Do Sylta in nazaj...

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Do Sylta in nazaj...

Odgovor Napisal/-a bojan »

Živijo,

ravno sinoči sem se vrnil z enega krožnega "potovanjca", ki je trajalo slab teden dni. Kakšen je bil potovalni načrt? Od doma preko Beljaka najprej do Frankfurta, potem naprej do Hamburga in Sylta, nazaj pa preko Prage in Dunaja domov. Kar luštna klobasa. Sopotnica je bila boljša polovica in fotoaparat, seveda :D

Najprej sem imel namen na forumu objaviti le nekaj železniških fotk, ko pa sem si ogledal lep fotopis fresherja pa sem se odločil, da bom tega nametal malce več. V nekaj nadaljevanjih, seveda.

Najprej "Od doma do Beljaka"

314 je bil prvi vlak na katerega sva se naložila. Kot je pričakovati v trenutkih, ko si želiš, da bi vse potekalo po nekem voznem redu :D je bil že v Zidanem Mostu zamujen. Ravno toliko, da so kolegi železničarji v deželi jodlanja rekli, da ne bodo čakali z vezo... Kljub temu, da so potem sami na naslednjem vlaku s katerim sva se peljala sproducirali vsaj dvakrat toliko zamude! Pa se nisva dosti sekirala, saj je bilo glavno vodilo potovanja, da se ustaviva kjer hočeva in si ogledava kar hočeva pa čeprav nama to kdo drug vsili :D
Slika

Pa sva stopila v center Beljaka. Kar prav, da je bil vlak zamujen! Fešta s tisočerimi stojnicami, pivom, prestami, klobasami...
Slika

...in irharcami, ki so obvezna oprema in ki ti zlezejo pod kožo... :D
Slika

Lectova srca
Slika

Ata Jožef je mirno opazoval...
Slika

...šimelni pa so neutrudno vozili pijačo za ohladitev in osvežitev
Slika

Kakorkoli že, čas do naslednjega vlaka je hitro minil. Osvežil sem se z enim pivom, na postaji pa sem potem še pred odhodom pritisnil eno lepo mašino, ki je tja gor pripeljala vlak.
Slika
LPB
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Re: Do Sylta in nazaj...

Odgovor Napisal/-a bojan »

"Frankfurt"

Pa sva se odpeljala iz Beljaka. Direkt do Frakfurta.
Slika

Slika

Zvečer sva se sprehodila do Majne...
Slika

...kjer sva spet naletela na veselico! :D
Slika
Slika

Naslednji dan sva se malce sprehodila. Skoraj leto dni bo že kar sem bil nazadnje tam. Tukajle je celo nekaj takratnih fotografij. Tukajle pa nekaj sedanjih :wink:
Slika
Slika
Slika

Pojdimo še malo na postajo. Tule naju je čakal vlak za na sever...
Slika

Na vsakem štucu so rož'ce
Slika

Takole zgleda spodnji ustroj. Vem, da imamo kar nekaj članov s tega področja.
Slika

Takole se čistijo vetrobranska stekla na DB
Slika

Pred odhodom proti Hamburgu pa še en posnetek...
Slika
LPB
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Re: Do Sylta in nazaj...

Odgovor Napisal/-a bojan »

"Hamburg"

Do Hamburga sva se peljala z "navadnim" IC-jem. V krmilnem vagonu je rezerviran prostor za kolesa. Veliko prostora!
Slika

Hamburg. Najprej kar človeka impresionira je postaja. Postaja je res veličastna. Ogromna, prostorna in prijazna do tistih, ki radi gledajo vlake. V dveh "štukih" si jih lahko ogleduješ. V zgornjem je celo posebej pripravljena ploščad. Uživancija, zares :D
Slika
Slika
Slika

Kot po navadi, sva v mestu spet naletela na fešto! Tokrat mornarsko. Kaj č'mo, Hamburg je bolj kot po železnici pomemben zaradi pristanišča. Pa se nisva sekirala zaradi tega. Pijača je bila ravno tako dobra, ljubezen pa povsod v zraku :D
Slika

Tole je rotovž...
Slika

...tole pa neke missice, ki sva jih srečala. Nek poseben izbor so imel, bi rekel...! :wink:
Slika

Pojdimo nazaj proti postaji...
Slika

...ki je res veličastna!
Slika
Slika
Slika
Slika

Še ena večerna, tik pred postajo
Slika
LPB
Uporabniški avatar
primožflori
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1071
Pridružen: 31.05.2007, 18:44
Kraj: Bohinjska proga

Re: Do Sylta in nazaj...

