Brezglavo gretje na potniških vlakih

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Brezglavo gretje na potniških vlakih

Odgovor Napisal/-a RisPo »

Kaj je razlog temu, da je vedno pozimi in ko je mrzlo zunaj na vlaku tako vroče; zakaj železničarji tako zelo kurijo na vlakih, čist v redu bi bilo, da bi bilo npr na vlaku max 20°C...?
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: Brezglavo gretje na potniških vlakih

Odgovor Napisal/-a 541 »

RisPo napisal/-a:Kaj je razlog temu, da je vedno pozimi in ko je mrzlo zunaj na vlaku tako vroče; zakaj železničarji tako zelo kurijo na vlakih, čist v redu bi bilo, da bi bilo npr na vlaku max 20°C...?
Čisto tako na splošno - gre za varčevanje pri vzdrževanju in potem termostati ne izklapljajo gretja (ker so pokvarjeni), ko se doseže željena temperatura. Problemi so zelo očitni na Fiatih, Gomulkah, tudi na 4 osnih vagonih ... in Siemensih, ko se elektroniki zbluzi in zameša višjo in nižjo temperaturo. :lol:

Porabo energije in s tem stroške pri prekomernem ogrevanju se pa lažje upraviči kot pa stroške investicije. ](*,)
Uporabniški avatar
jure80
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1120
Pridružen: 08.06.2006, 20:59
Kraj: Ljubljana - Žalec

Odgovor Napisal/-a jure80 »

Jest sem enkrat na Gomulki imel noge zraven grelca in mi je začel grelec topiti čevelj, tko da sem mel pol vdrti čevelj :evil:
LP
Izidor
Uporabniški avatar
E.L.
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.08.2006, 11:47
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a E.L. »

jure80 napisal/-a:Jest sem enkrat na Gomulki imel noge zraven grelca in mi je začel grelec topiti čevelj, tko da sem mel pol vdrti čevelj :evil:
Kaj vse se človeku zgodi na vlaku :roll: :( . Drugače je pa fino, če se greje, ker te ob oknu zaradi slabe zatesnitve na nekaterih vlakih in vagonih začne zebst, če si naslonjen ob okno.
Have a nice day!
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a N€jc »

Je vsaj na vlaku ornk toplo, če so že čakalnice zaprte :twisted:... najslabše je ko se zgodi, da se na hitro, čez noč, zunaj ogreje na 15, 20°C, (deževno, južno vreme) na vlaku pa še vedno kurijo kot nori. Če je pa zunaj pod ničlo, pa paše 8) .
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
Uporabniški avatar
jure80
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1120
Pridružen: 08.06.2006, 20:59
Kraj: Ljubljana - Žalec

Odgovor Napisal/-a jure80 »

Res je, da je fajn če je toplo, samo ko pa prideš ven na hladno pa zmrzneš. No je pa res, da mene še nikoli na vlaku ni zeblo. Raj imam da je bolj vroče kot da me zebe :P
LP
Izidor
Uporabniški avatar
E.L.
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.08.2006, 11:47
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a E.L. »

Zebe te, če iz kupeja stopiš na hodnik.
Have a nice day!
dolenc
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 31.01.2006, 14:55
Kraj: NM

Odgovor Napisal/-a dolenc »

Glede gretja strojevodje non-stop pišemo popravila, vendar se na železnici nič ne da narediti tako kot bi bilo prav. Na moč gretja lahko strojevodje bolj malo vplivamo. Prižgeš gretje na določeno stopnjo, potem pa je vse odvisno od oddelčnih termostatov, ki pa svojo funkcijo zelo slabo opravijo, saj je v enem oddelku vroče, v drugem pa mrzlo ob isti intenzivnosti gretja. Izgovor delavnice pa je vedno za vse stvari enak
" Ni denarja za nove stvari, ali pa za boljše"
lep pozdrav z Dolenjske
Dameton
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 147
Pridružen: 12.07.2006, 14:29
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a Dameton »

Tudi mene velikokrat moti, da so garniture preveč segrete :(
Recimo, da sedim na Simensu ob oknu: od spodaj te greje radiator, od strani pa pripeka vroče sonce :evil:
Sprašujem se zakaj pri Sveti Jožici ni na Simensih bilokakih zaves ali pa kaj podobnega, saj pa ni v Sloveniji samega oblačnega vremena, da teh nebi potrebovali :?: Že res, da je vse v denarju ampak vseeno.
Verjetno je tudi kakemu sprevodniku vroče. Če termostati ne izklopijo gretja in se da gretje ročno vklopiti na določeno stopnjo, zakaj se gretja tudi nebi izklopilo, ko bi npr. sprevodnik povedal strojevodji, da je že tudi njemu precej vroče, da naj izklopi gretje :wink:
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

20°C je za potnika, ki dalj časa sedi, premalo. Navadno imajo največ pripomb čez previsoko temperaturo tisti potniki v bundah in s šalom okrog kembelna. Sleči se pa nočejo....

Nemogoče je vsem ustreči. Vendar velja načelo, da se je laže ohladiti, kot pa ogreti, če ni vira toplote. Tudi v klimatiziranih enotah dvema ni enako toplo, oz. hladno. Smo pač različni. Bodite pa vsaj malo gorenjci, toplota ni vračunana v vozovnico, zato jo veselo izkoristite. \:D/

Pa še ena cvetka. Na vagonih kjer se lahko odpirajo okna, jih potniki veselo odpirajo. Naredijo prepih. Mrzel zrak veselo hladi termostat, ki potem nikakor noče izklopiti grelcev. Zakaj že? ](*,)

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
E.L.
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.08.2006, 11:47
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a E.L. »

Res je bolje, da je vroče. Potem si lahko slečeš bundo, pulover, kapo, šal, ... . Če si pa napravljen za v Sibirijo pa te zebe, ni pomoči, razen če bi se ovil okoli zavese :mrgreen:
Have a nice day!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

E.L. napisal/-a:Res je bolje, da je vroče. Potem si lahko slečeš bundo, pulover, kapo, šal, ... . Če si pa napravljen za v Sibirijo pa te zebe, ni pomoči, razen če bi se ovil okoli zavese :mrgreen:
Da bi zaveso grel. :-k

Siemens ima namesto zaves poslikavo s sprejem. No, ne vsi, večina pa. :twisted:

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

Sploh ni res, da je 20°C premalo, čisto prav je, vse kar je več kot 22°C je že to tako, da se ti začne dremati, si cel utrujen in neveš kaj bi s sabo. Eden je pa omenjal, da se ne slečemo, zato nam je vroče, sploh ni res, jaz sem v krakih rokaih na vlaku, pa še to mi je prevroče :) . No danes sem se pa iz LJ do CE pelal z ICS1124 in je bilo gor prav prijetno, bilo je pomoje še manj kot 20°C.
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a N€jc »

Če pa pritečeš na vlak, je pa že 15° preveč :lol:. Pa odvisno tudi kolk je potnikov na vlaku in od zunanje klime (vlaga), ter navsezadnje tudi to, da vsakemu posamezniku paše drugačna temperatura :wink:. Nevrjamem da kdaj pridemo na isto mnenje v tej temi...
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

N€jc napisal/-a:Če pa pritečeš na vlak, je pa že 15° preveč :lol:. Pa odvisno tudi kolk je potnikov na vlaku in od zunanje klime (vlaga), ter navsezadnje tudi to, da vsakemu posamezniku paše drugačna temperatura :wink:. Nevrjamem da kdaj pridemo na isto mnenje v tej temi...
Vsi se strinjamo, da je marsikdaj prevroče, ane :wink:
Odgovori