Do atenskega letališča z vlakom

Železnica v gibljivah slikah.
Odgovori
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Do atenskega letališča z vlakom

Odgovor Napisal/-a bojan »

Nekako mi še ni padlo na pamet, da bi s kamero posnel tudi vlake...!? :D #-o Pa sem se danes spomnil, da sem pred nekaj meseci, ko sem bil v Atenah, posnel pot z atenske mestne postaje do letališča. Vmes je bilo potrebno prestopati, saj gre iz mesta še stara, enotirna, neelektrificirana proga, katera se priključi na popolnoma novo do letališča. Nove proge so elektrificirane s 25kV, uporabljajo pa siemensove Desiroje. Vožnja z njimi je prijetna in mirna, najvišje hitrosti so do 160km/h. Proga je opremljena z ETCS. :shock:

No, do te proge pa sem se pripeljal z dizelskim Stadlerjem. Prav tako prijetna vožnja, le barva notranjosti mi ni všeč. Strojevodska kabina je bolj majhna, so pa vrata za strojevodjo zasteklena, tako da se da pot spremljati praktično skozi njegove oči.

Vse te zadeve so Grki zgradili seveda v času pred Olimipado :wink:

Posnetki so narejeni bolj na hitro, kar iz roke, rezultat je temu primeren... :wink:

Povezava na video

LPB
363.007

Re: Do atenskega letališča z vlakom

Odgovor Napisal/-a 363.007 »

zelo lepo video in res zanimivo , bom drugoleto potuje v grčiji za kamera in foto! :D

lp,miro
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Do atenskega letališča z vlakom

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Pohvalno in zelo zanimivo. =D>

In še ena zanimivost. Stadlerji so tro-členski. Dizel pogonski agregat se nahaja v srednjem-kratkem členu. :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
alexa-lol
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 111
Pridružen: 06.08.2009, 20:59

Re: Do atenskega letališča z vlakom

Odgovor Napisal/-a alexa-lol »

Kaka je pa cena karte iz mesta do letališča + iz katerega dela mesta si šel.
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Re: Do atenskega letališča z vlakom

Odgovor Napisal/-a bojan »

alexa-lol napisal/-a:Kaka je pa cena karte iz mesta do letališča + iz katerega dela mesta si šel.
Marička, se ne spomnim več koliko je bilo. Morda 4 evre, ampak nisem čisto siguren... Glavna mestna postaja je Larisis, s katere sem tudi jaz šel.

Pravzaprav sem včeraj skupaj zmetal še en video iz Aten, na katerem je tudi malce več mesta, nekaj posnetkov metroja pa tudi upravno zgradbo njihovih železnic lahko vidite. Z vrha imajo direkten pogled na Akropolo... :wink: 8)

Še ena dobra - tudi na Akropoli imajo glajze...!!! :D

Povezava na video

LPB
Odgovori