letališče Charles de Gaulle in Pariz

Kako kaj naše sosedje OBB, DB, HŽ, MAV....
Odgovori
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

letališče Charles de Gaulle in Pariz

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Na letališče Charles de Gaulle vozi tudi Adria...za tiste, ki še niste bili v Parizu, lepim pogled, da se ne boste lovili po letališču, tako kot sem se jaz...neodločen, zaspan...

Letališče Charles de Gaulle je v bližini kraja Roissy-en-France, oddaljeni od Pariza v SV smeri 23 km.

Iz terminala 1 se je potrebno spraviti proti terminalu 2 (vsakih 6 minut vozi CDGVAL shuttle vlak (vsekakor nekakšno tirno vozilo), potem pa slediš napisom RER, TGV ali Grande Ligne, odvisno kam pač želite potovati.
(Doma se je potrebno pripraviti, ne tako kot jaz...).

Odločim se, da bom potoval do centra Pariza z linijo B primestnih vlakov RER.
Ta vlak pripelje do centra Pariza (do postaje Chatelet-Les-Halles ) v 50 minutah, vožnja pa stane 8,40 evra.

Avtobus te pripelje v center Pariza v 45 do 60 minutah (postaja Opera). Cena 8,90 evra.

Potem je pa tu še taxi, ki te pripelje malo hitreje ( če ni zastoja). Cena 50 evrov.

Slediti je potrebno smerokazom...

Slika


voziš se po tekočih hodnikih...

Slika


Odločil sem se...Paris by train...

Slika


potrebno se je "spustiti" še eno nadstropje...

Slika


To pa bo moralo biti že prav: linija B sistema RER

Slika


malo se razgledam, kje in kako kupiti karto za vlak...tale fotka je malo večja, da se vidi, kako je črnec počistil po tleh...

Slika


ziheraši gremo raje v vrsto, da še kaj izvemo...kupim karto za nekaj dni za obiskovalce Pariza in ki velja tudi za vožnjo od letališča do centra Pariza...

Slika


Pogled na postajo...ja, ura je že 9 (zvečer)...

Slika


Ne verjamete...začnem s poskusi nočnih fotografij...približam si uro in ekran z obvestili, da ne hodim navzdol zastonj...
aja, brez fleša... :lol:
Slika


Tako izgleda vlak linije B iz sistema primestnih vlakov RER. Linija B poteka od letališča Charles de Gaulle do centra Pariza (Chatelet-Les-Halles) pa do letališča Orly...

Slika


še ena fotka s flešem...

Slika


ali bo ta vlak sploh odpeljal? Ura je že 21.15! Seveda ne vem, kdaj odpelje, ravno tako ne drugi...

Slika


Velik povratek Jullije Roberts...nekateri potniki so začeli zapuščati vlak...

Slika


Jullia Roberts v centru pozornosti...moje, ja, ja :lol:

Slika

ja, ja, brez fleša... :roll:


Potem pa je vlak le speljal. Vozil je po predmestjih, skozi postaje tako hitro, da nisem mogel prebrati imena postaje, tako da sem že mislil, da so vlak linije B "porabili" za kakšno drugo linijo in da se oddaljujemo od Pariza, ne pa da se mu približujemo. Ponoči pač nimaš nobene orientacije...
Končno je začelo biti zunaj vedno več luči in oddanil sem si. Po pol ure smo prispeli v Pariz.
Na postaji Chatelet-Les-Halles je bilo potrebno prestopiti na linijo 1 pariškega metroja, s katero sem se zapeljal do končne postaje Grand Arche de la Defence...

...prihod na postajo in izhod na "površje"

Slika


pogled na drugi nivo postaje...

Slika


...in izhod na plano...

Slika


...in kje sem? Pred velikim lokom v četrti Defense...

Slika


Še nekaj "nočnih" fotk, potem pa poiskati hotel in :berr

Slika

Slika


in še 4TRE TEMPS...

