eBay zanimivi oglasi

Odgovori
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a milchy »

sicer ni a vseeno vredna ogleda ....
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a dunhill »

Zadnje čase dosegajo SŽ, pa tudi HŽ vagoni na ebayu astronomske cene. Vagon, ki je včasih stal slabih 13 EUR, je dosegel več kot trikratno ceno novega, tako da... Hja, no, saj, stvar ponudbe in povpraševanja, ob vsem tem me čudi, da proizvajalci ostajajo mrtvo hladni...

Je pa tudi zanimivo, da za Sandijevega Mimaro ni bilo zanimanja.... So tisti, ki izlicitirajo take cene iz SLO ali od kje drugje?
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a milchy »

prodajalci so pa veseli, da se vrli Slovenci koljemo med sabo za vagone ;)
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a dunhill »

milchy napisal/-a:prodajalci so pa veseli, da se vrli Slovenci koljemo med sabo za vagone ;)
V bistvu je tole samo trženje in kot sem napisal, zakon ponudbe in povpraševanja.

Bolj me jezi, da se kljub velikemu povpraševanju in doseganju nenormalnih cen za modele (bom napisal na območju bivše Juge) ne zganejo proizvajalci, ki od takšne prodaje res nimajo čisto nič, služijo edino preprodajalci in trgovci. Res je neumno, da se tone in tone DB, OBB, FS.... in ostalih modelov valja po raznih trgovinah, slovenski modeli pa, ki se skoraj nenormalno hitro razprodajo v normalni prodaji, pa ostajajo s kašnim primerkom na leto... Žalostno!
IBANEZ15
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 349
Pridružen: 12.11.2007, 13:01
Kraj: Zabukovica

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a IBANEZ15 »

milchy napisal/-a:prodajalci so pa veseli, da se vrli Slovenci koljemo med sabo za vagone ;)
O tem sem jaz pisal par postov više in doživel mali napad. Glede Mimare je pa tako, da je bila pred parimi mesec pravi modni hit. Vsi so jo hoteli naenkrat in posledično s ponudbo in povpraševanjem se cena dviguje. Ampak naš mali trg se hitro zasiči in jaz mislim, da bo mogoče čez par mesecev ta isti vagon dobiti po normalni ceni 20-30eur, kot se prodajajo DB, OBB in drugi vagoni.
LP
ZLATKO
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

IBANEZ15 napisal/-a:
milchy napisal/-a:prodajalci so pa veseli, da se vrli Slovenci koljemo med sabo za vagone ;)
............... Glede Mimare je pa tako, da je bila pred parimi mesec pravi modni hit. Vsi so jo hoteli naenkrat in posledično s ponudbo in povpraševanjem se cena dviguje. Ampak naš mali trg se hitro zasiči...................
Točno tako! Konec leta 2008, v začetku 2009 so bili Mimara vagoni največ po 25 do 29 Eurov, še nekaj zagretih kupcev v Sloveniji jih kupi, pa bo cena spet padla.
Sebastian
kit

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a kit »

sebastiant napisal/-a:
IBANEZ15 napisal/-a:
milchy napisal/-a:prodajalci so pa veseli, da se vrli Slovenci koljemo med sabo za vagone ;)
............... Glede Mimare je pa tako, da je bila pred parimi mesec pravi modni hit. Vsi so jo hoteli naenkrat in posledično s ponudbo in povpraševanjem se cena dviguje. Ampak naš mali trg se hitro zasiči...................
Točno tako! Konec leta 2008, v začetku 2009 so bili Mimara vagoni največ po 25 do 29 Eurov, še nekaj zagretih kupcev v Sloveniji jih kupi, pa bo cena spet padla.
In takšne vzpone in padce proizvajalci poznajo, zato pa nimamo veliko eksotičnih SLO modelov. Zato je najbolje, da se takrat ko pride kakšen eksotičen model na trg, tudi nabavi. Kupujmo, ko je poceni in prodajajmo, ko je drago, toda biti pameten kdaj je to je pa druga pesem.
Je pa tako, če bodo hobisti iz večjih trgov lobirali za SLO modele jih bomo imeli, drugače so pa lahko samo naše pobožne želje.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Kot sem že nekoč napisal, proizvajalci spremljajo tudi naše debate in tudi kaj slišijo...
Goran
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a totimato »

