in maketarji iz Slovenije, združite se :twisted:
Goran
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Odgovor Napisal/-a dunhill »

Gorchi napisal/-a:Jaz sem govoril včeraj s Sandijem (Cenzlov Pepe), pred novim letom pa tudi z Milošem na MMJ. Sandi mi je včeraj potarnal, da je vzel čisto izgotovljeno gomuljko z black beetle podvozjem in da zna spodrsavati, verjetno je vse skupaj prelahko. Sandi, napiši kaj več ;) Pred novim letom pa se je po maketi vozila tudi s pogonom kot ga poznamo iz drugih modelov, torej motor v samem ohišju s prenosi na podstavni voziček, menda vse skupaj pobrano iz 7 različnih modelov. Ta varianta naj bi še nekako najbolje vozila...? Sicer pa če se kupuje motorizirane podstavne vozičke, se lahko izbira med dražjimi Black Beetle in malce cenejšimi Tenshodo. Prvi so na voljo z "dvemi hitrostmi" in tudi z dvemi ravni glasnosti (hiter in glasen, počasnejši in tišji). Menda pa je en tak podstavni voziček okoli 40 EUR z dajatvami vred (uvoz iz Avstralije).
Še to. Notranjosti v modelu gomuljke ni, kar pomeni, da si jo bo treba sam naresti ;) Modelarji in maketarji iz Slovenije, združite se :twisted:
Priznam, tole me je zopet spravilo v dvom... Prosim, za pojasnilo (najbolje bi bilo kar od avtorja Miloša oz. tistih, ki imajo zgotovljen in vozen model) za naslednje:

1. Kaj vsebuje kit varianta in kaj vse še je potrebno pri njej narediti ali dokupiti

2. Kaj vsebuje pobarvana (sestavljena) varianta in kaj je potrebno dokupiti še pri njej (dobrodošla bi bila okvirna ocena vrednosti teh dodatkov)

To vprašanje postavljam na forumu zaradi tega, da se končno razjasni, kako in kaj, verjamem pa, da nisem edini, ki mu ni vse kristalno jasno...
Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SandiP »

Gorchi napisal/-a: ...Sandi mi je včeraj potarnal...
O "porodnih težavah" ne bi razpravljal na forumu, ker je to le popolnoma
nov model in je razumljivo, da se še najde kakšna težava.
Te težave bomo odpravili z izdelovalcem modela. Ko bo več ali manj vse
tako kot treba, pa se stvar ponudi v javnost ter brušenju jezikov.
Do takrat pa je izdelava neke vrste usluga izdelovalca, ki je pokazal dobro
voljo in pripravljenost ponuditi "unikatni" model v večjem številu.

:berr
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Dunhill,
sam Gomuljke še nisem kupil, z malo sreče pa se bo pojavila pri meni doma v 2-3 tednih. Vendar bom vzel surovo obliko kar pomeni, da bom še sam vanjo vložil nekaj dela, da bo primerna za peljat po železnici. Ko bom jo imel doma, pofotografiram in napišem kaj je v škatli. Je pa dobavljiva takoj.

Na pobarvano verzijo je potrebno malo počakati saj jo mora Miloš "obdelati". Kaj točno je v takem kompletu ga bom vprašal ob nakupu. Sandi pa kakor mi je povedal je pa vzel dejansko "premium" izvedbo za katero nisem ziher, ali se jo (še) da dobiti. Vsekakor bomo vprašali ;)

V vsakem primeru pa smo lahko zadovoljni, da se je Miloš tako zangažiral in založil zajeten kup denarja da je do take Gomuljke sploh prišlo. In ta trenutek bi bilo bolje da damo Milošu vzpodbudo za še kakšen model kot pa da cenkarimo kaj je in kaj ni. Na železniškem bolšjaku je namreč namignil, da bi znal še kaj pripraviti.
Goran
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Gorchi napisal/-a:
V vsakem primeru pa smo lahko zadovoljni, da se je Miloš tako zangažiral in založil zajeten kup denarja da je do take Gomuljke sploh prišlo. In ta trenutek bi bilo bolje da damo Milošu vzpodbudo za še kakšen model kot pa da cenkarimo kaj je in kaj ni. Na železniškem bolšjaku je namreč namignil, da bi znal še kaj pripraviti.
Gorči, če bi šlo brez tega, ne bi bili Slovenci ........ žal
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Če bo šlo vse po načrtih, bi se znalo zgoditi, da na dan obiska makete na Aljaževi postanem lastnik štiričlenkarske Gomulke, za nameček bo še AC ravno tako kot je tudi maketa na Aljaževi. Zanimivo jo bo videti tam, kjer sem prebil veliko časa in se dokončno okužil z maketarstvom.
Tine
Odgovori