Odgovor Napisal/-a primožflori »

Čudovite slike Bojan,komaj čakam naslednje. :D :lol: =D>
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Re: Do Sylta in nazaj...

Odgovor Napisal/-a bojan »

"Sylt"

Dveh stvari sem se na tem izletu najbolj veselil. Ena od teh je bila obisk Sylta, druga obisk Prage, ki jo bom opisal kasneje. No, Sylt je res nekaj posebnega. 238 km proge je od Hamburga do Westerlanda, ki je največje mesto na Syltu. Proga je pravzaprav enotirna in neelektrificirana. Čeprav je večinoma le potniški promet, lahko vidite le tavelike dizelske lokomotive. Večino potniškega prometa obvladuje NOB (Nord Ostsee Bahn), nekaj pa tudi DB. Zanimivo pa je, da so vsi avtovlaki v rokah DB-ja. Po dve veliki 218-tki na vsakem. Avtovlaki so za obiskovalce nujni, saj je Sylt povezan s celino le z železniško progo.

Signalizacija je "lesena". O, kako lepo je videti vse te ročične signale in žice ob progi :D Starinsko, ampak "leti" pa vseeno!

Iz Hamburga Hbf štartava z DB-jevim vlakom do Elmshorna
Slika

Takšnihle barv je NOB flota
Slika

Ker je proga enotirna je tudi nekaj križanj. Tukajle je bilo eno daljše. Vsaj deset minut, če se prav spomnim. Najbolj hecno se mi je zdelo. ko je vlakovno osebje po ozvočenju prijazno napovedalo postanek in predlagalo potnikom, da je čas za krajšo "čik pavzo" :D
Slika

S tole makino smo se pripeljali do Westerlanda. V prometnih konicah dajo eno takšno v sredino, med dve kompoziciji.
Slika

DB Autozug
Slika

Na Syltu je, seveda, vetrovno
Slika

Postaja je iz sorte "prikupnih". "Joj, si videl kako je luštna", je rekla moja boljša polovica.
Slika

Zaščitna znamka Sylta pa se nepregledne peščene plaže, košare za zaščito pred vetrom in ljubke hišice, krite s slamo. Kot v pravljici, vam rečem!
Slika
Slika
Slika
LPB
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Re: Do Sylta in nazaj...

Odgovor Napisal/-a bojan »

"Praga I."

Zadnja dva dni sva preživela v Pragi. Zjutraj enkrat sva se privlekla do postaje v Hamburgu, da ujameva vlak do Berlina. Vmes sem malo škljocal tudi druge... :wink:
Slika

Potem pa je pripeljal najin - tokrat nagibni ICE-T. Tehnologija nagibanja je pravzaprav enaka kot na našem Pendolinu
Slika

Do Berlina, kjer sva imela postanek za okrepčilo in krajši sprehod po postaji
Slika

Na poti do Prage, z vlakom, ki je bil namenjen do Budimpešte in zelo poln, smo se ustavili tudi v Dresdnu, ki je prav tako prekrasna postaja. Postanek je bil bolj kratek, tako da nisem mogel posneti spodnjega dela postaje, ki je bil pred nekaj leti v tistih hudih poplavah popolnoma pod vodo. Lahko pa sem na hitro posnel še enega nagibnega ICE-ja
Slika

Potem pa smo prišli do tokratnega cilja, Prage
Slika

Takole zgleda od zunaj in znotraj. Moje mišljenje je, da bi morali arhitektu odvzeti licenco za delo. Stropi znotraj so temni in nizki za take zgradbe. Čeprav je kvadratura ogromna vsa skupaj zgleda tesnobno...
Slika
Slika
Slika

Zdaj pa končno še nekaj mašin in vlakov...
Slika
Slika
Slika
Slika

...in na koncu še Pendolino, Super City, s katerim sva potem na koncu odpotovala proti Dunaju. Naj povem, da so sedeži v drugem razredu večji kot naši in samo trije v vrsti. Razlika do prvega razreda je le ta, da je v prvem malce več razmaka med vrstami.
Slika
Slika
LPB
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Re: Do Sylta in nazaj...

