Do Sylta in nazaj...

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Tomaž97
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1709
Pridružen: 07.06.2009, 19:30
Kraj: Proga št. 62

Re: Do Sylta in nazaj...

Odgovor Napisal/-a Tomaž97 »

Super fotopis =D> =D> =D> :shock:



lp :D
Uporabniški avatar
Brižita
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 149
Pridružen: 08.12.2006, 15:51
Kraj: Ljubljana

Re: Do Sylta in nazaj...

Odgovor Napisal/-a Brižita »

Bojan, koliko dni pa je vzelo tole potovanje? Sedaj ko sem nad trideset ne vem kakšna karta je najbolj ugodna za tako potovanje? Kakšno sta imela vidva? Hvala za odgovore.

Miha
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Re: Do Sylta in nazaj...

Odgovor Napisal/-a bojan »

Brižita napisal/-a:Bojan, koliko dni pa je vzelo tole potovanje? Sedaj ko sem nad trideset ne vem kakšna karta je najbolj ugodna za tako potovanje? Kakšno sta imela vidva? Hvala za odgovore.

Miha
Hja, jaz sem ajzenponar pa gredo te reči malce drugače. :wink: Kar se ugodnosti za potnike tiče ti priporočam, da se obrneš na Potniški center na ljubljanski železniški postaji. Prepričan sem, da ti bodo dobro svetovali.
Potovanje je trajalo 6 dni, hotele je najenostavneje kar preko neta poiskati, vlake si pa potem sam poiščeš. Morda tudi rezerviraš. Tudi to ti lahko uredijo na Potniškem centru. Nekateri sicer potujejo raje ponoči in s tem morda prihranijo pri prenočišču, jaz pa sem na vlaku raje čez dan, imam od tega več, se mi zdi.

Ne bo ti žal, če se boš odločil, to ti zagotavljam :wink:
LPB
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Do Sylta in nazaj...

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Bravo Bojan, res uživaško potovanje z odličnimi slikcami
=D> =D> =D>
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
664-111
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1293
Pridružen: 05.05.2006, 18:25

Re: Do Sylta in nazaj...

Odgovor Napisal/-a 664-111 »

Prekrasen fotopis =D> =D> so mi oči skoraj ven padle :D tista hišica iz Sylta pa je res kot v kakšni pravljici :D
LP
Matic
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Do Sylta in nazaj...

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Bojan,
ko si že pri hotelih, kako oz. preko katere spletne strani jih iščeš? Mogoče veš za kak simpatičen hotelček, ne predrag, v Berlinu (tam si menda tudi nedolgo tega bil)?
Goran
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Do Sylta in nazaj...

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

bojan napisal/-a:
Zvečer sva se sprehodila do Majne...
http://lea.hamradio.si/~s51qa/reportaze ... 24_800.jpg
Ena izmed naj-naj je tudi ta slika. Ti je ratala "iz roke", ali si uporabil monopod?
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Re: Do Sylta in nazaj...

Odgovor Napisal/-a bojan »

Dolfe napisal/-a:
bojan napisal/-a:
Zvečer sva se sprehodila do Majne...
http://lea.hamradio.si/~s51qa/reportaze ... 24_800.jpg
Ena izmed naj-naj je tudi ta slika. Ti je ratala "iz roke", ali si uporabil monopod?
To je vse z roke, seveda pa ne gre brez poprejšnjih tekočih substanc, ki jih na tem mestu seveda ne smem omenjati :berr :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Če ti po pravici povem, sem fotoaparat naslonil na en steber. Bilo je namreč precej temno in je bil potreben zelo dolg čas. Tukaj bi mi še kako prav prišel kakšen objektiv z IS
Gorchi napisal/-a:Bojan,
ko si že pri hotelih, kako oz. preko katere spletne strani jih iščeš? Mogoče veš za kak simpatičen hotelček, ne predrag, v Berlinu (tam si menda tudi nedolgo tega bil)?
"bed breakfast berlin" ali enostavno "cheap hotel berlin" ti bo na Googlu vrnilo precej primernih zadetkov. Nazadnje sem spal precej ven iz Berlina ob Muggelsee, v prijetni vasici Rahnsdorf. Sam najprej pogledam, če je cena primerna in če je povezava dobra. V Nemčiji je v vseh večjih mestih S Bahn super stvar, ki te hitro in poceni prepelje na katerikoli konec. V največjih mestih pa tudi Metro, seveda.
LPB
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2567
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Do Sylta in nazaj...

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Super slike, prav veselje jih je gledat!!! =D> =D>
Zanimiv cilj potovanja sta imela.
Gorchi napisal/-a: Mogoče veš za kak simpatičen hotelček, ne predrag, v Berlinu?
Herberge St.Elisabeth oz. Slovenski dom:
http://www.herberge-st-elisabeth.de/200 ... p?lang=slo
Uporabniški avatar
ivy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3877
Pridružen: 21.01.2008, 20:06
Kraj: Maribor

Re: Do Sylta in nazaj...

Odgovor Napisal/-a ivy »

Bravo @bojan! =D> =D> =D>

Temu se pa reče fotopis!
Edina dilema, pri tem kadar nič ne delaš, je, da ne veš kdaj si gotov.
Uporabniški avatar
SZ ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 436
Pridružen: 26.01.2007, 11:33
Kraj: Nova Štifta

Re: Do Sylta in nazaj...

Odgovor Napisal/-a SZ ljubitelj »

Bravo! Prekrasne slike in pa lepi spomini tudi na moje letošnje potovanje po Nemčiji (Nurnberg, Dresden, Berlin in Hamburg).
Veličastne so te postaje in fascinantne hkrati. Škoda, ker (so) v Berlinu pol prog prenavljajo in sem moral precej okrog hoditi. In pa še ena napaka je bila, da mi je zmanjkalo par dni časa. Toliko lepega...

mmg. sem pa doživel tudi težave DB-ja zaradi vzdrževalnih del v Avstriji, ker Lisinski ni vozil čez Salzburg in smo si zato nakopali dobre pol ure zamude že pred štartom. Se zgodi tudi boljšim :oops:
Lep pozdrav vsem

Tadej
363.007

Re: Do Sylta in nazaj...

Odgovor Napisal/-a 363.007 »

zelo lepo lepo sliko v nemčiji, lool !!! =D> =D> =D> =D> =D>

lp,miro
Odgovori