Človeška plat železnice...

Vse kako spraviti železnico lepo na sliko. Digitalno ali pa tudi klasično.
Uporabniški avatar
Brižita
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 149
Pridružen: 08.12.2006, 15:51
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Brižita »

.........but don't think I dare take pictures of people on London Underground.
Andersley, that's suprise for me because I was always thinking that the people in London or similar big cities are more relaxed and used to many things and don't mind if someone is taking photos of them (of course there are always some exceptions) generaly.

Best regards,
Miha
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Bo kar držala Alanova (@andersley) ugotovitev. Malo je držav, kjer lahko praktično povsod fotografiraš. Sploh okrog železnice in večjih objektov.
V Italiji naprimer, tako pravi tudi @zbowe, nimaš šans da se lotiš fotografiranja vlakov, brez celega fascikla dovoljenj.
Pri nas in tudi na železnici pa, če le nisi preveč predrzen in vsiljiv, lahko domala znucaš fotoaparat, pa bo še vedno vse OK.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
andersley
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 993
Pridružen: 05.03.2008, 19:44
Kraj: Ptuj, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a andersley »

Since the terrorist attacks in London, anyone with a camera near transport systems seems to be treated as another terrorist!

Many rail photographers have been harrassed by staff on stations and by the police, although personally I have had no problems. But in stations in the cities, especially London, it is difficult to take photographs without being challenged (or removed from the station).

They seem to think that anyone with an SLR is a terrorist, but not those with small unobtrusive cameras are not. :? I would think that a terrorist would not be using a very visible camera, but a small one or a camera phone.

This is one reason why I love coming to Slovenia to photograph the railways. :D
Uporabniški avatar
Brižita
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 149
Pridružen: 08.12.2006, 15:51
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Brižita »

Since the terrorist attacks in London, anyone with a camera near transport systems seems to be treated as another terrorist!
Sorry, I already forgot terrorist attacks in London few years ago. From this point of view I do belive that you have problems from authorities, but I was talking about photographing people (passengers) that way as Miško did.
V Italiji naprimer, tako pravi tudi @zbowe, nimaš šans da se lotiš fotografiranja vlakov, brez celega fascikla dovoljenj.
Sem opazil, da so zadnje čase tam malo nervozni glede fotografiranja po postajah in depojih, ker sem bil pred nekaj dnevi v Trstu in fotografiral po postaji in depoju pa mi je potem eden od delavcev s premikalke nekaj pričel tuliti in mahati kot "odidi" pa sem res raje odšel, ker mi ni bilo do tega da bi se moral pred kom zagovarjati. Žal je tako in res škoda ker imajo tam po depojih marsikaj zanimivega.

L.P.
Miha
Uporabniški avatar
andersley
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 993
Pridružen: 05.03.2008, 19:44
Kraj: Ptuj, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a andersley »

I think Misko took the pictures in London a few years ago, before the attacks. But I think he takes them surreptitiously. ;)
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

andersley napisal/-a:I think Misko took the pictures in London a few years ago, before the attacks. But I think he takes them surreptitiously. ;)
You're right Alan. :wink: As far as I know they were taken with small Canon G5 "during playing with its settings"... :D

I remember some quite unpleasant moments for me from my trips (Porto Metro, Paris Nord, Milano Metro... to mention just a few of them). But, funny, so far I haven't had any problems in Germany - no matter, are we speaking about U, S or normal Bahn.
LPB
Uporabniški avatar
andersley
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 993
Pridružen: 05.03.2008, 19:44
Kraj: Ptuj, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a andersley »

Yes, with his G5 and pivoting screen, he can take photographs without appearing to do so. ;)

Any photography here is tricky now, even photographing in streets, depending on where you are. A friend was questioned as to why he was taking photographs in London - in normal tourist areas!

I think the word 'paranoid' sums it up. :roll:
Uporabniški avatar
Marlo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 177
Pridružen: 24.01.2009, 11:44

Re:

Odgovor Napisal/-a Marlo »

Nejc napisal/-a: Na fotkah me je mal šokiralo tole iztirjenje kinder jajčke. Glede na to, da je zadevo podokumentiral profesionalni fotograf, se mi skoraj zdi nemogoče, da se je to hotelo prikriti. Če prav razumem, se je to zgodilo leta 2004? Torej preden je se je ta forum sploh rodil.
Če zavijemo malo na stranpota... Tule so še moje slike tega iztirjenja.
Označeno imam kot, da se je to zgodilo 5. aprila 2004 (moj takratni digitalc še ni zapisoval v datoteko podatkov o nastanku fotografije).
Garnitura je prišla po progi 5 iz CD Moste (ravno s popravila? #-o) in potem se je zgodilo na kretnici št. 1 p. Ljubljana. Šlo je za strojno vožnjo in zato se zadeva tudi ni obešala na veliki zvon.

Slika

Slika

Čelo vlako je bilo ravno dovolj daleč, da ni bilo več štuca proge 5 in še drog vozne mreže je bil v napoto - da ni bilo možno prečno prestaviti nazaj na progo 5.
Slika

Slika

Slika

Prišla je 'španka' (644-013)
Slika

s katero so potegnili garnituro nazaj proti Mostam
Slika

podkladali so les
Slika

a :evil: ni hotel lepo nazaj na tirnice
Slika

No, vseeno so :ups zvlekli dovolj nazaj, da so ga lahko nato 'zadrsali' na štuc.
Slika

Na vrsto so prišli še SVPjevci
Slika

ki so morali odkopati čela pragov, 'sfuksati' kretnico nazaj v linijo
Slika

in zasuti čela pragov
Slika
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Človeška plat železnice...

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

A se mogoče ve, zakaj je prišlo do tega iztirjenja? Se je kretnica premaknila v trenutku prevoza vlaka?
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Človeška plat železnice...

Odgovor Napisal/-a cokla »

Gorchi napisal/-a:A se mogoče ve, zakaj je prišlo do tega iztirjenja? Se je kretnica premaknila v trenutku prevoza vlaka?
Splet nesrečnih okoliščin , malo dela " po domače " in nepazljivost ... vožnja v razdvoj.

Kolikor vem je prišlo do postavitve signala in ko je strojevodja bil že mimo signala je prometnik signal "rušil" . Siemensu je aktivirala ASN in strojevodja je pomislil , da je brez vzroka. Razrešil ga je in potegnil medtem pa je prometnik že prestavljal kretnico in "pi......a" je tukaj. Pol Siemensa tja pol sem... :?
Odgovori