Odgovor Napisal/-a bojan »

"Praga II."

Praga je prekrasno mesto. Tule dodajam nekaj neželezniških fotk, nekaterim da si malo osvežijo spomine, drugim da ne pozabijo Prage obiskati! Tukaj je namreč na enem kupu toliko lepote, da ne najdem presežnika :wink:

Tole je hotel v katerem sva prebivala ta dva, skoraj tri dni. Avto je bil v paketu :shock: :^o
Slika

Lepote je toliko, da je "čarobna škatlica" (iz ene druge teme :wink: ) precej delala
Slika
Slika

Karlov most je oblegan skoraj kot Rialto v Benetkah
Slika

No, in ko sem prvi večer v tejle pivnici ravno pokončal pol pečene race in jo zalil z dvema vrčkoma, saj veste česa, :D ter stopil ven sem zagledal tisti značilni vijolično oranžen odsev na nebu ob sončnem zahodu. "Šibaj!" sem rekel in jo odkuril do Vltave. Splačalo se je...
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
LPB
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Do Sylta in nazaj...

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Bojan čudovito =D> =D> Spomini so se v moji glavi hitro odvrteli ob pogledu na tvoje posnetke Hamburga in Prage. A so z obnovo glavne postaje v Pragi že končali :?:

Upam, da imaš še kaj na zalogi [-o<
Tine
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Re: Do Sylta in nazaj...

Odgovor Napisal/-a bojan »

Še tretjič in zadnjič - "Praga III."

Vem, da je slik ogromno in da, če je nečesa na enem kupu preveč, lahko izgubi privlačnost pa vseeno ne morem še mimo ene serije. Upam, da vam modemi ne bodo pregoreli in da me ne bodo enkrat lepega dne zabrisali s strežnika... :wink:

Tukaj so še tramvaji in prekrasno obnovljeni stari avti!

Več generacij tramvajev imajo v Pragi, vsi pa strašno fino izgledajo.
Slika

Tukajle je zanimiv prehod, kjer se dvotirna proga spremeni v enotirno ter nazaj v dvotirno... :shock:
Slika
Slika

Poglejte si to prekrasno Prago
Slika

Kaj že piše na blatniku?
Slika
Slika
Slika

No, ko sva se tako povzpela na Hradčane...
Slika

...kjer se odpre takle razgled...
Slika

...in kamor se morajo še tramvaji precej namatrat
Slika

"Pejt punca, se greš peljat?"
Slika

Za konec pa še ena prekrasna Tatra
Slika
LPB
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Do Sylta in nazaj...

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Nore, nore, nore, super, odlične in enkratne slike. =D> =D> =D> =D> =D>

In seveda, čudovita slikovna reportaža. =D>

lp
Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Re: Do Sylta in nazaj...

Odgovor Napisal/-a bojan »

Dolfe napisal/-a:Nore, nore, nore, super, odlične in enkratne slike. =D> =D> =D> =D> =D>

In seveda, čudovita slikovna reportaža. =D>

lp
Dolfe
Hvala Dolfe! :D

Res je bilo dobro na poti. Škoda le, da je na Syltu padal dež. Če bi bilo lepo vreme bi bilo tudi več slik od tam...
LPB
Uporabniški avatar
Brižita
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 149
Pridružen: 08.12.2006, 15:51
Kraj: Ljubljana

Re: Do Sylta in nazaj...

Odgovor Napisal/-a Brižita »

Fenomenalno Bojan.

Takih slik ni nikoli preveč. Naredila sta res lep krog po čudovitih krajih za katere si nisem mislil, da so res tako lepi.

Miha
Nejc

Re: Do Sylta in nazaj...

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Woho! :shock: =D> =D> =D>

Fenomenalen fotopis iz fenomenalnega dopusta po fenomanalnem potepanju. =D> =D>
whistler
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 716
Pridružen: 31.05.2007, 19:19
Kraj: Gorenjska

Re: Do Sylta in nazaj...

Odgovor Napisal/-a whistler »

Super fotopis s prekrasnimi slikami!
=D> =D> =D>
Vlak je vedno hitrejši!
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Do Sylta in nazaj...

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Bojan, ob teh fotografijah človek ostane brez besed, prekrasno! =D> =D> =D> =D>
Goran
Odgovori