Slika


:zzz2

Bo treba k @cokli na tečaj "nočnih" :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: letališče Charles de Gaulle in Pariz

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Bravo ŽC. =D>

A tukaj si se skrival. Mene pa je bilo že strah, da si obrnil hrbet forumu zaradi "prehlajenega" iskalnika. :wink:

Ma kakšen coklin tečaj neki le. Glavno, da ni bilo "polarnega sija" še v Parizu.
MMG, Cokla pa itak nima časa za nikogar, ker smo ga poslali nazaj v I. razred strojevodske šole. Kaj č'mo, star je že in števec se mu je obrnil. Sedaj ga čaka izpit, vežbanje in diploma, potem pa tankanje in šraufanje dizlov, guncanje-neguncanje na modrih dirkačih, in poln bife mobilno-žejnih potnikov in še kaj. Zato je fotoaparat obesil kar na cvek na steni ....... "nimam cajta-sploh", je djal. [-( :lol:

Skratka, vsi vemo, kako težko je narediti dobro sliko v slabih svetlobnih pogojih. In tvoje so fantastično uspele. Slika

Vsekakor nestrpno pričakujemo nadaljevanje.

Pssst, ... :oops: .... Moulin Rouge .... ali celo Crazy Horse le cabarét. Bo kaj sličic tudi od tam? [-o<

lp
Dolfe
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: letališče Charles de Gaulle in Pariz

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Dolfe napisal/-a:
Pssst, ... :oops: .... Moulin Rouge .... ali celo Crazy Horse le cabarét. Bo kaj sličic tudi od tam? [-o<

Slika

General information :
Pricing available until march 31, 2009.
It is strictly forbidden to photograph, film and record the show. Take photos inside the theater is forbidden too.
No child under 6.
Child under 12 : 50% discount on the show only. Please, contact us.
Elegant attire required (tie and jacket not necessary): no shorts, no short-pants, no sport shoes, no sportswear.
Arrival around 30 minutes before.


No ticket to be collected. Payment at the table (Credits cards, cash, Travellers are accepted)

We inform you that the Moulin Rouge® is a non-smoking theater : entrance, hall, Cabaret theater...

If you wish to offer tickets for the Moulin Rouge® in the form of a "Gift Voucher" please contact us :
Phone : +33 1 53 09 82 82
Fax : +33 1 42 23 02 00
Email : Service Reservation

http://www.moulinrouge.fr/Videos/popup_show.htm

Slika

In še nekaj "nočnih"...

Slika

Slika


Še
Slika
Slika

Ja, fotko imam pa samo iz wikipedije... :lol: :lol:

Slika



Nadaljevanje.... #-o
En del potovanja po podzemlju Pariza s @Tin€-tovim strahom o defektu gume na metroju....glej v temi:

Kolesa za motorni vlak iz gume? :oops: :lol: :lol:
(železnica skozi čas)
Dodatno smo že "nabili" 100 dodatnih ogledov :lol: :lol: :lol:

Zgodba se je začela odvijati, ko sem zagledal tale pano...

Slika


Malo naprej pa sem opazil, da imajo v pariškem metroju tudi čričke, cvrčke :lol:

Slika

Ja, pa da ne pozabim, tudidruštvo za zaščito čričkov obstaja: Liga za zaščito čričkov v pariškem metroju...

Slika La Ligue de Protection des Grillons du Métro Parisien (LPGMP)

Slika Slika

http://pagesperso-orange.fr/antoine/lpgmp/s44k16b.wav
(vključi zvočnike :lol: )




Za http://www.skyscrapercity.com/ pa sem obljubil eno reportažico iz La Defence, pa jo bom verjetno najprej lepil v Fotografijo, če nimate nič proti... :lol: :lol:
mlaker92
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 28.03.2009, 19:04

Re: letališče Charles de Gaulle in Pariz

Odgovor Napisal/-a mlaker92 »

V Ameriki imajo kar dobro letališče in ful osvetjeno :D A letala imajo vlka ene =D> :D
Zadnjič spremenil Gorchi, dne 30.03.2009, 20:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: Če že s takim navdušenjem pišeš, potem vsaj piši kolikor toliko pravilno. Sicer pa je pripomba na robu umestnosti.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: letališče Charles de Gaulle in Pariz

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Dragi kolega Mlaker, velika letala vidiš lahko tudi bistveno bližje, recimo na Dunaju na Schwechatu ali v Münchnu, in četudi nekatera izmed teh letališč morda niso tako fantastično osvetljena kot je letališče v Los Angelesu, so pa drugače lepa in znajo biti tudi prijetna za potnike.
Gremo nazaj k temi!
Odgovori