Gorchi napisal/-a:Kot sem že nekoč napisal, proizvajalci spremljajo tudi naše debate in tudi kaj slišijo...
Ne vem no.... ampak malo dvomim. Forumov po evropi je veliko in časa, da se pregleda samo 1, se porabi precej.


lp
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Moram reči, da so od kar spremljam e-bay cene Mimare visoke, le en sam vagon je šel bistveno ceneje od povprečja.
Cene Petrolovih cistern pa so tudi zadnji dve leti kar visoke. Vedno se kupci iz Slovenije "stepejo" za njih. Ko sem še kupoval v H0 sem dvakrat izgubil na dražbi proti slovenskima kupcema a to niti ni pomembno, bistveno je to, da smo ceno nabili zelo visoko. Trg je torej opravil svojo funkcijo. Če si teh vagonov ne bi tako močno želeli cena ne bi šla v višave.
Izidor

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a Izidor »

in njegov manjši brat iz istega seta :

http://cgi.ebay.de/2-Achs-offener-Guete ... 4cecd9d57a
Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a SandiP »

Bravo!
Sedaj lahko ceno višajo vsi, ki prebirajo ta forum, tudi tisti, ki modelov ne mislijo kupiti!
Če pošlješ tako povezavo enemu prijatelju, mu s tem pomagaš, če pa jo pošlješ večim,
jim pa samo škoduješ, pomagaš pa prodajalcu...

Živela borzna špekulacija!

...in slovenska žlehtnoba ter privoščljivost!

=D> #-o
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a dunhill »

SandiP napisal/-a:Bravo!
Sedaj lahko ceno višajo vsi, ki prebirajo ta forum, tudi tisti, ki modelov ne mislijo kupiti!
Če pošlješ tako povezavo enemu prijatelju, mu s tem pomagaš, če pa jo pošlješ večim,
jim pa samo škoduješ, pomagaš pa prodajalcu...

Živela borzna špekulacija!

...in slovenska žlehtnoba ter privoščljivost!

=D> #-o
Sandi, tvoja jeza je neutemeljena. Vsak, ki bo imel namen kaj kupit, tako ali tako sam poišče, tudi vsi, ki k licitaciji pristopijo, pa seveda višajo do tistega limita, ki si ga postavijo. Zato ne verjamem, da je kakšna drugačna formula, da bi SŽ, JŽ, HŽ modeli dosegali nižje cene kot samo ta, da se prepriča proizvajalce, da izdelajo čim več naših modelov za trg. Ampak, je pa smešno, da se potem, nekateri modeli, kljub primerni ceni, ne prodajajo kot vroče žemljice; če se samo spomnim, kako dolgo so se v Moko valjali nekateri modeli (cisterna za mazut, dvoosni odprti vagon...)....
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Tisti ki smo kupovali ali pa kupujemo modele sami skrbimo za to, da so cene tako visoke.
Da bi pa nekdo višal ceno kljub temu, da ne misli kaj kupit, pa bi se verjetno zgodilo prej pri kaki drugi stvari.
Če smo kupci pripravljeni plačati take cene potem pač trg take cene prenese. Če bi si rekli ne to pa je preveč bi se tudi cene drugače gibale. Moj žep bi bil vesel a na trg in druge ni mogoče vplivati. Vsak si mora pri sebi postavit meje. Nekdo, ki viša ceno kar tako je lahko samo prijatelj od prodajalca in verjetno sam modelar. V SLO smo železniški modelarji vseeno marginalna skupina ljudi, kar se pomena hobija tiče (v družbi kt celoti) in ne verjamem, da bi nam težave delali "zunanji špekulanti", pa še za modelarske ne verjamem, da pri nas obstajajao.
Če me cena moti pač modela ne kupim, če pa kupim pa je cena očitno v redu.
Odgovori