vožnja z lokomotivo

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

vožnja z lokomotivo

Odgovor Napisal/-a N€jc »

Zanima me kakšne so kej možnosti peljati se v lokomotivi npr. tovornega vlaka. Ste peljali že kdaj koga (tisti ki ste strojevodje)? Ali je to stvar kakšnega uradnega dogovora, morda plačila, ali samo dobra volja strojevodje. Je taka vožnja sploh mogoča? (mogoče ni zaradi motenja med vožnjo in podobno). Imam že precej časa tako željo, pa nevem na koga naj se obrnem :wink:
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
Uporabniški avatar
Santa Fe
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 33
Pridružen: 29.10.2006, 11:08

Odgovor Napisal/-a Santa Fe »

Zadnjič spremenil Santa Fe, dne 22.11.2006, 23:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a N€jc »

To bi blo enkratno doživetje. Sploh zato, ker skoraj sigurno nikoli nebom zaposlen v tej stroki (študiram namreč čist drugo smer :wink:). Pa uprašam če je mogoče kakšna možnost :wink:. Sicer pri nas na železniški postaji (Podnart) vsak dan redno stojijo tovorni vlaki, vendar ni ravno kulturno tam strojevodji težit... 8)
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
Uporabniški avatar
Santa Fe
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 33
Pridružen: 29.10.2006, 11:08

Odgovor Napisal/-a Santa Fe »

Zadnjič spremenil Santa Fe, dne 22.11.2006, 23:49, skupaj popravljeno 1 krat.
regan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 122
Pridružen: 19.12.2005, 15:15
Kraj: Postojna

Odgovor Napisal/-a regan »

No glede voženj v kabini mislim da je potrebno imeti neko dovolilnico (kje se jo dobi, in če se jo sploh dobi neznam povedat ) vsaj tako mi je povedal sorodnik ki je strojevodja. Nej pa še omenim da mi je celo enkrat se ratalo peljat z reganom na tovornem vlaku in Nove Gorice do Sežane.
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3626
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Po pravici povedano, brez dovolilnice se ne bi smel voziti v kabini. AMPAK, ker so nekateri strojevodje zelo fajn in pogledajo skozi prste, te lahko vzame na e-lok. Najbolje da greš tja, kjer se opravljajo zadnji zavorni preizkusi npr. celje.Čret. Greš do brižite ali meha, se predstaviš ter vprašaš, če je možnost peljati se na lokomotivi.In potem boš takoj zvedel.

Lahko pa greš tudi v prometni urad k prometniku in se seveda predstaviš kaj bi rad, ter ga poprosiš, če lahko pokliče strojevodjo in ga vpraša oz. zrihta, da se pelješ v kabini.

No, mislim, da ne bo problema, če se boš le kulturo obnašal. Ko pa se boš enkrat peljal, pa veliko sprašuj, ma ne neumnih vprašanj in mašinfirer ti bo z veseljem odgovarjal nanje.

Dovolilnico se da dobiti na sekciji za vleko, vendar je to veliko birokracije, pa še komplicirat znajo. Mimogrede, jaz sem se vozil z vsemi sredstvi na SŽ, razen z mehom in mopedom. Sem pa ju videl od znotraj.
Uporabniški avatar
Santa Fe
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 33
Pridružen: 29.10.2006, 11:08

Odgovor Napisal/-a Santa Fe »

Zadnjič spremenil Santa Fe, dne 22.11.2006, 23:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a N€jc »

A tako je s to stvarjo. Potem se moram opogumit pa na en ponedeljek it do prometnega urada, ko imamo prometnika tu :wink: . hvala za informacije 8)
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Santa Fe napisal/-a:...........
............. ko bi videl kak kul poklic imajo eni.
Malo morgen. ](*,) Ko si na lokomotivi.........adijo romantika! [-X

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Santa Fe
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 33
Pridružen: 29.10.2006, 11:08

Odgovor Napisal/-a Santa Fe »

Zadnjič spremenil Santa Fe, dne 22.11.2006, 23:49, skupaj popravljeno 1 krat.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

tkole je ,... kot je regan664 napisal .. za vsako vožnjo posebej je potrebno pridobiti dovolilnico, ki jo izdajo na Sekciji za vleko in to samo za določen dan in določen vlak, po njihovih pravilih bi moral tudi kupiti karto. Če te dobi kontrolni na lokomotivi in dovolilnice nimaš, se lahko slabo piše strojevodju, ki te je vzel s sabo na vožnjo,.... taki so pač predpisi .... podobno kot smo pred časom 'modrovlai' o dovoljenih za slikanje na železnišekm območju ..... pa nič bolj enostavno ne bo, kvečjemu bolj komplicirano .....

... se je pa fino peljat v kabini lokomotive ..... jaz se samo v pendolinu še nisem ..... (pa psssst ...... brez dovolilnice so bile vse moje vožnje ;) )

M.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Moje pa z dovolilnico. Kako jo pridobiti so navedli že predhodniki. V pravilniku piše, da se lahko v strojevodski kabini pelje tudi oseba, ki ni zaposlena na SŽ, vendar morajo za to obstajati določeni razlogi.
Tine
Uporabniški avatar
hulk
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 599
Pridružen: 23.09.2005, 9:30
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a hulk »

Ko bo čas bom dal kakšen filmček gor pa nobenemu ne bo treba pridobivat dovolilnic.
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a N€jc »

Kakšni razlogi pa naj bi to bili navedeni, da dobiš dovolilnico? Sej kakšni prov visoki denarji niso upam? (gorenc pač 8) ) Se da mogoče dobit tudi preko vez kej :wink: ? Poznam namreč nekoga tam, ki pa žal ni strojevodja :roll: .
Filmček pa vrjemem da to ni to :wink:
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
Uporabniški avatar
Santa Fe
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 33
Pridružen: 29.10.2006, 11:08

Odgovor Napisal/-a Santa Fe »

Zadnjič spremenil Santa Fe, dne 22.11.2006, 23:51, skupaj popravljeno 1 krat.
Odgovori